Antalya'da köpeklerden kaçarken kamyon çarpan küçük kız hayatını kaybetti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Köpeğin suçu yok fakat hayvanları karalamak için her şeyi yazıyor haber siteleri o kızın başında bir ebeveyn yok mu bunu soran yok bende pitbull tarzı köpekleri sevmiyorum sahibi nedeniyle genelde çok saldırgan oluyor fakat suç hayvanlarda değil.
Sahibi nedeniyle sevmiyorum ne demek hocam.

Sabahtır bahsettim, şöyle dedim diyorsun. Ben onu buradan anlayamam, kurduğun cümlelere dikkat edeceksin o zaman. Bütün canlılar masumdur, yaradılış gereği, akrep sokar, arı sokar, köpekbalığı ısırır, örümcek ısırır vs. ufacık 10 yaşında bir çocuğun ölümüne sevinen tipler varsa zaten senin bu laflarından milyonlarca katını hak ediyorlar demektir. Ama onu diyen tipler yüzünden de dünyanın en masum canlılarından biri olan bu canlılara da bu tarz konuşamazsın. Köpekte suçsuz, aramızdan göçüp giden bu kadar ufak kız kardeşimizde. Kurunun yanında yaşı yakmaya gerek yok. Allah rahmet eylesin, buna devletin önlem alması gerekiyor, bizlerin fikirleri umurlarında bile değil.

İlk mesajımda kinaye yapmıştım köpekleri vatan savunur gibi savunan insanlar onlar bizim küçük dostlarımız tarzında konuştukları için, köpek tapar insanlar derken de ölümler de insanları haksız bulanları kast etmiştim bir dahakine kinaye yaptığımda sonuna belli olsun diye (!) koyarım

Köpekler suçlu demedim toplatılmalı dedim sokaklarda gezmeleri tehlike üremeleri kontrol altına alınıp toplatılmaları lazım ama dediğiniz gibi devletin pek de umurunda değil

Hocam anime ppli userlarda biraz sıkıntı var sanırım. Okuduğunu anlamıyorlar ve regl dönemindeki kadın gibiler.

Şu konunun 8 sayfa yazı yazılacak kadar uzaması ve bu iletilerin tartışma olması bu olaydan daha da acı...

Vallahi bende anlamadım dikkat çekmek istediğim nokta insanın değerlerine (fiziki/karakteristiki) kimsenin laf etmemesi gerektiği idi kim olursa olsun. Gel görki millet bunu ' nasıl savunmazsın şeklinde ' farklı yerden yakaladı.
Anime hobilerimden biri ve toksit kitleden de değilim ama bu genellemeyi yapman seninde ilk cümledeki dediğimi göz ardı ettiğini gösterir.

Devletle alakası yok, belediyelerin görevi bu iş.

Bir çocuğun gezebilmesi için yanında ebeveyn mi olması gerekir?
Adam öyle bir yetiştiriyor milleti parçalasın beni ölümüne korusun der gibi ondan sonra saldırıyor gelen geçene bakamadığı zamanda sokağa atıyor kaç tane haber var pitbull onu bunu öldürdü diye.
Hocam bende besliyorum. Çok sakin uysal ve çocuklara aşırı koruma hisli bir cinstir pitbull. Ama cahil insanların elinde katil oluyor maalesef.

Hiçbir hayvanın (vahşi olmamak şartı ile) durduk yere birine saldıracağını sanmıyorum. Ya kendisine zarar veren bir başka insana benzetmiştir. Ya korkup kaçtığın için arkandan koşası gelmiştir(içgüdü). Ya da vahşi yetiştirilmiştir(fark ettiyseniz hepsinin nedeni de bir insan ).hayvanların nasıl yetiştirilmesi gerektiği denetlenmeli. Gerçi önce insanın nasıl yetiştirilmesi gerektiği denetlenmeli. O hayvanlardan çok da farklı değiliz maalesef. Köpeğin biri insanlardan çokça tekme yiyor, canı acıtılıyor. O hayvan insandan korkuyor sonra böyle küçük yavrucakların sonunu getiriyor (dolaylı veya doğrudan).bazı yüksek zekalarda hayvanları suçluyor. Bir kere köpeğin koşuşundan normal bir insan bile kolay kolay kaçamaz. Gerçekten zarar vermek istese o köpekler daha araba çarpmadan kızı yakalayıverirlerdi. Bir ülke vardı adını tam hatırlamıyorum besleyeceğin hayvan balık olsa bile gelip bakıyorlardı şartlar uygunmu doğru ortamda beslenebilir mi? Yaptırımları oluyordu yoksa. Keşke ülkede de hem böyle kurallar olsa hem hayvan sevgisi doğru şekilde öğretilse.
Bahanesi lami cimi falan yok bu işin, beni koparacaklardı, tekme gibi yollarla kendimi kurtardım. Böyle giderse insanlar mahalle mahalle köpek öldürür, zehirler benden söylemesi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı