AAA oyunlar için RX6600 vs. RTX3060

Bütçe
15000

KaRaHiSaRLee

Yoctopat
Daha fazla  
i3 12100F, RX6600 ile i3 12100F, RTX 3060 arkasında kaldım. Sizce hangi ikili daha iyi iş çıkarır, AAA kalite oyunlarda iyi performans gösterir?

İkisi benzer kartlar, siz hangisini tercih ediyorsanız onu alın. Ben şahsen NVIDIA’cı olduğum için (ve kartlar eşdeğer olduğu için) 3060 diyorum.

RT performansı dışında RTX 3060 tercih ettirecek bir sebep yok. Bu senin için çok önemliyse düşünebilirsin. Şahsen önemsemiyorum.

RX 6600;
+daha güçlü(FPS)
+daha ucuz
+DLSS alternatifi teknoloji iyi kötü var(FSR)

Oyun odaklı kullanımda RX 6600 daha iyidir. Sürücü ve yazılım sorunu falan da yoktur.

Edit: Linçlemeye çalışan edepsizleri kınıyorum. Aklım bir an için RX 6600 XT'ye gitti. O yüzden daha güçlü olduğu kısmını görmezden gelin. Ancak nihai tercihim hala aynıdır. Şimdiye kadar 4 farklı Nvidia GPU ve bir AMD GPU kullandım. Fanboy diye hitap etmeniz çok saçma.

Son düzenleme:
RT performansı dışında RTX 3060 tercih ettirecek bir sebep yok. Bu senin için çok önemliyse düşünebilirsin. Şahsen önemsemiyorum.

RX 6600;
+daha güçlü(FPS)
+daha ucuz

Oyun odaklı kullanımda RX 6600 daha iyidir. Sürücü ve yazılım sorunu falan da yoktur.
3060 daha güçlü hocam daha da çok fps verir. Fakat fiyat farkı fazla.

Saf güçte 6600 daha bir kaç fps daha iyi ancak DLSS açarsanız 3060 fark atar.
AMD tarafında yazılın problemi yaşadığını belirten bir çok kişi gördüm. O yüzden 3060 diyorum.

RX 6600;
+daha güçlü(FPS)
+daha ucuz

Fanboy yorumu gibi olmuş ucundan ?

Yeni konular

Geri
Yukarı