Ailevi sorunlardan bıktım

Bunun izini her yerde taşıyacaksın. İlişkilerinden tut dinlediğin müziği bile etkileyecek. Güçlü kim onu göstermen gerek. Ateşe ateşle karşılık vermedikçe yangının büyümesini kesemezsin.

Dikkat et suça teşvik ediyorsun. Konuyu açan kişi senin yanıtını dikkate alıp babasına bir şey yapsa senin de başın yanar haberin olsun.

Dikkat et suça teşvik ediyorsun. Konuyu açan kişi senin yanıtını dikkate alıp babasına bir şey yapsa senin de başın yanar haberin olsun.
Çok haklısın, sonuçta burada tanımadığı insandan fikir alıp olan çok şey oldu -4chen...- ben hiçbir zaman şiddetten yana olmadım kimseye vurmam ama bana vuran olursa onada boyun eğmem kendimi korurum yani vurduğu zaman kolunu tutarım falan anlamında karşılık dedim bir sağ kroşe değil.

Babanı dövebilirsen döv. Büyüdüysen çok laf yaptığında döv. Vurmaya çalışırsa daha hızlı vur. Baban da senin kadar güç yoktur sen geçsin zaten bir vakitten sonra sana hiçbir şey yapamaz. Etkiye tepkiyi kullanmalısın yani ama zora da kalırsan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elbette ailen de önemli ama hiçbir şey olmamış gibi ol okulda, boşver ne olacaksa olsun. Birinci önceliğin kendin olmalı, kendini kurtaramazsan aileni de kurtaramazsın. Bana göre üzülmek vakit kaybı, şu an yapabileceğiniz tek şey ekonomik özgürlüğünü sağlayana kadar sabretmeniz ailecek. Şikayette bulunman eğitimini ve gelişimini etkileyebilir annenin ekonomik durumu kötüyse. Yani köprüyü geçene kadar ayıya dayı demen gerekli maalesef.

Babanı dövebilirsen döv büyüdüysen çok laf yaptığında döv vurmaya çalışırsa daha hızlı vur Baban'da senin kadar güç yoktur sen geçsin zaten bir vakitten sonra sana hiçbir şey yapamaz etkiye tepkiyi kullanmalısın yani ama zorada kalırsan.

Baba komutan heral o iş yatar ben sana söyleyeyim.

Babanı dövebilirsen döv büyüdüysen çok laf yaptığında döv vurmaya çalışırsa daha hızlı vur Baban'da senin kadar güç yoktur sen geçsin zaten bir vakitten sonra sana hiçbir şey yapamaz etkiye tepkiyi kullanmalısın yani ama zorada kalırsan.

Böyle bir şey asla yapma çünkü zaten dövecek olsan 1 yumruğuna bakar zaten böyle bir şey yaptıktan sonra babası yediremez ve en iyi ihtimalle bıçakla falan korkutur.

Konunu okurken bile aile içi sorunumuz hiç olmamasına rağmen direk ailemi arayıp bir yoklama gereği duydum. Beni bu şekilde bir psikolojiye sokuyor ise sende durum daha da sıkıntılıdır. Umarım bir an önce çözüme kavuşur ve mutlu bir şekilde hayatına devam edersin.

O kadar ağır şeyler yaşadık ki. Hangi birini anlatayım. Hem her şeyi yapıp bir şey yokmuş gibi davranıyorlar. Hem de bu durumda takdir almamı beğenmiyorlar. Yazık.

Annem babamdan ayrılmak istiyor da istemiyor da. Neyden korkuyor anlamıyorum.

Muhtemelen ileride bir şey yaparsa diye hem sizin için hem de kendisi için korkuyordur. Kardeşim git polise derdini anlat devlet destek verir diye umuyorum. Şu sıralar şiddet olaylarına karşı tutumları oldukça sert. Baban galiba subay bir gün deliye döner Allah korusun birinizi çeker vurur. Okuldan çıkınca hemen polise git derdini anlat. Eğer yine bir şey olursa o da kader böyle kervan yürümez.

O kadar ağır şeyler yaşadık ki. Hangi birini anlatayım. Hem her şeyi yapıp bir şey yokmuş gibi davranıyorlar. Hem de bu durumda takdir almamı beğenmiyorlar. Yazık

Annem babamdan ayrılmak istiyor da istemiyor da. Neyden korkuyor anlamıyorum.
Şimdi öncelikle yaşadığın durum zor ve tahmin etmesi oldukça güç. Babanın yaptıklarını annenden habersiz aşırı şiddetli veya olağandışı bir şey olmadıkça resmi kuruma söyleme. Tabi iş azıcık bile abartıya kaçarsa hiç durma. Annen ile konuşmayı dene neden ayrılmıyorsun gibisinden. Babanın bu kadar çok şey yapıp inkar etmesi bence psikolojik bir rahatsızlık olabilir. Sizden sakladıkları bir şey olma ihtimali yok mu?

Muhtemelen ileride bir şey yaparsa diye hem sizin için hem de kendisi için korkuyordur. Kardeşim git polise derdini anlat devlet destek verir diye umuyorum. Şu sıralar şiddet olaylarına karşı tutumları oldukça sert. Baban galiba subay bir gün deliye döner Allah korusun birinizi çeker vurur. Okuldan çıkınca hemen polise git derdini anlat. Eğer yine bir şey olursa o da kader böyle kervan yürümez.

Bu arada eğer sana şiddet gösterirse kendini koruman da gerekir ama suç işleyecek bir şey asla yapma. Vurursa gardını al sen de vurursan haklıyken haksız olursun. Eğer bu mesajı okuduktan sonra etkilenip suç işleyen herhangi biri/birileri olursa sorumluluk kesinlikle bende değildir. En ufak sorumluluk bile almıyorum kesinlikle. Sonuçta ben de kendimi garantiye almak durumundayım kusura bakmayın burası bir forum öneri veriyoruz vebal almıyoruz. Allah yardımcınız olsun. Tekrardan bir sürçü lisan ettiysem affola.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı