İnsanları Ateizm ve Deizime İten Sebepler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
-Yok! Ben ABD'de doğsam da araştırır müslüman olurdum.
-Peki. Müslüman olmadan önce diğer dinleri araştırdın mı canım?
-Hayır...
Sen doğduğunda, ailen hangi dindeyse otomatik sende o dinden oluyorsun. Ailen de seni o düşünce doğrultusunda yetiştiriyor zaten. He sen 20 yıl sonra, aklını başına aldıktan sonra okursun, araştırırsın, sorgularsın. Kendine mantıklı gelen görüşü seçebilirsin. Kimse sana diyor mu sen ABD'de doğdun, büyüdün, Müslüman olamazsın diye?

E 3 yaşındaki bebe bırakın da cografi etkenlerden etkilensin. Sorgulayacak aklı mı var daha bu bebeğin?

Ezbere konuşuyorsun, bilgili falan da değilsin hiç kusura bakma.

Evlatlığının karısını boşaması yüzünden kadının toplumda statüsü düşmemesi amacıyla onunla evleniyor.
Cinsel münasebette bulunmasi da toplumsal statü mü? Evlatlığinin karisiyla evleniyor utanmadan toplumsal statü diyorsunuz Ahzab 37 ayetinde bunu itiraf ediyor.

Bana saygi duyman pekte umrunda değil burada kitabı bile okumamiş birisin gelmişsin bana bilgiçlik tasliyorsun defalarca kanıt sunuyorum yaziyorum çıkıp diyorsun yer çekimi teori değil kanundur diyorsun bunu defalarca anlattim. Okumadiginiz bir şey hakkinda konuşmayacaksanız bunu öğrenin ben kimseye saygısızlık yapmıyorum siz hep kendi bildiğinizi okumaya devam ediyorsunuz.

Okumadığın kitaba diyorsun ayetleri çarpıtıyorsun ne yaziyorsa ben onu diyorum.

Ben bilmiyorsam bilmiyorum diyorum bilmediğim şey hakkinda konuşmam.

Hem okumuyorsunuz hem biz suçlu oluyoruz. Adam bir yalan atıyor söylemi boşa çıkınca bizi Islam dinine davet ediyor.

Tabii verecek cevabiniz olmayinca bilimsel değil yalanina başvurun. Ben bilimsel konuşurum sizin gibi ezbere konuşmam.

Zeyd'in karısını boşayıp onunla evlenen biri hakkaten yüce ahlakli. Burada gerçekleri söyleyen benim sen değil.

Bana nefs dersi vereceğine sen git Kuran oku, ben bu kitaplari okumuşum benim nefs terbiyesine ihtiyacım yok. Bana bunlari yazacağınıza okuyup araştırma yapmaniz sizin daha fazla yararınıza olur.
@Jira 'ya aynen katılıyorum.
Bu söylediklerini aklında tut ve şimdi 1400 sene önce bu teknoloji ile birinin peygamberliğini ilan ettiğini düşün. Doğrudan akıl hastanesine kapatırlardı.

Olayın özü bu ama anlamıyorlar.

-Yok! Ben ABD'de doğsam da araştırır müslüman olurdum.
-Peki. Müslüman olmadan önce diğer dinleri araştırdın mı canım?
-Hayır...

Boşver, cehenneme de yakıt lazım.

Ya bu kurşun geçirmeyen adam değil miydi...

Ama neden kuran erkeğe fazla veriyor... Bunu erkeğin isteğine bırakıyor, kadının değil. Al işte, söyleyemiyorsun eşit olmadığını.

Yahu bu bence gelmiş geçmiş en büyük hikayedir. Kızları gömen bir toplumun soy devamı nasıl olacak? Yahu kaldı ki Afganistan'da bugün halen daha recm var, değişen bir şey yok ki, dinler halen daha kadına değer vermiyor.

Kur'an kadınlara değer verir, erkek ile kadın aynıdır, aralarında fark yoktur.
Hem sizin hem de @BERWAR 'a halinize benziyor şu 0:33'deki Caner Taslaman'ın dediği.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama cidden danışın bir bilene arkadaşlarınızla birlikte sorgulayın, sohbet edip konuşun.

@Meraklı Köfteci komik değil ki gülmeyin insanların dediklerine ne zannediyorsunuz kendinizi? Buna izin vermem hiçbir yerde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şeriat niye gelsin? Peygamberler döneminde miyiz? Çağa göre her şey kültüre göre upgrade edilebilir. İslam bütün insanlara geldi sizin gibi işsizler de çevirip allayıp pullayıp takla attırıyor. Neyse benim bu konuya girmem hataydı sana ne desek boş ne zaman görsem teknoloji ile alakan yok hep din iman kötüleme işindesin gerçekten yazık.
Şeriat gelse ilk karşı çıkacak tipler gelmiş şeriat gelmese de olur. Benim mi teknoloji ile alakam mi yok kesin öyledir. Yanlış çeviri diyor çık sen çevir madem yanlış çevir işine gelmeyince yanlış çeviri oluyor tabii. Güncelleme yapabilirsin demek ne hikmetse bu hiç arapların aklina gelmemiş hayret. Şeriat olmasi için peygamber döneminde yaşamalıyız diyeni de ilk defa duyuyorum.

Okudum fakat ben okuduğumu fikirlerim ve düşüncelerim doğrultusunda çarpıtmıyorum. Ayrıca bilmeden defalarca bu kadar emin konuşman da ayrı bir konu.
Mesajda çarpıtma yok ayet ne ise onu yaziyorum. Çıkıp siz kafaya göre yorumluyorsunuz. Neyi bilmiyorum söyler misin? Dediklerimi çürüt ne duruyorsun madem bana emin konuşuyorsun diyorsun.
@İbotibo1 Bana masal anlatma bir yalan atiyorsun sonra yalanin fos çıkınca milleti müslümanlığa davet etmeyi birak. Caner Taslaman sizin gibiler oldukça ekmek yemeye devam edecek.

Yanlış çeviri diyor çık sen çevir madem yanlış çevir işine gelmeyince yanlış çeviri oluyor tabii
Bu dediklerinizi İhsan Eliaçık'ı izleyerek anlayabilirsiniz. Size bir soru sorayım öyleyse siz Müslümanları aptal olarak görüp, onları kontrol etmek ister misiniz? Bunu samimiyet ile cevap verin.

Kuran kadınlara değer verir, erkek ile kadın aynıdır, aralarında fark yoktur.
Ben boşuna demiyorum hep bu karşı çıkanlarin bu kitapla alakasi yok. Kadinla erkek eşittir demek bu kitabi okumayanlarin uydurduğu söylem.

Size bir soru sorayım öyleyse siz Müslümanları aptal olarak görüp, onları kontrol etmek ister misiniz? Bunu samimiyet ile cevap verin.
Bu nasil bir soru ben Müslümanları kontrol edip ne yapacağım?

Mesajda çarpıtma yok ayet ne ise onu yaziyorum. Çıkıp siz kafaya göre yorumluyorsunuz. Neyi bilmiyorum söyler misin? Dediklerimi çürüt ne duruyorsun madem bana emin konuşuyorsun diyorsun
Bu konuda daha fazla mesaj atmayacağım. Kim ne derse desin sen izlediğin A yoldan tam gaz devam edeceksin. X kişisi de izlediği B yolundan tam gaz devam edecektir. Kimsenin fikrini değiştirme amacımız yok. Senin varsa böyle bir şeyin olmayacağını da bilmen gerekir. Kimse 2 cümleyle yıllardır inandığı fikirden vazgeçmez.

''Çıkıp siz kafanıza göre yorumluyorsunuz.'' Bencillik kokan bir cümleden ibaret sadece.

Sadece sen, siz ve sizin gibi düşünenler haklı diyorum. Çok bilgilisiniz, çok zekisiniz, keşke TV'ye falan çıksanız da tüm insanlık aydınlansa!

Başka da bir şey demiyorum, isteyen inandığına inansın. İşine geldiği gibi yazanlarla (sadece sen değil, çok var böyleleri) daha fazla laf dalaşına girmeye lüzum yok.

Konu da kilitlenmeli artık.

Bu konuda daha fazla mesaj atmayacağım. Kim ne derse desin sen izlediğin A yoldan tam gaz devam edeceksin. X kişisi de izlediği B yolundan tam gaz devam edecektir. Kimsenin fikrini değiştirme amacımız yok. Senin varsa böyle bir şeyin olmayacağını da bilmen gerekir. Kimse 2 cümleyle yıllardır inandığı fikirden vazgeçmez.

''Çıkıp siz kafanıza göre yorumluyorsunuz.'' Bencillik kokan bir cümleden ibaret sadece.

Sadece sen, siz ve sizin gibi düşünenler haklı diyorum. Çok bilgilisiniz, çok zekisiniz, keşke TV'ye falan çıksanız da tüm insanlık aydınlansa!

Başka da bir şey demiyorum, isteyen inandığına inansın. İşine geldiği gibi yazanlarla (sadece sen değil, çok var böyleleri) daha fazla laf dalaşına girmeye lüzum yok.

Konu da kilitlenmeli artık.
Katılıyorum. Ne yazarsam boş zaten kaç kere dedim.

Bakara Suresi/223. ayet:
Kadınlarınız sizin ekinliğinizdir. Ekinliğinize dilediğiniz biçimde varın.

Bakara Suresi/228. ayet:
Kadınların, yükümlülükleri kadar meşru hakları vardır. Yalnız erkeklerin kadınlar üzerinde bir derece farkı vardır.

Bakara Suresi/282. ayet:
Şahitliklerine güvendiğiniz iki erkeği; eğer iki erkek olmazsa, bir erkek ve iki kadını şahit tutun. Bu, onlardan biri unutacak olursa, diğerinin ona hatırlatması içindir.

Nisa Suresi/3. ayet:
Eğer, (velisi olduğunuz) yetim kızlar (ile evlenip onlar) hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız, (onları değil), size helâl olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikahlayın. Eğer (o kadınlar arasında da) adaletli davranmayacağınızdan korkarsanız o taktirde bir tane alın veya sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin.

Nisa Suresi/34. ayet:
Erkekler, kadınların koruyup kollayıcılarıdırlar. Çünkü Allah insanların kimini kiminden üstün kılmıştır. Bir de erkekler kendi mallarından harcamakta (ve ailenin geçimini sağlamakta)dırlar. İyi kadınlar, itaatkârdırlar. Allah'ın (kendilerini) koruması sayesinde onlar da "gayb"ı korurlar, (evlilik yükümlülüklerini reddederek) başkaldırdıklarını gördüğünüz kadınlara öğüt verin, onları yataklarında yalnız bırakın. (bunlar fayda vermez de mecbur kalırsanız) onları (hafifçe) dövün. Eğer itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın. Şüphesiz Allah çok yücedir, çok büyüktür.

Nisa Suresi/24. ayet:
(Savaş esiri olarak) sahip olduklarınız hariç, evli kadınlar (da size) haram kılındı.

Talak Suresi/4. ayet:
Kadınlarınızdan âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdet görmeyenler hususunda tereddüt ederseniz, onların bekleme süresi üç aydır. Hamile olanların bekleme süresi ise, doğum yapmalarıyla sona erer. Kim Allah'a karşı gelmekten sakınırsa, Allah ona işinde bir kolaylık verir.

İsteyen istediği meali kullanarak okuyabilir aynı ayetleri anlamları çok fazla değişmiyor. Sonuç olarak sizce kadınlar ile erkekler eşit mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı