AMD vs Nvidia

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yalnızca NVIDIA için optimize edilmiş oyunlarda (AC: Odyssey, Metro Exodus gibi) ufak bir fark var hepsi o. Başka oyunlarda da RX5600 XT önde mesela attığım videodaki Battlefield testi gibi. Bunlarla övüneceksek eğer ben de sana sadece AMD için optimize edilmiş oyunların değerlerini söyleyeyim? Lakin Battlefield'da RX5600 XT ezip geçmiş.

Hala gelmiş bana 5600XT 2060S'dan güçlü diyorsun hangi akla hizmet bunu diyorsun? Kağıt üzerinde bile 2060S daha iyi.
.
.
Lütfen VRAM ve MHz'lere bakar mısın? Aynı zaman da teknoloji bolluğu NVIDIA'da daha çok sevgili AMD fanboy😃

Son düzenleyen: Moderatör:
5600XT ile 2060 Super aralarında güncel piyasada en hesaplı modelleri baz alırsak yaklaşık 1000 ₺ bütçe farkı var. 1000 ₺ bütçe farkına oyunlarda 5-10 FPS düşük FPS bence göz ardı edilebilir. AMD'nin F/P olarak daha kullanıcı dostu olduğu doğrudur ama satış sonrası sürücü desteği konusunda kullanıcılarını Nvidia kullanıcısı kadar memnun etmediği de bir gerçektir. O 1000 ₺ fiyat farkının içinde Nvidia nispeten daha sorunsuz kullanıcı deneyimi vaat ediyor.

5600 XT ile 2060 Super karşılaştırmaya ne ara geldiniz? Aradaki fiyat farkı 1200 lira. 5600 XT 2060'tan bile geride kalıyor, 2060 Super ile kıyaslanabilecek bir kart değil. Fiyatına bakarsak ancak 1660 Super/Ti ile kıyaslarız, onları da geride bırakıyor.

Korsan oyunu bedava yükleyince sorunları kendimiz çözmek zorunda kalıyoruz ya, AMD'de de maalesef aynı şekilde.

3300X varken 9100F alınmaz demek gibi bir şey bu. Eskiden bile arada 500 lira fark vardı. Tamam 3300X daha iyi ama o paraya 9400F alınıyor, onla kıyaslasana?

5600 XT ile 2060 Super karşılaştırmaya ne ara geldiniz? Aradaki fiyat farkı 1500 lira. 5600 XT 2060'tan bile geride kalıyor, 2060 Super ile kıyaslanabilecek bir kart değil. Fiyatına bakarsak ancak 1660 Super/Ti ile kıyaslarız, onları da geride bırakıyor.

3300X varken 9100F alınmaz demek gibi bir şey bu. Eskiden bile arada 500 lira fark vardı. Tamam 3300X daha iyi ama o paraya 9400F alınıyor, onla kıyaslasana?
Testler apaçık ortada dostum, bariz bir şekilde ikisi gayet kıyaslanabilir kartlar olarak gözüküyorlar. Ekran kartının performansı yalnızca VRAM ve Mhz değerleri ile de ölçülmez ayrıca.

Testler apaçık ortada dostum, bariz bir şekilde ikisi gayet kıyaslanabilir kartlar olarak gözüküyorlar. Ekran kartının performansı yalnızca VRAM ve MHz değerleri ile de ölçülmez ayrıca.

Ya yeter ama artık fanboy. Bunca kişi 2060S diyor sen hala 5600XT'nin yenilmez bir kart olduğunu düşünüyorsun. Aileden biri AMD'de de mi çalışıyor?

Ya yeter ama artık fanboy. Bunca kişi 2060S diyor sen hala 5600XT'nin yenilmez bir kart olduğunu düşünüyorsun. Aileden biri AMD'de de mi çalışıyor?
Dostum burda fanboy olan birileri varsa o da video atıp kanıtlamama rağmen hala daha yanlışı savunan sizlersiniz. Ben RX5500 XT kullanıcısıyım ve daha önce Nvidia kart kullanıyordum benim fanboy olmak için bir sebebim bile yok. Ben sana gelip bir şeyleri kanıtlıyorum, doğrusunu gösteriyorum ve sen göz göre göre yanlışa inanmaya çalışıyorsun. Ben susuyorum bak testler konuşuyor dostum. Gelmişsin bana yazıda kalmış değerlerle haklı olmaya çalışıyorsun, VRAM dediğin şey yalnızca kartın ne kadar doku kaydedebileceğiyle ilgili bir durum. FPS'e doğrudan etkisi bile yok, MHz konusuna gelirsek ekran kartı performansını gösteren tek değer bu mudur?

Sen işlemci kararı verirken de 3.4GHz > 3.2GHz diye karar verip alıyorsundur o zaman. Daha ekran kartının gücünü ne belirler onu bile bilmiyorsun gelmişsin bana fanboy deyip atıp tutuyorsun. Ben zaten Nvidia'nın daha kararlı kartlar ürettiğini kabul edip yukarda da bunu sana belirttim, ama sen gelip bir şey bilmeden, hiç araştırmadan TDP değeri de Nvidia'dan yüksek dersen olmaz bu iş. Kanıtlarıyla birlikte gördüğün gibi Nvidia ile AMD TDP konusunda artık birbirlerine çok yakınlar, bana AMD'nin önünde sürücü sorunları dışında bir sorun kalmamış gibi geliyor.

Size tek bir video attım yetmedi gittiniz kendiniz farklı bir video buldunuz, onda da RX5600 XT'nin RTX2060 Super'e rakip olabildiğini gördünüz şimdi başka şekilde sallıyorsunuz bana. Doğrulara inanmak zorunuza gidiyor arkadaşlar kabul edin bunu, benlik bir sorun yok burada.

Dostum burada fanboy olan birileri varsa o da video atıp kanıtlamama rağmen hala daha yanlışı savunan sizlersiniz. Ben RX5500 XT kullanıcısıyım ve daha önce NVIDIA kart kullanıyordum benim fanboy olmak için bir sebebim bile yok. Ben sana gelip bir şeyleri kanıtlıyorum, doğrusunu gösteriyorum ve sen göz göre göre yanlışa inanmaya çalışıyorsun. Ben susuyorum bak testler konuşuyor dostum. Gelmişsin bana yazıda kalmış değerlerle haklı olmaya çalışıyorsun, VRAM dediğin şey yalnızca kartın ne kadar doku kaydedebileceğiyle ilgili bir durum. FPS'e doğrudan etkisi bile yok, MHz konusuna gelirsek ekran kartı performansını gösteren tek değer bu mudur?

Sen işlemci kararı verirken de 3.4GHz > 3.2GHz diye karar verip alıyorsundur o zaman. Daha ekran kartının gücünü ne belirler onu bile bilmiyorsun gelmişsin bana fanboy deyip atıp tutuyorsun. Ben zaten NVIDIA'nın daha kararlı kartlar ürettiğini kabul edip yukarıda da bunu sana belirttim, ama sen gelip bir şey bilmeden, hiç araştırmadan TDP değeri de NVIDIA'dan yüksek dersen olmaz bu iş. Kanıtlarıyla birlikte gördüğün gibi NVIDIA ile AMD TDP konusunda artık birbirlerine çok yakınlar, bana AMD'nin önünde sürücü sorunları dışında bir sorun kalmamış gibi geliyor.

Sen kıyaslamayı yükselttin. İlk başta 1660S dedin sonra 2060 yaptın, sonra 2060S yaptın. O zaman bende RX 550 ile 2070 kıyaslıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı