Asansörde kalırsanız ne yapmalısınız?

Hocam alarm tuşu normal alarm. Kapı açma tuşu kapıyı açmak için (asansör duruyorken).
Telefon tuşu asansörün makine dairesindeki ve ya giriş katındaki telefonu öttürmek için.
Bu yani.

Apartmanda makine dairesi yoksa veya girişte telefon yoksa orada birisi durmuyorsa o tuşlar bir işe yaramıyor işte ben onu anlatmak istedim.

Apartmanda makine dairesi yoksa veya girişte telefon yoksa orada birisi durmuyorsa o tuşlar bir işe yaramıyor işte ben onu anlatmak istedim.
Makina daireleri sadece hazır sistemlerde yok. Onların da panoları en üst katta olur. Onun dışında bütün binalarda makine daireleri vardır, zorunludur.

Hocam o öyle olmuyor işte. Bazılarında klostrofobi vardır ya da ne bilim diğer hastalık vardır. Bazıları da korkuyordur. Yani herkes sakin kalamaz o an. :)
Aslında durulması lazım hocam.
Tamam makine dairesi olsa da başında bekleyen biri yoksa oradaki telefon veya alarm işlevsiz işte.
Hocam binada kimse mi yok ya? Allah aşkına mantıklı konuşun lütfen. Binadaki kimse mi duymayacak bağırma sesini, alarm sesini? 400 bina var bizde, hangisine yetişelim biz mesela? Ya allahınızı severseniz mantıklı konuşun ya. Binadaki herkes sağır ve alarmı, bağırma sesini duymayacak. Çok güzel.

Hocam binada kimse mi yok ya? Allah aşkına mantıklı konuşun lütfen. Binadaki kimse mi duymayacak bağırma sesini, alarm sesini? 400 bina var bizde, hangisine yetişelim biz mesela? Ya allahınızı severseniz mantıklı konuşun ya. Binadaki herkes sağır ve alarmı, bağırma sesini duymayacak. Çok güzel.

Elbette duyar ama benim anlatmak istediğim telefon tuşunun işlevinin olabilmesi için bir görevli bulunması gerekiyor.

Geri
Yukarı