AMD'nin ekran kartları neden NVIDIA'dan az tercih ediliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu konuda çok fazla bilgim yok ama anlattığınız gibiyse NVIDIA'nın artısı pazarlama stratejileri olabilir. Adamlar büyük ihtimalle AMD'de de olan teknolojileri kendi kartlarında daha çok öne çıkarıp daha iyi pazarlıyorlar mallarını.

O değil de bu konu aşırı çabuk kutuplaşan bir millet olduğumuzu kanıtlamış oldu. Hemen NVIDIAcılar AMDciler diye ayrılıverdiniz. Resmen sokakta "BahçeSarayTaş" diye bağırsam karşıdaki "FenerGalataBeşik" diye bağıracak 😅

Cevap bile verememiş AMD fanboyları ve soulslike fanboylarından uzak durun
Tamam. Hava hoş, ben cevaplayayım?
1- DLSS.
Nvidia Fanboylarının Abarttığı bir şey. Kör değilseniz o kadar görüntü farkı olmuyor.
2- Ray Tracing.
Gereksiz ve sistem yoran bir şey. Zaten Unreal Engine 5 ile Ray Tracing'in R'sini duymacaksın.
3- Çift internet portu.
Nvidia ile olan bağlantısını çözemedim? Nvidia'yı yüceltecek bir şey bulamamışsın. Anakart ile ilgili bir şey sallamışsın.
4- 3dfx
3dfx'in olayı Nvidia'nın satın almasıdır. Ona bakılırsa ATI'de bir başarıdır rekabet açısından.
Daha sayabilirim.

Bu hükümeti başa geçiren halkımız maalesef ekran kartında da aynı tututmu sürdürüyor.
Bu hükümetten de memnunuz sistemden de beğenmiyorsan sınır kapısına ayrıca burası siyaset meydanı değil burda böyle şeyler değilde teknoloji hakkında bilgin varsa paylaşırsın insanımız da faydalanır. Dünya üzerinde çip krizi korona orman yangınları darbe ekonomiye darbe yapıldığını da unutma atalarımız bu ülkede yaşamanın bedelini ödedi bizlere de bu ülkede iyi günde kötü günde birlik beraberlik olmak düşer . Anlayışın için teşekkürler.

Bu hükümetten de memnunuz sistemden de beğenmiyorsan sınır kapısına ayrıca burası siyaset meydanı değil burda böyle şeyler değilde teknoloji hakkında bilgin varsa paylaşırsın insanımız da faydalanır. Dünya üzerinde çip krizi korona orman yangınları darbe ekonomiye darbe yapıldığını da unutma atalarımız bu ülkede yaşamanın bedelini ödedi bizlere de bu ülkede iyi günde kötü günde birlik beraberlik olmak düşer . Anlayışın için teşekkürler.
Sen kimi kimin ülkesinden kovuyorsun ? Haddini bil, 22 gün kaldı haberin olsun.

AMD bu kadar az satmasına rağmen bu kadar çok sürücü hatası veriyorsa kendisinden çok daha fazla satan NVIDIA da sürücü hatalarından çok daha az bahsediliyorsa AMD yazılım konusunda berbattır.

Ben de RX 6800 XT ekran kartı var. 4K çözünürlükte istediğim oyunu oynayabiliyorum ama sürücü güncellemesi geldiğinde elim gitmiyor artık.

Bir arkadaşta WattMan hatası güç kaynağı yüzündendir diye saçma bir açıklama yapmış. Güç kaynağı yetersiz olsa PC kapanır çat diye. Yani insanları yanlış yönlendirmeyin. Gidip 1500 watt en kaliteli PSU al yine WattMan hatası alırsın.

Hükümetten memnun değiliz tabi yukarıdaki arkadaş paralel evrende yaşıyor herhalde ya da cebini dolduran birileri var. Ayrıca insanlar istediği yerde siyaset yapar sanane. İnsanların fikirlerini söylemesine engel olmak anayasal bir suçtur hatırlatırım.

Bu hükümetten de memnunuz sistemden de beğenmiyorsan sınır kapısına ayrıca burası siyaset meydanı değil burada böyle şeyler değil de teknoloji hakkında bilgin varsa paylaşırsın insanımız da faydalanır. Dünya üzerinde çip krizi korona orman yangınları darbe ekonomiye darbe yapıldığını da unutma atalarımız bu ülkede yaşamanın bedelini ödedi bizlere de bu ülkede iyi günde kötü günde birlik beraberlik olmak düşer. Anlayışın için teşekkürler.

Atalarımıza hiçbir sözüm yok hükümetin durumu ve halkın cahilliği de belli.
Ama dediğiniz gibi bu konuda siyaset yapmak doğru olmaz o konuda haklısınız kusuruma bakmayın.

RX 6700XT onerdim arkadasa WattMan cikti daha da onermem. Yine baska kasa aldim ilave kendime 3060 Ti sorun yok zaten bir suru sorun cikiyor bir de onunla ugrasamam.

Geçmişteki driver kaynaklı WattMan hatası gibi sorunlar ve insanların bu sorunlardan dolayı AMD'ye beslediği önyargı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı