Almanya'da Ateizm ve Agnostisizm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arap coğrafyası veya orta doğu coğrafyası dışında bir hayvanla hakaret gördün mü sen hiç? Yani hiçbir kutsal yazıda "Fuhuş yapan penguendir." diye bir ibare var mı? Çünkü o toplumda penguen diye bir canlı yoktu. Eğer bu kitap alemlere, kainata hitaben gönderilmişse, bırak gezegenleri uzayı, buzulları ve orada yaşayan canlıları neden anlatmıyor da sadece develeri anlatıyor demezler mi adama?:)
Alak kan pıhtısını kaçıncı yy'da öğrendin, hangi Arap bunu biliyordu? Yeterli olmuştur sanırım.
Bir yerde inanç kavgası varsa kan da vardır. Bu en eski inanıştan, günümüzdeki inançsızlığa kadar hiç değişmeyen bir gerçektir zaten. Ne yazık ki hoşgörü adı altında kafa kesmek adettir:)
Bunu nereden çıkardın? Önyargı.

Anlamayan veya anlamak istemeyen arkadaşlar için son vuruşu yapıyorum. Eğer buradan sonra da bir tık olmazsa geçmiş olsun. O organizma zihinsel olarak ölmüş demektir. Konu kilitlenecek galiba... Umarım kilitlenmez :D

Kuran' ın Başlıca Problemleri

1- Kadını dövmeyi emrediyor. (Nisa: 34)
2- Dünyayı düz olarak tasvir ediyor. (Hicr: 15, Ra'd: 3, Kaf: 7, Gaşiye: 20, Naziat: 30 ve dahası...)
3- Kitapta konuşanın kim olduğu belli değil. Bazen allah konuşuyor, bazen muhammed konuşuyor, bazen ise "biz" şeklinde konuşuluyor. Bu nedenle kakafoniden ibaret bir kitaptır. (Zud: 2, Zariyat: 51, En'am: 114, Hicr: 9 ve dahası...)
4- Spermin testiste oluştuğunu bilmiyor. (Tarık: 7)
5- Her canlıyı çift yarattık diyor ama bakterilerden haberi yok. (Zariyat: 49)
6- Güneşin çamura battığını iddia ediyor. (Kehf: 86)
7- Milyonlarca yıl hüküm sürmüş dinozorlar yok ama develerden bahsediyor.
8- İnsansı canlılar olan Neanderthaller yok ama cinler, melekler ve şeytan var.
9- Peygamberin seks sırası anlatılıyor. (Ahzab: 51)
10- Birçok ayet birbirini yalanlıyor. İlk müslümanın Muhammed, Musa ve İbrahim olduğuna dair ayrı ayrı ayetler var. Hangisi belli değil. (A'raf: 143, En'am: 163, Ali İmran: 67)
11- El- ayak kesme, sopayla dövme gibi akıl almaz ceza yöntemleri öneriyor. (Maide: 33,38)
12- Peygamber, evlatlığı Zeyd' in karısını koynuna alsın diye ayet var. (Ahzab: 37)
13- Sadece Arap kavmi için yazılmıştır. (Fussilet: 44, Yusuf: 2, Enam: 92)
14- Hayvanları yük taşıma, öldürüp yeme ve ulaşım aracı olarak görüyor, evrimden alakasız.
15- Cennette kadınlar için vadedilen hiçbir şey yok.
16- Rüzgar olmasa gemiler durur, diyor. (Şura: 33)
17- Hayvan, bitki ve şekiller sadece Ortadoğu' ya özgü?
18- Uzaya çıkmayı imkansız görüyor. (Rahman: 33)
19- Evrim hiç yok??
20- Bazı hayvanları hakir görüyor ve inanmayanlar için aşağılık domuz, pislik, köpek, kereste gibi ibareler kullanıyor. (Bakara: 65, Maide: 60, Araf: 176, Tevbe: 28, Münafikun: 4)

Kuranı baştan sona yeniden okumalısın copy-paste le kendini kandırırsın. Dünyanın düz olduğuna dair nasıl ne uydurdunuz hele hiç anlamadım.
Diğerleri ise tam bir akıl tutulması
Şunu dedin ya beni kazandın cidden🤣 Sen şimdi buna cidden gönlünden gelerek önyargı diyebiliyor musun?:)

Ayrıca şu ibareye dayanarak değiştirilmeden geldiğine de hala inanıyorsun öyle mi?

Elbette inanıyorum Kuran'ın istediğin ayetine bak hangi ülkeye gidersen git hep aynı. Allah onu koruyacağını vaadediyor. Ya değilse İncil gibi olurdu. Tevrat gibi farklı nüshaları bulunurdu.

Seni kazanmak gibi bir derdim de yok kendimi kurtarayım yeter. Aynen öyle önyargı ve korku.

Son düzenleme:
Bildiğimiz tüm fizik kuralları ve teorileri Kur'an'da zaten yazıyordu kardeşim, lütfen(!)
Kuran bir bilim kitabı değildir ekonomi kitabı değildir Kuran bir anayasadır. Anayasaya uygun kural ve kaideleri uygulasın diye Allah peygamber göndermiştir. Kuran da Resulume uyun der. Sebebi budur.

Beni kazanmana gerek yok zaten:) Ben kendi başıma bir bireyim kararlarımı kendim verebilirim zaten:)
Elbette inanıyorum Kuran'ın istediğin ayetine bak hangi ülkeye gidersen git hep aynı. Allah onu koruyacağını vaadediyor. Ya değilse İncil gibi olurdu. Tevrat gibi farklı nüshaları bulunurdu.
Diğer bahsettiğin bütün kitaplar da dünyanın her yerinde aynı zaten. Yani Matta İncili, Yuhanna İnicili dünyanın her yerinde aynıdır. Tevrat dünyanın her yerinde aynıdır. Yani değiştirilmediğinin kanıtı bu değildir.
İroniydi. Düzenledim mesajı.
O zaman daha mantıklı aynen🤣

@volkankara74 ayrıca şu önyargı ve kan konusundaki fikirlerini merak ediyorum ben asıl. Onu anlatmadım bana.

Beni kazanmana gerek yok zaten:) Ben kendi başıma bir bireyim kararlarımı kendim verebilirim zaten:)

Diğer bahsettiğin bütün kitaplar da dünyanın her yerinde aynı zaten. Yani Matta İncili, Yuhanna İnicili dünyanın her yerinde aynıdır. Tevrat dünyanın her yerinde aynıdır. Yani değiştirilmediğinin kanıtı bu değildir.

O zaman daha mantıklı aynen🤣
Kendin söylüyorsun kaç çeşit İncil var oysa İsa tek. Daha Barnabas da var. Bu kadar çeşit olmamalıydı.
Hele Zebur hiç yok ortalarda.
Yahudiler yok ettiler.
Ama Kuran tek.

Bu yy da ne kadar birey(!) tanıdıysam hepsi Allah haricinde bir şeye kuldu. İnşallah onlardan olmazsın.

@volkankara74 Virgül kullanır mısın?

Allah'ın, Kur'an'ı koruyacağını söylediği maddeyi insanlar yazdıysa? Orada değildin, bilemezsin. 1500 yıl önce yazılan bir şeyin asıl kaynağını da bulamazsın. Çık şimdi işin içinden :) Kısır döngüye giriyorsun zaten.
1571160574834.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı