35.000 TL'ye oyun için Excalibur mu Monster mı alınmalı?

Bütçe
25000-35000
Merhaba, ben akif 17 yaşındayım. İlk bilgisayarımı almak istiyorum. Heyecan var açıkçası bilgisayardan anlayan bir kişi değilim. Anlayan abilerim ablalarım kardeşlerim var ise onlardan bir ricam olacaktır.
1- 25-35 bin Türk lirası harcayabilirim.
2- Monster ve Excalibur gibi markalar ne kadar iyi pek bilmemekteyim ve bu iki markalardan bir tane bilgisayar önermenizi istiyorum.
3-3D yazılım, render, video montaj işlerini yapmayacağım amacım yüksek FPS değerlerinde keyifli oyun oynamaktır.
4- laptop alacağım masaüstü olmaz.
5- uzun yıllar idare edecek ve keyifli oyun deneyimleri yaşamak istiyorum en son (Grand Theft Auto: San Andreas) oynuyordum çoğu oyunu ilk kez oynayacağım.
6- ömürlük bir laptop almak istiyorum dediğim gibi sadece yüksek FPS değerlerinde kaliteden ödün vermeden oyun oynamak istiyorum.
Şimdiden bu formu kuran ve emeği geçenlere, ve yardım edeceklere teşekkür ederim iyi ki varsın Technopat.

Bir süre ben de düşünmüştüm ama sonrasında karar vermekte güçlük kıldım. O an da bayağı bir zam gelmişti kurdan dolayı hemen almıştım. Çoğu inceleme videosu zaten iyi ve kötü yönlerini her laptopta veriyor. Ben güvenerek mendemurlemur'u izlediğimde almıştım. Adam harbiden güven veriyor ve iyi bir şekilde anlatıyor Excalibur incelemesini izlemeni tavsiye ederim. Sonrasında karar verirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi de kalitesiz.

Asus/Msi/Alienware/HP Omen/Lenovo Legion alınır.

Acer/Monster/(casper)Excalibur/Lenovo Ideapad Gaming/HP victus(3060 altı modelleri kalitesiz) alınmaz.

Not: Oyun laptopları genelde çok ısınan bilgisayarlar oldukları için zaman içerisinde zarar görürler, sıcaklık elektroniğin düşmanıdır. Yani ömürlük olmaz. Olması gerektiği gibi düzgün, günde 3-4 saat kaliteli oyunlar oynarsan max 6 yıl. Ama sadece eski ya da hafif oyunları indirir haftada 1 saat fln oynarsan 10 yıl bile gider.

Ayrıca sen sen ol asla rtx 3060 ın altında laptop alma. 3050 ve 3060 arasında dağlar kadar fark var. Ben yaptım o hatayı sen yapma. Bir de umarım biliyorsundur bunu, aynı modellerin masaüstü versiyonu laptop versiyonundan daha iyidir. Yani laptop rtx 3050 ile masaüstü rtx 3050 tamamen farklı kartlar.

Lenovo legion 5 al ama rtx 4060 olsun bi de 1tb versiyonu olsun.

Ya da asus rog strix/scar al o da 3070 olsun 1 tb olsun.

msi modelleri yıllarına göre çok değişiyor ondan öneremiyorum şuan.

Son düzenleme:
ASUS kaliteli mal bildigim kadarıyla. Ama laptop veya PC almak şanslıysan güzel çıkar her markada kötü çıkma ihtimali de var.
Kesinlikle hak veriyorum. Her malın bir alıcısı var ve her markada bu sorun yaşanabilir.

