Açık liseye geçilmeli mi?

Alanınız nedir?

Dil Bilgisi sorulduğu doğrudur ama kelimesiz dil bilgisi sorulamaz. Sorulursa da zaten siz onu yaparsınız. (Bir fiilin farklı çekimlenmiş halini herkes yapar değil mi ? )
Alanım "Eşit Ağırlık" ben kitapları buldum PDF olarak onlardan çalışıp çıkmış sorulara mı yüklenmeliyim?

İngilizce-8
ingilizce_8.pdf

İngilizce-7
ingilizce7.pdf

Birde hocam ekstra bir soru olacak belki bilginiz vardır. Şimdi şu sistem değişikli olayı var ondan dolayı kafama takıldı mesela 10. sınıflar bundan sonra Felsefe dersi görecekler ama bizi zamanımızda yoktu bu olay.-geçen sene- Şimdi ben bu dersi hiç görmediğim için vermek zorunda olur muyum?
Örneğin Din Kültürü kredisi 2 oldu benim zamanımda 1 idi bunun dışında 12'ye İnklılap Tarihi geldi. Ama ben 11'de gördüm 11'de bulunan İnkilap dersinin yerine 10. sınıf ikiye bölünüp 11'e eklendi. Örneğin Dil Anlatım ve Edebiyat birleşti ben ayrı ayrı gördüm. Şuan Türk Dili ve Edebiyatı, bunlardan nasıl etkilenirim sizce. Benden bu dersleri vermemi veya gördüklerimi tekrar vermemi falan istemezler değil mi?

Siz MEB kitabına bağlı kalın. Ek olarak Felsefe görmeniz gerekli. Açıkca konuşursak, ben MF'ciyim o yüzden pek yardımcı olamayacağım. Aramaya "TYT/AYT DH" yazarak en üsteki linkteki forumdan daha çok bilgi alabilirsiniz.

Ek Olarak: 200GB arşivim var. Her hangi bir şey olursa sorarsınız ve elimde varsa buluta yükleyip size linkini sunarım.

Siz MEB kitabına bağlı kalın. Ek olarak Felsefe görmeniz gerekli. Açıkca konuşursak, ben MF'ciyim o yüzden pek yardımcı olamayacağım. Aramaya "TYT/AYT DH" yazarak en üsteki linkteki forumdan daha çok bilgi alabilirsiniz.

Teşekkürler tekrar yardımlarınız için zaten attığım PDF dosyaları MEB'e aittir.

Açıkçası şunun şurasında bir iki ay var ki izin haklarını tüketmediysen hepsini kullanabilirsin. Bir sene de mezuna kalabilirsin. Düşüncem kesinlikle bitirmen yönünde.

Açıkçası şunun şurasında bir iki ay var ki izin haklarını tüketmediysen hepsini kullanabilirsin. Bir sene de mezuna kalabilirsin. Düşüncem kesinlikle bitirmen yönünde.
Hocam ben yalnız daha 12 değilim yanlış anladınız galiba 12'ye geçeceğim.
İnceledim. Çıkmış sorulara çalışmanız yeterli gibi görünüyor. Ek olarak da soru çözmek isterseniz internette mevcut.
Tamamdır hocam.

Hocam ben yalnız daha 12 değilim yanlış anladınız galiba 12'ye geçeceğim.

Ups. Özür dilerim. Okulundan memnun değilsen nakil alabilirsin. Ama ille de istemiyorsan zaten derslerine odaklanamayacaksın. Mezun olanların bir kısmı memnun bir kısmı pişman. Sanırım kişide bitiyor olay. Bende 12. sınıf öğrencisiyim ve kafam baya karışık

Ups. Özür dilerim. Okulundan memnun değilsen nakil alabilirsin. Ama ille de istemiyorsan zaten derslerine odaklanamayacaksın. Mezun olanların bir kısmı memnun bir kısmı pişman. Sanırım kişide bitiyor olay. Bende 12. sınıf öğrencisiyim ve kafam baya karışık

Hocam bütün devlet okulları böyle yani olmayan okullara da nakil almaya benim harcım yetmez. En mantıklısı şuan Dershaneyle birlikte Açık Öğretimi götürmek gibi geldi.

Son düzenleme:
Hocam ben ortalama bir anadolu lisesindeydim son senemde okulum son sınıflara ayrıcalıklarda bulunuyordu. İngilizce, Almanca, resim, müzik, beden eğitimi gibi derslerde ders çalışmamıza izin veriliyordu. Sayısal olsak da tarih ve edebiyat işliyorduk. Okul dershane derken 07.00-20.00 arası tamamen doluydu ama sonraki 1 saatte bile çalışarak başarılı olabilirsin. Bence zamanının dolu olması ve çevrende daha fazla sınava hazırlanan insanların olması daha iyi.

Hocam ben ortalama bir anadolu lisesindeydim son senemde okulum son sınıflara ayrıcalıklarda bulunuyordu. İngilizce, Almanca, resim, müzik, beden eğitimi gibi derslerde ders çalışmamıza izin veriliyordu. Sayısal olsak da tarih ve edebiyat işliyorduk. Okul dershane derken 07.00-20.00 arası tamamen doluydu ama sonrakioku 1 saatte bile çalışarak başarılı olabilirsin. Bence zamanının dolu olması ve çevrende daha fazla sınava hazırlanan insanların olması daha iyi.
Hocam okulunuzun mantığı değişikmiş eşit ağırlıklar bile son sene tarih görmüyorlar normal şartlarda gelecek sene müfredat değişecek tabii tarihi geçtim de edebiyat olayı çok saçma sayısalcının edebiyatla alakası nedir? Eşit ağırlıktan falan düşünen varsa ayrı ama 12'ye kadar gelmiş hala ne istediğini bilmiyor o kişi sıkıntı büyük. Neyse hocam bu dediklerinizi bu sene yaşıyorum konuda da belirttiğim gibi ben 11'im ama şuan dershane de 12. sınıflarla derse giriyorum ygs öğrencisi gibi olayın az çok farkındayım ama dediğiniz gibi kolay değil eve akşam 20:30' da geliyorum haftanın 3 günü paso o günler aşırı yorgun oluyorum çalışacak derman kalmıyor. Gece kalkayım desem zaten 7 saat uyusan sabah 4 gibi kalkıp o kafayla çalışmak gerekir. Bu en iyimser hali ama gece kalkıp çalışmak zor. Sabah erken saatlerde kalkmaktan daha zor. Ben kararımı verdi gibi geçiş yapacağım.

Şunu da eklemek isterim tamam ing, alm, beden, müzik vb. seçmeli derslerde serbest bırakıyorlar da sınıfta soru çözme ortamı yok. Herkes hep bir ağızdan hedefi olan kişi sayısı 10'u geçmez 25 kişiden kalan 15 kişi rahatsızlık vereeck. En iyi ihtimal Matematik çalışılır o kadar seste ama mat deriside soru sorularak öğrenilen bir ders okulda çok zaman kalmıyor soru çözdürmek için dershane de de aynı şekilde yani bunlar hep dezavantaj ayrıca denemeleri kaçırıyoruz. Dersten sonra gelin diyorlar ben hangi kafayla çözeyim o denemeyi beyin mi kalır akşam 5'te deneme çözmeye.

TEŞEKKÜRLER CEVABINIZ İÇİN :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı