16 yaşında evde vücut geliştirme yapılmalı mı?

snezzy

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Yaşım 16 (yeni yaşıma eylülde girdim).
Boyum 160 cm.
Kilo 43 kg.

Arkadaşlar, sizce evde vücut geliştirme yapmalıyım?

Bu programlardan hangisi daha iyi?

1. Program
Pazartesi

Dumbbell press
Incline Dumbbell press
Dumbbell fly
Two-Arms triceps extension
Boydweight dips
Bent-over one-arm triceps extension
Şınav

Salı

Dumbbell row
Reverse fly
One arm Dumbbell row
Dumbbell curl
Concention curl
Hammer curl
Şınav

Çarşamba

Squat
Lunge
Calf raise
Dambıl omuz yukarı itiş
Dambıl omuz öne kaldırış
Lateral raise

2. Program

Şınav
Plank
Squat
Lunge
Calf raise
Boydweight dips

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam programını güzelce hazırladığını görüyorum incelemesem de, bu çok güzel. Sporun yeri olmaz gerekli ihtiyacını karşılayacak ekipmanlar ile hareketleir düzgün ve verimli yaparsan sağlıklı ve güzel bir vücudun olabilir yediklerine dikkat etmeyi unutma.

Selam programını güzelce hazırladığını görüyorum incelemesem de, bu çok güzel. Sporun yeri olmaz gerekli ihtiyacını karşılayacak ekipmanlar ile hareketleir düzgün ve verimli yaparsan sağlıklı ve güzel bir vücudun olabilir yediklerine dikkat etmeyi unutma.
Program söylemeyi unuttum😅 Ekipmanların yeterliyse 1. Daha iyi gibi görünüyor. Squadı es geçebilirsin üst vücuduna özen göster spora gidersen squad bacak çalışabilirsin.

Bir süre evde vücut geliştirebilirsin fakat daha fazlası için salona kaydolman gerekebilir kilon birazcık az eğer kilo almak istiyorsan A101'deki burch mısır ve pirinç patlagından günde 2 veya 3 paket bitirebilirsin fiyatı da uygun.

Ve kilo almak için uygunsuz besinlere yönelme, yağlı şeyleri çok tüketme bu sefer obez olursun. Nerden bildiğimi sorma🤣

Boyum 160 cm.
Kilo 43 kg.

1. Program
Pazartesi

Dumbbell press
Incline Dumbbell press
Dumbbell fly
Boydweight dips
Şınav

Salı

Dumbbell row
Reverse fly
One arm Dumbbell row
Dumbbell curl
Concention curl
Hammer curl
Şınav

Çarşamba

Squat
Lunge
Calf raise
Dambıl omuz yukarı itiş
Dambıl omuz öne kaldırış
Lateral raise

2. Program
Şınav
Plank
Squat
Lungeyunun kısa kalmasını

Boyum 160 cm.
Kilo 43 kg.

1. Program
Pazartesi

Dumbbell press
Incline Dumbbell press
Dumbbell fly
Boydweight dips
Şınav

Salı

Dumbbell row
Reverse fly
One arm Dumbbell row
Dumbbell curl
Concention curl
Hammer curl
Şınav

Çarşamba

Squat
Lunge
Calf raise
Dambıl omuz yukarı itiş
Dambıl omuz öne kaldırış
Lateral raise

2. Program
Şınav
Plank
Squat
Lunge
Calf raise
Boydweight dips
Genç kardeşim yapma. 16 yaşında vücut yapacağım diye ağırlık altına girersen boyun kısa kalır. Eğer anne, dayı tarafı uzun ise çok sıkıntı olmaz ama sonra başını taşlara çok vurursun. Örnek olarak beni al. 15 16 yaşında aynı senin durumunda yaptım o işleri. Sporcu kuzenim abim uyardı ama dinlemedim onu. Sonuç, 1.71 cm boyum.

Genç kardeşim yapma. 16 yaşında vücut yapacağım diye ağırlık altına girersen boyun kısa kalır. Eğer anne, dayı tarafı uzun ise çok sıkıntı olmaz ama sonra başını taşlara çok vurursun. Örnek olarak beni al. 15 16 yaşında aynı senin durumunda yaptım o işleri. Sporcu kuzenim abim uyardı ama dinlemedim onu. Sonuç, 1.71 cm boyum.
Sporun boya etkisi yoktur, kanıtsız bilgi vermeyelim. Boy tamamen genetik ve beslenmeyle alakalı.

Çok ağır çalışmazsa ve bazı bele yük bindiren ağırlık antrenmanlarını yapmazsa kısalma aksine uzama gözlemlenir gençken sizin yaptıgınız hareketler etkilemis olabilir sonuçta genç kardeşimiz mr olympia olmayacak.

Geri
Yukarı