3-4 ayda 10 kilo almak mümkün mü?

CalyBoi

Hectopat
Merhaba, şu anda 63 kiloyum yağ olmayacak şekilde 73-75 kilolara çıkmak istiyorum. Günde normal şekilde sabah öğle akşam şeklinde öğünlerimi aksatmıyorum. Ama çok fazla yiyemedigim için istediğim kiloya ulaşamıyorum. Ben öğünlerimde bir tık daha fazla tüketip öğün aralarında takviye olarak shake ile gainer ve protein tozu tüketip spor olarak da düzenli olarak akşamları evde mekik şınav ve barfiks çalışmayı düşünüyorum. Evvelden spor geçmişim var tecrübeli sayılırım ama vakit olmadığı için spor salonuna gidemiyorum veya kapsamlı ağırlık çalışamıyorum. Bu şekilde istediğim kilolarla yağ yapmadan ulaşabilir miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba, şu anda 63 kiloyum yağ olmayacak şekilde 73-75 kilolara çıkmak istiyorum. Günde normal şekilde sabah öğle akşam şeklinde öğünlerimi aksatmıyorum. Ama çok fazla yiyemedigim için istediğim kiloya ulaşamıyorum. Ben öğünlerimde bir tık daha fazla tüketip öğün aralarında takviye olarak shake ile gainer ve protein tozu tüketip spor olarak da düzenli olarak akşamları evde mekik şınav ve barfiks çalışmayı düşünüyorum. Evvelden spor geçmişim var tecrübeli sayılırım ama vakit olmadığı için spor salonuna gidemiyorum veya kapsamlı ağırlık çalışamıyorum. Bu şekilde istediğim kilolarla yağ yapmadan ulaşabilir miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Shake'ler eğer doğru hazırlanılırsa sizin gibi aşırı yemek yiyemeyen veya yemek istemeyen ama kilo almak isteyenler için güzel tercih. Düzgün bir shake tarifi bulabilirsiniz YouTube'da vücut geliştirmede isim yapmış kişilerde güzel tarifler oluyor.

Daha öncesinde kullandığım protein tozu ve gainer var ev yapımı değil hazır olanlardan. Onlardan alıp kullanmayı düşünüyorum ama genel olarak istediğim kiloyu yağsız bir şekilde yazdıklarımı uygulayarak yapabilir miyim?

Yağsız şekilde 3-4 ayda o kilolarla çıkmanız zor. Gainer kullanıyorsanız zaten içinde şeker vardır başka türlü o kaloriyi alamazsınız. Tavsiyem kalori shakelerdir en az yağlanacak şekilde o kilolara çıkabilirsiniz. Yeni başladıysanız alıcağınız kilonun en fazla 2-3 KG'si kas olacaktır.

Spor yapsanız dahi yağsız 10 kilo almak için en az 1 seneye ihtiyacınız var.
Onun dışında yapılan hızlı kilo alma vb. gibi şeyler tamamen size yağ olarak döner ve sağlıklı değildir.

Yağsız şekilde 3-4 ayda o kilolarla çıkmanız zor. Gainer kullanıyorsanız zaten içinde şeker vardır başka türlü o kaloriyi alamazsınız. Tavsiyem kalori shakelerdir en az yağlanacak şekilde o kilolara çıkabilirsiniz. Yeni başladıysanız alıcağınız kilonun en fazla 2-3 KG'si kas olacaktır.
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Hedefimi 70 kg olarak tutayım yani 7 kg. Zaten amacım kas yapmak değil.Alacağım kilonun fazlaca yağdan olmamasını istiyordum o kadar.Sadece biraz toparlanmak istiyorum Yüzümün biraz kendine gelmesini istiyorum bı hayli zayıf hissetmeye başladım şu aralar. Ek olarak gainer ve protein tozu önerilerinizi alırım.

62'den 75'e çıktım ben 1 ayda falan. Ama sadece göbek olarak aldım. Spor yapmadığın sürece orantısız şekilde kilo alırsın. Bacaklar kollar zayıf ama sallanan bir göbeğin olur. Protein tozu gereksiz olur çünkü zaten gainerların içinde protein de -karbonhidrattan daha az ama- oluyor.

(Bu arada: hızlı kilo almak & vermek iyi bir şey değildir.)

Yeni konular

Geri
Yukarı