Yine diyorum işin garanti tarafına takılmak gerekiyor hangi marka olursa olsun garantisi iyi olan marka bence öndedir. Sorun çıkarsa zaten garantim var dersin

Merhaba, ben akif 17 yaşındayım. İlk bilgisayarımı almak istiyorum. Heyecan var açıkçası bilgisayardan anlayan bir kişi değilim. Anlayan abilerim ablalarım kardeşlerim var ise onlardan bir ricam olacaktır.
1- 25-35 bin Türk lirası harcayabilirim.
2- Monster ve Excalibur gibi markalar ne kadar iyi pek bilmemekteyim ve bu iki markalardan bir tane bilgisayar önermenizi istiyorum.
3-3D yazılım, render, video montaj işlerini yapmayacağım amacım yüksek FPS değerlerinde keyifli oyun oynamaktır.
4- laptop alacağım masaüstü olmaz.
5- uzun yıllar idare edecek ve keyifli oyun deneyimleri yaşamak istiyorum en son (Grand Theft Auto: San Andreas) oynuyordum çoğu oyunu ilk kez oynayacağım.
6- ömürlük bir laptop almak istiyorum dediğim gibi sadece yüksek FPS değerlerinde kaliteden ödün vermeden oyun oynamak istiyorum.
Şimdiden bu formu kuran ve emeği geçenlere, ve yardım edeceklere teşekkür ederim iyi ki varsın Technopat.

HP Omen serilerine bakabilirsiniz.

Hiçbirisi hocam, ASUS ROG veya HP Omen/Victus alın. Acer'den de uzak durun. Mazallah evde mangal yakarsın.

Bence senin konu hakkında hiçbir bilgin yok. Sadece marka fanboyluğu yapıyorsun. Daha önce HP kullandım.
Cayır cayır yanıyordu laptop Lenovo da ha kezâ öyle. Şuan kendim bizzat Acer Nitro 5 kullanıyorum. 90'dan yukarı çıkmıyor işlemci sıcaklığı ki laptop için 90 derece kabul edilebilir bir seviye. ASUS'a gelince... 50 bin TL para mı bayılsın adam? Bu bütçede alınacaksa kesinlikle Dell G15, Acer Nitro 5 modellerine bakılmalı.

Son düzenleme:
Merhaba güzel kardeşim. Monster notebook tercih edebilirsin. Msi, asustan daha uygun fiyatı var tabi malzeme kalitesinden biraz daha kısıyorlar ama performans anlamında seni üzmez. Nihayetinde leptop lar masaüstü bilgisayarlara göre daha maaliyetlidirler. Yani seni çok uzun bir zaman götürmesini istediğin bir leptop istiyorsan söylediğin fiyatın çok daha üstüne çıkman gerekecek.(üzgügüm) Öte yandan eğer bir oyuncuysan taşıma sorunları yaşasan bile yine masaüstü öneririm

Kesinlikle hak veriyorum. Her malın bir alıcısı var ve her markada bu sorun yaşanabilir.

Yine diyorum işin garanti tarafına takılmak gerekiyor hangi marka olursa olsun garantisi iyi olan marka bence öndedir. Sorun çıkarsa zaten garantim var dersin.

Ben daha Monster'in servisini denemedim ama Excalibur servisini test ettim önerilmez umarım aynı şeyi Monster de yaşamam.

ASUS kaliteli mal bildigim kadarıyla. Ama laptop veya PC almak şanslıysan güzel çıkar her markada kötü çıkma ihtimali de var.

Haklısın fakat, ASUS'un yeni ürünlerini kullanmadım laptop olarak fakat 16, 15 yıl önce alınmış ASUS laptopum vardı kasası falan taş gibi hala sapasağlam tabii zamanla donanımsal olarak yetmedi SSD ve RAM yükseltmesi yaptım bir süre o şekilde idare ettim, onun haricinde dediğim gibi çok kaliteli sağlam bir marka genel olarak, yeni çıkmış laptoplarını da inceledim videolarını falan izledim hiç şikayetçi olan falan görmedim duymadım.

Haklısın fakat, ASUS'un yeni ürünlerini kullanmadım laptop olarak fakat 16, 15 yıl önce alınmış ASUS laptopum vardı kasası falan taş gibi hala sapasağlam tabii zamanla donanımsal olarak yetmedi SSD ve RAM yükseltmesi yaptım bir süre o şekilde idare ettim, onun haricinde dediğim gibi çok kaliteli sağlam bir marka genel olarak, yeni çıkmış laptoplarını da inceledim videolarını falan izledim hiç şikayetçi olan falan görmedim duymadım.

Her markanın kendisine gelen şikayetler var şikayeti az olan marka zor bulunuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı