8 ayda ilk 20 bine girmek için nasıl çalışılmalı?

• Konuyu başlatan zikaa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 2B

zikaa

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Baştan konuya gireceğim, şu an 12. sınıfım 2023 tayfadanım. Hedefim 8 ay ıçerisinde EA'da 20k yapmak. Temelimin o kadar kötü olduğunu düşünmüyorum. Denemelerde TYT 32-35 civarı Türkçe, 18-19 civarı sosyal, 9-11 civari matematik ve 1-3 civarı da fen netim oluyor. Türkçede yanlışlarım genelde dilbilgisi ya da yazim noktalamadan, 1-2 de anlam bilgisi kaçırıyorum.

AYT denemelerinden şimdiye kadar bir tane olduk. 18,75 edebiyat ve 2,5 mat netim var. Tarihte 2 yanlış coğrafya Full. Kendim 2022 ve 2021 AYT'yi de cözdüm bu ay 2021'de 40/33 ve 2 mat, 2022'de 40/35 ve 4 mat çıktı.

8 ayda ilk 20kya girmem mümkün mü? Bunu söylemek istemezdim ama biraz sıkıya gelemeyen biriyim. Elimde geldiğince bunu değiştirmeye çalışacağım tabii. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Arkadaşlar merhaba. Baştan konuya gireceğim, şu an 12. sınıfım 2023 tayfadanım. Hedefim 8 ay ıçerisinde EA'da 20k yapmak. Temelimin o kadar kötü olduğunu düşünmüyorum. Denemelerde TYT 32-35 civarı Türkçe, 18-19 civarı sosyal, 9-11 civari matematik ve 1-3 civarı da fen netim oluyor. Türkçede yanlışlarım genelde dilbilgisi ya da yazim noktalamadan, 1-2 de anlam bilgisi kaçırıyorum.

AYT denemelerinden şimdiye kadar bir tane olduk. 18,75 edebiyat ve 2,5 mat netim var. Tarihte 2 yanlış coğrafya Full. Kendim 2022 ve 2021 AYT'yi de cözdüm bu ay 2021'de 40/33 ve 2 mat, 2022'de 40/35 ve 4 mat çıktı.

8 ayda ilk 20kya girmem mümkün mü? Bunu söylemek istemezdim ama biraz sıkıya gelemeyen biriyim. Elimde geldiğince bunu değiştirmeye çalışacağım tabii. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Hocam istikrarlı ve düzenli çalıştıktan sonra neden mümkün olmasın her şey sizin elinizde. Ben sayısalcı olduğum için EA hakkında nasıl gitmeniz gerektiğini bilemeyeceğim. Kolay gelsin:)

Temeliniz kötü değil gayet mümkün, hatta ilk 1K bile mümkün. Sadece sıkı çalışmanız ve matematik ağırlıklı çalışmanız gerekiyor. Ben olsam 1 ayda TYT'yi bitirmeye çalışır ( tabii ki tamamen bitmez ama bilmediğiniz konulara çalışıp) daha sonra da AYT matematik odaklanırdım, son 1 ay kala da edebiyat çalışırdım. Her gün de TYT denemesi + AYT şeklinde giderdim.

Temeliniz kötü değil gayet mümkün, hatta ilk 1K bile mümkün. Sadece sıkı çalışmanız ve matematik ağırlıklı çalışmanız gerekiyor. Ben olsam 1 ayda TYT'yi bitirmeye çalışır ( tabii ki tamamen bitmez ama bilmediğiniz konulara çalışıp) daha sonra da AYT matematik odaklanırdım, son 1 ay kala da edebiyat çalışırdım. Her gün de TYT denemesi + AYT şeklinde giderdim.
Yorum için teşekkürler. Aslında yapmam gereken tek şeyin sıkı çalışmak olduğu açık gibi :(

Söylemedim ama okul+dershane gidiyorum ve bu biraz verimsiz geliyor bana. Aksamlari eve geldikten sonra çalışmak için fazla vaktim olmuyor. Dershaneyi bırakıp disiplinli bir şekilde evde 5.30-9.30 çalışmaya başlamayı düşünüyorum. Birde bunu haftalık iki-üç saat matematik dersi ile desteklemeyi.

Özel derse bu hafta başladım -şimdilik haftada 1 saat- ve 15 tatile kadar TYT çalışmayı sonra AYT'ye geçmeyi düşünüyorum. Onun dışında dediklerinize katılıyorum. En geç aralığa kadar TYT sözel derslerdeki dilbilgidi ve beşeri coğrafyadaki açığımı kapatmak mat dışında birinci hedefim.

Yorum için teşekkürler. Aslında yapmam gereken tek şeyin sıkı çalışmak olduğu açık gibi :(

Söylemedim ama okul+dershane gidiyorum ve bu biraz verimsiz geliyor bana. Aksamlari eve geldikten sonra çalışmak için fazla vaktim olmuyor. Dershaneyi bırakıp disiplinli bir şekilde evde 5.30-9.30 çalışmaya başlamayı düşünüyorum. Bir de bunu haftalık iki-üç saat matematik dersi ile desteklemeyi.

Özel derse bu hafta başladım -şimdilik haftada 1 saat- ve 15 tatile kadar TYT çalışmayı sonra AYT'ye geçmeyi düşünüyorum. Onun dışında dediklerinize katılıyorum. En geç aralığa kadar TYT sözel derslerdeki dilbilgidi ve beşeri coğrafyadaki açığımı kapatmak mat dışında birinci hedefim.

Açık liseyede geçebilirsiniz açık lise + dershane de mantıklı fakat dershaneler bence para tuzağı ben evden kendim çalışıyorum açık lisedeyim.

Neredeyse iki ay olmuş vay be. Tabii ben bu sürede çalıştım mı, hayır🙁

Boşu boşuna dershaneye gidip durdum. Onun dışında kitabı doğru düzgün açmadım bile.

Şimdi durumun ciddiyeti kendini çok fena gösterdi umursamazlığımın cezasını vicdanım çok kötü çekiyor. Şu son Bilgi Sarmal Türkiye geneli denemede büyük ihtimalle 65-66 (matematik netim 14.5 tahmini) civarı netim var. Daha resmi sonuçlar gelmedi ama ne yaptığım belli az çok.

Bugün oturdum adam akıllı dizilere, en kolay konuya, başladım ve birkaç saat çalıştım. Olmadı, 345 te ilk 2 test sonrası gelmedi. Daha kalan ayt konuları hakkında hiçbir fikrim yok, lti yi zaten yapamam ona bakmayacağım. Aranızda yol gösterebilecek birisi var mı?

Neredeyse iki ay olmuş vay be. Tabii ben bu sürede çalıştım mı, hayır🙁

Boşu boşuna dershaneye gidip durdum. Onun dışında kitabı doğru düzgün açmadım bile.

Şimdi durumun ciddiyeti kendini çok fena gösterdi umursamazlığımın cezasını vicdanım çok kötü çekiyor. Şu son Bilgi Sarmal Türkiye geneli denemede büyük ihtimalle 65-66 (matematik netim 14.5 tahmini) civarı netim var. Daha resmi sonuçlar gelmedi ama ne yaptığım belli az çok.

Bugün oturdum adamakıllı dizilere, en kolay konuya, başladım ve birkaç saat çalıştım. Olmadı, 345'te ilk 2 test sonrası gelmedi. Daha kalan AYT konuları hakkında hiçbir fikrim yok, lti yi zaten yapamam ona bakmayacağım. Aranızda yol gösterebilecek birisi var mı?

Sınavın nasıl geçti merak ettim dostum. Umarım gönlünden geçen gelmiştir.

Geri
Yukarı