ASUS TUF Gaming FX506HC-HN011 nasıldır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
2 saattir çözemedim. Artık oluruna bıraktım game pass'te oyun oynuyorum. Çok rastgele olucak ama win11 kursam sürücü ya da hotfixler ile alakalı sıkıntı olur mu. Win11 hoşuma gitmeye başladı :D
Tam oturmadan geçmeyeceğim windows 11'e. Zaten daha final sürümü bile çıkmadı. Driver konusunda sıkıntı yaşarsın.

3050 Ti modeli aldım(ekran kartı hariç her şeyi sanırım aynıymış zaten.) https://www.hepsiburada.com/kingsto...RXK?magaza=Elmacık&url_src=and-product-detail bu RAM uyumludur değil mi? Veya kullandığınız RAM'i öneriyorsanız iade edebilirim. Aynı marka DDR3 8 GB notebook RAM'de performans sorunu yaşamayıp memnundum ancak rahatsız edecek kadar olmasa da mavi ekran vermeye başlamıştı. Fikirlerinizi almak isterim bu yüzden.

Dosya Ekleri

• IMG20210814135454.jpg
    IMG20210814135454.jpg
    178 KB · Görüntüleme: 33
3050 Ti modeli aldım(ekran kartı hariç her şeyi sanırım aynıymış zaten.) https://www.hepsiburada.com/kingston-8gb-3200mhz-ddr4-ram-kvr32s22s88-p-HBV00000WMRXK?magaza=Elmacık&url_src=and-product-detail bu RAM uyumludur değil mi? Veya kullandığınız RAM'i öneriyorsanız iade edebilirim. Aynı marka DDR3 8 GB notebook RAM'de performans sorunu yaşamayıp memnundum ancak rahatsız edecek kadar olmasa da mavi ekran vermeye başlamıştı. Fikirlerinizi almak isterim bu yüzden.
Uyumlu ram.

3050 Ti modeli aldım(ekran kartı hariç her şeyi sanırım aynıymış zaten.) https://www.hepsiburada.com/kingston-8gb-3200mhz-ddr4-ram-kvr32s22s88-p-HBV00000WMRXK?magaza=Elmacık&url_src=and-product-detail bu RAM uyumludur değil mi? Veya kullandığınız RAM'i öneriyorsanız iade edebilirim. Aynı marka DDR3 8 GB notebook RAM'de performans sorunu yaşamayıp memnundum ancak rahatsız edecek kadar olmasa da mavi ekran vermeye başlamıştı. Fikirlerinizi almak isterim bu yüzden.
Bende de aynısı var. Sıkıntı çekmedim şahsen.

Hocam 3050 ile 3050Tİ arasında ne kadar fark var?
Oyundan oyuna değişiyor. Bazı oyunlarda 1-2 FPS bazısında 10 FPS yüksek alıyor.

Ray Tracing ve Tensor çekirdeklerinin sayısı daha fazla 3050'ye göre. Bu yüzden Ray Tracing ve DLSS açıldığında daha iyi performans veriyorlar.

1-2 seneye bu laptopu kardeşime verip masaüstü kuracağım. Kaç sene gider bu laptop sizce? Ben şu anlık Game Pass'teki AAA oyunlarda yüksek ayarlarda sıkıntı çekmedim. Tabi ileriyi pek düşünmedim şahsen, bende az kalacağı için :D
Artı olarak oyunlarda düşük ayarlarda yüksekten daha az performans alıyorum. Bu biraz garip geldi.

1-2 seneye bu laptopu kardeşime verip masaüstü kuracağım. Kaç sene gider bu laptop sizce? Ben şu anlık Game Pass'teki AAA oyunlarda yüksek ayarlarda sıkıntı çekmedim. Tabi ileriyi pek düşünmedim şahsen, bende az kalacağı için :D
Artı olarak oyunlarda düşük ayarlarda yüksekten daha az performans alıyorum. Bu biraz garip geldi.
Düşük ayarlarda kart tam performansını kullanmıyor o yüzden.
Hocam ileride ayarları zamanla düşürmek kaydıyla 4 sene gider minimum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı