Arctic Freezer 34'e sports Duo montajı

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
Arctic Freezer 34'e sports Duo nasıl montajlayabilirim? Anakartı sökmek istemiyorum. Kasamın arkası fotoğraftaki gibi. Yardımcı olursanız sevinirim.

542730E1-ADAC-4FFB-A3E5-C5695EBB8F2B.jpeg

Eski everest kasamda sığmadığı için böyle eğmek zorunda kalmıştım. Eğer sende de aynıysa kaba kuvvet şart. Anakartı çıkartıp taksan bile olmaz. Eğer tam sığıyorsa arka taraftan elinle tut ön taraftan da montajla.

20200111_130535.jpg

Eski everest kasamda sığmadığı için böyle eğmek zorunda kalmıştım. Eğer sende de aynıysa kaba kuvvet şart. Anakartı çıkartıp taksan bile olmaz. Eğer tam sığıyorsa arka taraftan elinle tut ön taraftan da montajla.

Eki Görüntüle 657450
Oldukça geniş bir alan var arka kısmında kasasının.
Up up up up.

Burdan tarif edilemez maalesef hocam, bu videoyu izleyin. Arctic'in sitesinde hangi işlemci için hangi vida kullanılacağı gösteriliyor. Oradan öğrenip takın. Ben hiç zorlandığımı hatırlamıyorum baya basitti.

Burdan tarif edilemez maalesef hocam, bu videoyu izleyin. Arctic'in sitesinde hangi işlemci için hangi vida kullanılacağı gösteriliyor. Oradan öğrenip takın. Ben hiç zorlandığımı hatırlamıyorum baya basitti.
Peki o arka kısımdaki plaka(arctic olanın değil onun arkasındaki) anakartla birlikte mi geliyor? Attığım fotoğraf temsili. Her anakartta oluyor mu?

AM4 için anakartın kendi arka plakası kullanılcak. Yukarıdaki arkadaşın Intel olduğu için kutudan çıkanı kullanmış. Anakartı sökmek istemiyorsan. Demir ızgarayı takarken, bir elinle arka plakaya destek vermen lazım vidaların buluşması için. Bir de sağ taraftaki fanı temiz hava alacak şekilde takacaksın soldakini ise egzoz fanı olacak şekilde takacaksın. Daha dün söküp termal macun yenilemesi yaptım çok zor değil.

AM4 için anakartın kendi arka plakası kullanılcak. Yukarıdaki arkadaşın Intel olduğu için kutudan çıkanı kullanmış. Anakartı sökmek istemiyorsan. Demir ızgarayı takarken, bir elinle arka plakaya destek vermen lazım vidaların buluşması için. Bir de sağ taraftaki fanı temiz hava alacak şekilde takacaksın soldakini ise egzoz fanı olacak şekilde takacaksın. Daha dün söküp termal macun yenilemesi yaptım çok zor değil.
Peki o arka kısımdaki plaka(arctic olanın değil onun arkasındaki) anakartla birlikte mi geliyor? Attığım fotoğraf temsili. Her anakartta oluyor mu? Şu an dershanedeyim.

Dostum özür e falan gerek yok forumun ana amacı zaten insanlara yardımcı olmak ve gerektiğinde yardım almak. Kurulum şemasını da ekledim. Sen yavaştan başla adım adım acele etmeden. Takıldığın yerlerde yazarsın buraya yardımcı olurum elimden geldiğince.

Geri
Yukarı