Anime izlemeye başlama hikayeleriniz

Yıl 2020, Bilgievinde bir arkadaş var idi ve kendisi anime manyağı. Sürekli animeden ve oyunlardan bahsederdi. Nedir ulan bu anime dedim, gittim sordum. "İzlediğin zaman anlarsın, başlasan iyi edersin." dedi oda. Eve gittiğimde anime izle yazdım Google'a ve karşıma Darling In The Franxx çıktı izledim ve sarmaya başladı. Sonra Another, Date A Live, Charlotte, Bleach vs. 50 tane anime bitirmişliğim oldu. Şu an yıl 2023 ve anime izlemeyi bıraktım çünkü eskisi gibi beni içine çekmiyor. Alt yazıyı okurken gözüm ağrıyor. Bu yüzden manga okuyucusu olmaya karar verdim. Tokyo Revengers ve Chainsaw Man'i bitirdim. Devamını getirir miyim bilemem.

12 yasindayken kız ablalar bana Tokyo ghoul fragmanını göstermişti bende açtım izledim bayağı hoştu sonra harem ecchi derken dram psikoloji devam edip çoğu animeyi silip supurdum.

Pandemide izleyecek dizi kalmayınca animeye başlamıştım hatta hiç unutmuyorum Death Note ile başlamıştım anime de de Low of Solipsizm diye efsane bir şarkı vardı kendi kendime bir anime için şu seviye bir müzik mi yapılır Allah aşkına falan diyordum 😃. Güzel günlerdi.

Pandemi zamanında yapacak hiçbir şey olmadığı için YouTube'da geziyordum, karşıma bir video çıktı, o zamanlarda popüler olan bir müzik vardı, arka da anime kızı falan vardı, sonra acaba böyle şeyler izlesem vakit geçer mi diye düşündük ve izlemeye başladım, ilk Black Clover ile başladım şimdilerde pek izlemiyorum, 5 ay da 3-4 bölüm arası.

Bundan yıllar yıllar evvel, lise iki sıralarında oturmuş dersin başlamasını bekliyoruz. Ben de daha animenin ne olduğunu bilmeden, Pokemon, Tsubasa gibi yapımları izlemişim fakat anime nedir bilmiyorum. Sıra arkadaşım elinde Death Note mangasıyla geliyor, kapak falan ilgi çekici gelince diyorum ki ver okuyayım, o kadar çok beğeniyorum ki mangayı, kendimi bir anda anime izlerken buluyorum. Fakat aşırı seçici bir şekilde izliyorum zira anime dünyasının yüzde 90'ı çöplükle dolu.

Geri
Yukarı