Asgari ücret 5.500 TL oldu!

Halkın fırsatçılaşmasına sebep olan ne? Her şey çok güzeldi de keyiflerinden mi fırsat kovalamaya başladılar? Yaptıkları şeyin doğru olduğunu savunan yok ama para kazanmak için insanlar her yola başvuruyor çünkü alım gücü sıfır. Bunun sebebi de zamanında iktidara geçmek için eleştirdikleri şeyleri şu an kendilerinin yapıyor olması.
Senin benimle olan bi derdin varsa özelden mesaj at. Tabi öyle bir şey varsa.

Halkımız da aşırı fırsatçı hocam, bunu koronavirüs zamanında gördük. Koronavirüs ilk çıktığında 50 kuruş, 1 lira gibi fiyata satılan bez maskeyi çok uçuk fiyata satışa koymuşlardı sırf talep var diye.

Bu fırsatçılık değil arz-talep ilişkisi. Serbest piyasa olursa böyle olması normal.

Erdoğan'ın zaten bu fotoğrafı herşeye anlatmaya yetiyor. Yıl 1979 İstanbul'daki muhafazakar kitleye sesleniyor. Eski fotoğraflarına bakarsanız ne kadar zayıf ve çelimsiz olduğunu görürsünüz. Ya şimdi her gece manda yoğurdu yemekten yüzü şişmiş. Babam dahil bir kere bile bu şahsa oy vermedim ben arkadaşlar. Üstüne imzamı da atarım. Siz Jet Fadıl taktiği nedir bilirmisiniz ? Erdoğan muhafazakar seçmeni bir şekilde kandırıp iktidar oldu şimdi güç zehirlenmesi yaşıyor. Ha Erdoğan gitse biseyler değişecek mi ? Tabiki inanmıyorum. Liyakatli insanlar yönetimde olmadığı sürece. Halk bu durumda olmaya müstehak. Ayrıca demokrasi palavrasina falan inanmıyorum.

images.jpeg

@LynxC arz talep ilişkisinin ne olduğunu biliyorum. Ben diyorum ki o zamanlar maske stokladılar, maske kolonya stokladılar. Sonrasında da onu ederinden çok fazla üzerinde kat kat zamlayarak sattılar. Bu mu arz talep ilişkisi oluyor? Az insaf ve vicdan yahu.

@LynxC arz talep ilişkisinin ne olduğunu biliyorum. Ben diyorum ki o zamanlar maske stokladılar, maske kolonya stokladılar. Sonrasında da onu ederinden çok fazla üzerinde kat kat zamlayarak sattılar. Bu mu arz talep ilişkisi oluyor? Az insaf ve vicdan yahu.

İlk cevapladığım mesajda demek istediğiniz ile bu mesajdaki dediğiniz uyuşmuyor. Bu mesajınıza katılmayacak insan yoktur.

Acımasız olursan her zaman kazanırsın kardeş. Buradakileri fazla umursama. Bazen takmamayı öğrenmelisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı