Arctic Freezer 34 e-Sports Duo ters takılmış

Yanlış yapmış. "Anakarta uyma" diye bir şey yok. Anakart soğutucu bloğu çok yüksekse ona çarpabilir belki de hiç zannetmiyorum sende öyle bir şey olacağını. Ya da RAM'lere çarpabilir yüksek profilli RAM'lerin varsa ama sende düşük profilli LPX RAM'ler var gibi. Kısacası bence becerememiş.

Hadi beceremedi diyelim hiç termodinamikten de haberi yok.

Fanları ters taksaydı alttan yukarı doğru üflemesini sağlasaydı yine bir nebze mantıklı olurdu ama bu haliyle tamamen hava akışına ters. Dışarı çıkmaya çalışan sıcak havayı alıp aşağı ekran kartına veriyor.

*Düzeltme: Arkadaşın dediği gibi fanların ikisi de soğutucuya bakıyormuş :D Üstteki fanı ters çevirebilirsen daha mantıklı olur.

Gidip adamdan da paranı geri al bu nasıl montaj her şeyi yanlış yapmışsın diye. Bilmiyorsa yapmasın.

Sistemi açıp bir dene ekran kartı ve işlemci sıcaklığı nasıl oyunlarda.

Bu yanlış montaja rağmen çok yüksek değilse ve kendin tekrar sök tak uğraşmak istemiyorsan kalsın ama sıcaklıklar yüksekse kendin çıkar tekrar montaj yap bence.

Adam serbest çalışma yapmış.
Zaten adam da biraz eski kafalı sayılır kasanın hava akışından, soğutucunun nasıl takılması gerektiğiyle ilgili hiçbir fikri yok sanırım. Başka bilgisayarcıya gideceğim inşallah bu sorun tamamen çözülür çünkü dünden beridir bunun stresinden dolayı doğru dürüst uyuyamadım.

Zaten adam da biraz eski kafalı sayılır kasanın hava akışından, soğutucunun nasıl takılması gerektiğiyle ilgili hiçbir fikri yok sanırım. Başka bilgisayarcıya gideceğim inşallah bu sorun tamamen çözülür çünkü dünden beridir bunun stresinden dolayı doğru dürüst uyuyamadım.

Sıcaklık değerleri nasıl?

Başka bilgisayarcıya gitmek yerine kendin montajla. Mahalle bilgisayarcıları anlamaz bu işlerden.

Sıcaklık değerleri nasıl?

Başka bilgisayarcıya gitmek yerine kendin montajla. Mahalle bilgisayarcıları anlamaz bu işlerden.
Sıcaklık değerlerine bakmadım hatta bakamadım çünkü bilgisayarı açtığımda kasanın önündeki fanlar ışığı yanmasına rağmen dönmüyordu ona da bile dikkat etmemiş. Şaka mı bu arkadaş ya neyse ki emin ol montaj işlerinden zerre kadar hiç anlamıyorum. Bilmediğim şeyi yapmaya kalkamam ama onun yerine doğru dürüst bilgisayarcıya götüreceğim bundan başka çaresi yok.

Doğru dürüst bilgisayarcıyı nereden bileceksin? Anlamana gerek yok bilgisayarcıya götürüp getirme zamanına evde kendin video izleyerek öğrenirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı