Asansörde kalırsanız ne yapmalısınız?

Buna cevap ;

Niye açmayayım hocam :(
Korkan bir insana bunları bilmesi fayda etmez. Sebebi bu olabilir. :D

Kaldığımız sitedeki asansörler içine bindiğimiz zaman ve düğmeye basmayınca kendini kilitliyor ve ışıkları sönüyor; 30 saniye sonra da içeriye hava doluyor. Ne kadar soğukkanlı olsak da daha önce bu asansörde tecrübe yaşamamış insanı korkudan titretir. :D

Asansör firmasında staj yaptığımda, birileri asansör içinde kalmıştı. Bizde kısa sürede kurtarmaya gittik. Gittiğimizde asansör içinde nefes nefese kalmışlardı ve terlemişlerdi. Herkes soğukkanlı değil maalesef.
Ne yazık ki hocam. Ancak aslında soğuk kanlı olmak gerek, siz biliyorsunuzdur değil mi?
Başlıktaki soruya ithafen.
Hocam anlamadım, kusura bakmayın lütfen :(
Korkan bir insana bunları bilmesi fayda etmez. Sebebi bu olabilir. :D
Fayda eder hocam, bana etti :D
Bizim apartmanın asansörünün bekçisi yok. Alarm ve telefon işe yaramıyor her ne kadar butonları olsa da. İç kısımda arıza durumda gece ve gündüz için ayrı ayrı iki tane telefon numarası kağıtları yapıştırılmış. Belli durumlarda ne yapılacağı da yazıyor. Dışarıya telefonsuz asla çıkılmaması gerektiğini göz önünde bulundurursak sakince o numaraları arardım eğer asansörde kalsaydım.
Zaten öyle yapılması doğru hocam. Telefon düğmeleri çalışmıyorsa kablo vs. çıkmıştır yani.
Merhabalar. Son açtığınız konulardan referans alarak tabiri caiz ise asansörlere karşı bir fantezinizin olduğunu düşünüyorum. Artık cidden bunu tüm forum adına söylüyoruz ki bilinçlendik. Tekme atmayacağız , etrafı kırıp dökmeyeceğiz. Asansörün içindeki telefondan yada cep telefonumuzdan yetkililere ulaşacağız.
Hocam benim mesleğim bu. Kaç defa söyleyeyim.
Kaldığımız sitedeki asansörler içine bindiğimiz zaman ve düğmeye basmayınca kendini kilitliyor ve ışıkları sönüyor; 30 saniye sonra da içeriye hava doluyor. Ne kadar soğukkanlı olsak da daha önce bu asansörde tecrübe yaşamamış insanı korkudan titretir. :D
Hocam nasıl kitleniyor anlamadım :D

Hocam zaten asansörleri bekleyen bekçi olmaz ki. Siz ararsınız yetkili firmayı, onlar gelir bakarlar.

O zaman kat sayılarını gösteren tuşlar dışındaki diğer tuşlar ne işe yarıyor? Ben zaten telefonla ararım da o tuşlar neden var? Normalde sitede yaşayanlarda güvenlik görevlisini çağırmak için değil midir? Veya şirket binası, AVM gibi yerlerdeki görevliler için?

En büyük fobim asansördür. Asla binmem isterse gideceğim yer 30 kat olsun yine de merdivenle çıkarım asansöre binmem. Bu bir travma bence. Küçüklükten gelme bir şey. Çok kötü.

O zaman kat sayılarını gösteren tuşlar dışındaki diğer tuşlar ne işe yarıyor? Ben zaten telefonla ararım da o tuşlar neden var? Normalde sitede yaşayanlarda güvenlik görevlisini çağırmak için değil midir? Veya şirket binası, AVM gibi yerlerdeki görevliler için?
Hocam alarm tuşu normal alarm. Kapı açma tuşu kapıyı açmak için (asansör duruyorken).
Telefon tuşu asansörün makine dairesindeki ve ya giriş katındaki telefonu öttürmek için.
Bu yani.
@Webcam kullanan insan hocam oyunun son durum nasıl?
Çalışıyoruz hocam ne yapalım

Geri
Yukarı