3600X ve RX 5700 XT oyun oynarken kapanıyor

ThDread

Centipat
Arkadaşlar yeni sistem topladım ama oyun oynarken kendiliğnden kapanıyor 1 süre bekledikten sonra geri açabiliyorum. Acaba neden olur?

Sistemim şu şekilde ne sıkıntı yaratıyordur?
Power Cougar 700W 80 Plus.
İşlemci Ryzen 5 3600X.
İşlemci soğutucu AMD stock wrait spire.
Ekran kartı ROG STRIX RX 5700 XT.
Anakart ASUS TUF Plus Gaming.
RAM Corsair vengance 3200 MHz.
Kasa Aerocool Aero One Eclipse.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önü mesh ise kasa idare eder. Ben temperli sandım, resimde önü görünmüyor.
Üst kaç fan destekliyor?
240 mm takabilirsen üste rahatlıkla işlemciyi soğutursun. Önü meshse ekran kartına yeter.
Yalnız fanların devir hızını da arttır biraz.
Sıvı soğutucu için bütçen ne kadar?
NZXT Kraken X52 tavsiye ederim.

Üst tam 240mm'ye uygun.
Bu fan sessiz mi peki kullandınız mı? COOLER MASTER MASTERLIQUID 240L ben bunu düşünmüştüm. 700 800 civarı kaliteli ama uygun birşey arıyorum işte :S

Üst tam 240mm'ye uygun.
Bu fan sessiz mi peki kullandınız mı? COOLER MASTER MASTERLIQUID 240L ben bunu düşünmüştüm. 700 800 civarı kaliteli ama uygun birşey arıyorum işte :S
O sıvı soğutmayı alma, sorunları var diye şikayet eden çok.
Corsair, NZXT Kraken, SilverStone bunlardan birine bak derim (AM4 uyumuna bak, aksi halde bir de AM4 braketi ararsın). Corsair bence en iyisi. Uzun ömürlü oluyor.
Veya farklı bir modelini de almak isteyebilirsin ama daha pahalı olur.

Son düzenleme:
Üst tam 240mm'ye uygun.
Cooler Master kafanı şişirir, çok gürültülü ve fanlarında garip bir uğultu var. NZXT X52 al, ben de 360 lık olanı var. Mükemmel bir soğutucu. CM yanına bile yaklaşamaz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Undervolt işlemi için;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodakileri harfi harfine uyguladım bir 5 C sıcaklık değerlerinde aynı FPS aralığında düşüş sağladım. Denemeni tavsiye ederim.

AMD ekran kartlarında sürücü kaynaklı sorunlar mevcut. Ekran kartı driverını güncellemeyi, eğer güncelse eski sürüme döndürmeyi deneyin.

Düzelmezse DDU ile ekran kartı driverını kaldırıp yeniden sitesinden manual yükleyin.

Ayrıca ROG 5700XT'ler sorunlu. Bak ben de aldım iade ediyorum şimdi.

Seri numarasını kontrol et.
Eki Görüntüle 533897
Bu seri numaraları ürünlerinin sorunlu olduğunu bizzat ASUS açıkladı.

Bende de aynı sistem var ama ASUS yerine XFX ama aynısı bende aynı sorunu yaşıyorum DDU yuda yaptım sorunsuz bir şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı