Ailevi sorunlardan bıktım

Şimdi öncelikle yaşadığın durum zor ve tahmin etmesi oldukça güç. Babanın yaptıklarını annenden habersiz aşırı şiddetli veya olağandışı bir şey olmadıkça resmi kuruma söyleme. Tabi iş azıcık bile abartıya kaçarsa hiç durma. Annen ile konuşmayı dene neden ayrılmıyorsun gibisinden. Babanın bu kadar çok şey yapıp inkar etmesi bence psikolojik bir rahatsızlık olabilir. Sizden sakladıkları bir şey olma ihtimali yok mu?

Bence de. Yani bir sıkıntısı bir sorunu vardır. Kendi ailesinden nefret ediyorsa nedensizce bu psikolojik bir sorundur. Bence ekonomik olarak özgür olana kadar bekle kadıncağıza daha fazla yük olmayın. Yanında olun. Ama eğer aşırı bir durum olursa resmi kurumlar boşa durmuyor. Bu da sizin inisiyatifinize ve tahammül seviyenize bağlı. Eğer konuşabiliyorsanız akrabalarıyla veya kendisiyle konuşun önce özür dileyerek haklı siz de olsanız. Tekrar söylüyorum sorumluluk kabul etmiyorum kusura bakmayın.
Babanı karşına alıp içini dökmeyi dene.
Risk arz etmiyorsa tabii ki.

Güzel kardeşim çok geçmiş olsun diyorum önce.

Durum vahim, öneriler daha da vahim. Sorununa çözüm bulmak amacıyla içini buraya dökmen gayet anlaşılabilir fakat konuya gelen cevaplar giderek daha da saçma bir hal almış. Annenle konuş ikna et, göz önünde olan bir sorunu çözmeye çalışmak bu kadar zor olmamalı. Bu işlerden anlayabilecek bir büyüğünle konuş bu durumu. Öğretmenlerinden birisi olabilir mesela.

Bu konuya yazılan mesajları daha çok okumanı tavsiye etmiyorum zira senin sorununa çözüm niteliğinde değiller. Umuyorum ki en yakın zamanda çözebilirsiniz bu durumu.

Güzel kardeşim çok geçmiş olsun diyorum önce.

Durum vahim, öneriler daha da vahim. Sorununa çözüm bulmak amacıyla içini buraya dökmen gayet anlaşılabilir fakat konuya gelen cevaplar giderek daha da saçma bir hal almış. Annenle konuş ikna et, göz önünde olan bir sorunu çözmeye çalışmak bu kadar zor olmamalı. Bu işlerden anlayabilecek bir büyüğünle konuş bu durumu. Öğretmenlerinden birisi olabilir mesela.

Bu konuya yazılan mesajları daha çok okumanı tavsiye etmiyorum zira senin sorununa çözüm niteliğinde değiller. Umuyorum ki en yakın zamanda çözebilirsiniz bu durumu.

Şu konuda katılıyorum gerekli gereksiz yorumlar var ve biriyle konuşman gerekiyor ama bu yorumu yazan kişilerin de kendine göre fikirleri var ama şu an bunu tartışmanın yeri burası değil. Deneyimli ama mantıklı biriyle görüşmen gerekiyor. Mümkünse böyle olduğunu düşündüğün bir öğretmen ama ailenden bir süre gizli tutabilirsin özellikle babandan. Annenle konuş seçenekleri değerlendirin ona göre kendiniz için en iyi seçeneği seçin yolunuza öyle devam edin benim diyeceklerim bu kadar bir şey olursa tekrar ve tekrar yazıyorum sorumluluk kabul etmiyorum.

Ailesini düşünen bir baba olsaydı zaten annene çocukları önünde vurmazdi. Her daim dikkat etmen lazım ülke olarak kadın cinayetlerinden bıktık Allah göstermesin evde tek erkek olarak senin koruman lazım işin zor kardeşim o babaya da artık baba denilmez babandan kurtulur isen işler murada erecektir. Ülke de biraz da olsa adalet kavramı kalmış adalete siginin.

Geçmiş olsun kardeşim Allah sabır versin. Sanırım polise gitmen gerek tabiki kanıtsız gitmeyi unutma o zaman daha etkili olacaktır. Ve derslerini boşverme ayakta kal. Kafanı dağıtmak yerine derslerine odaklan bir an önce o hayattan kendini ve annenle ablanı kurtarmaya odaklan. Hatta tek amacın bu olsun. Kendine iyi bak.

Şimdi öncelikle yaşadığın durum zor ve tahmin etmesi oldukça güç. Babanın yaptıklarını annenden habersiz aşırı şiddetli veya olağandışı bir şey olmadıkça resmi kuruma söyleme. Tabi iş azıcık bile abartıya kaçarsa hiç durma. Annen ile konuşmayı dene neden ayrılmıyorsun gibisinden. Babanın bu kadar çok şey yapıp inkar etmesi bence psikolojik bir rahatsızlık olabilir. Sizden sakladıkları bir şey olma ihtimali yok mu?
Evde hem bize 'az yiyin oruç tutun gibi iğrenç şeyler söyler. Bu arada annem babamla konuşuyor bugün ne olduysa artık. Ben hiçbiri ile konuşmuyorum. Annem sabah 'napayım sizi nasıl büyüteyim diyor. Allah aşkına sanki aç açıkta kalacağız. Anlamıyorum arkadaş.
Babanı karşına alıp içini dökmeyi dene.
Adam anlamıyor hocam yoksa benim konuşmam herkesi memnun eder. Adam yobaz yobaz. Kızına 'git koca bul çocuk yap diyen bir baba. Psikolojisi bozuk. Evi otel gibi kullanıyor.

Allah yardımcınız olsun.
Yukarıda yazan bir ton şey var bazılarını okudum, bazılarını es geçtim.
Dikkatimi çeken annenin tutumuydu.
Annen sizi, özellikle de en küçüğünüzü düşünüyor kardeşim, haklı da.
Libido konusu da dikkatimi çekti. Bence asıl sorun da bu. Erkekler belli yaştan sonra yetersizlik hissine kapılıp böyle salakça şeyler yapıyorlar.
Yemekleri beraber yiyorsanız annen yemeklerine onu yatıştıracak ilaçlar atsın. Tabi bir uzmana durum anlatılarak ve onun önerdiği ilaçlar...

Ben de evde abdest alırdım babam suyu niye israf ediyorsun git camide al derdi. Benzer sıkıntıları biz de yaşadık. Aldatma vs lise dönemim babam yüzünden berbat geçti. Ama yılmadım, hayatımı kazandım çok şükür. Şimdi arada 2 torununu görmeye geliyor. Gözlerinde görüyorum mahcubiyetini, baban sonuçta atamazsın bir tarafa, sabret ama annene de kalkan ol.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı