Ateist sayısının her geçen gün artması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bizdekilerde normal bir ateizmden çok sağa sola söverek ateist olduğunu sananlar artıyor gibi geliyor bana.

Farklı grip virüsleri çıkabilir, bakteriler aşıya karşı direnç de kazanabilir. Şu videoya da bakabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet, uymuyor. Bunlar sadece doğal seçimin meydana gelebileceğini söylüyor, evrimle şu andaki halimize geldiğimizi kanıtlamıyor ve yaratılışla geldiğimizi de çürütmüyor. Söylediklerin sadece Allah'ın insanları istese evrimle de yaratabileceğini gösteriyor, evrimle geldiğimizi göstermiyor. Kim bilir, Allah başka bir gezegende (yaşamın olabileceği) başka bir topluluğu evrimle de yaratmış olabilir, bilemeyiz.
Yaratılışla ilgili güzel bir soruya değinmek istiyorum yeri gelmişken. Anladığım kadarıyla siz herşeyi Allah yarattı diyorsunuz. Şuanki halimizin de çok karmaşık ve sistemli olmasından dolayı yaratılmış olmalı başka açıklaması olamaz diye düşünüyorsunuz. Biraz daha açarsak bedenlerimiz ve dünyadaki herşey mükemmel uyum içerisinde ve kendi kendine olamayacak kadar karmaşık ve mükemmel diye düşünüyorsunuz anladığım kadarıyla. Peki Yaratıcı En mükemmel olan O değilmi? Madem ki dünya mükemmel olduğu için yaratılmış olmalı inancı var. Yaratıcı da çok mükemmel. Her mükemmel olan kendiliğinden olamazsa ve bir yaratıcısı olmalıysa en mükemmel olan yaratıcı için nasıl düşünmemiz gerekir? Cevabı size bırakıyorum.

Farklı grip virüsleri çıkabilir, bakteriler aşıya karşı direnç de kazanabilir. Şu videoya da bakabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoyu dikkatlice izledim de. Zaten videoda anlatılan şeyin bir evrim mekanızması olduğunu söylemeye çalışıyor adam. Zaten evrimi savunan bir kanal bu. Siz ordan bir video alıpta evrimi reddediyorsunuz komik. :)

Kur-an sadece yazıldığı döneme ait bir kitap. Zamanla dünya değişecek ve artık kitap önemini kaybedeceği bilindiği için bu şekildeki korkutma yoluyla reddedilmesinin yavaşlatılması planlanmış benim düşünceme göre. Örneğin rahman suresi 72. ayet melainde cennette bulunan şeylerden bahsederken içinde huriler olan çadırlardan ve serin gölgelerden bahsediliyor. Günümüzde çadır ve gölge kime çekici gelebilir ki? Çadır yerine lüks evlerde yaşıyor, gölge yerine klimalı odalarda serinliyoruz. Bu tür ifadeler Kur-an için gelecekte de zamanla anlaşılmaz ve kabul görmez olacağının göstergesi.
Çadır ve gölge Afrika'da yaşayan insanlar için çekici gelmez mi ? Benim içinde çekici geliyor çünkü bazen hava çok sıcak oluyor. Ve sorsana herkesin klima alacak parası var mı ?

Bence dinden soğuduk. Yani ben soğumadım. Ama malum şartlarda soğuduk. Atatürk zamanında ülkenin dininin olmayacağından bahsetmiş ve şu anda bile Türkiye Cumhuriyeti'nin resmi bir dini bulunmamaktadır.

Ben camdan bakıyorum. 4 tane camii görüyorum. Bakın tek bir camdan. Seviniyorum desem yalan olur. Ya, iyi tamam da bu kadar camiiye ne gerek varki ? Bu israf. Porsiyonları hani küçültecektik ;) Ya da israfı geçtim, bunun parası yine benden çıkıyor. Tabii sarayları hiç saymayacağım.

Kur'an-ı Kerim evrenseldir. Şu ana kadar mantıksız bir şey yazdığını biliyorum. Size göre öyle mantıksız yazılar varsa atın, beraber tartışırız ;)

Benim arkadaşım da Ataist. Ama bunu dediği gün bana "sana demedim belki 'yoo İslam'a geç' dersin diye." Demekki herkes "İslam'a geç" demiş. Tabii ki ben bir şey demedim. (zaten ben çok fazla insanların fikirlerine karışmıyorum. Atatürk'e laf edilmesi dışında ;) ) ama o gece sanki bir şey oldu. Rüyamda ben ona İslam'a gel, bütün bu kusursuz evreni Allah yarattı" diyordum. Ama söylemedim. Acaba söyleseydim diye de düşünüyorum. Ama Ataistlik çok saçma.

İnsanlar bence çok fazla araştırmıyor bu din konusunu. Önemli bir konu. Aslında çok fazla araştırılması lazım da neyse.
Güzel bir şey. Devamı gelir inşallah.
Neden ? Nedenini de söyleseydiniz keşke...

Herkes kendi üzerinden hesapa çekilecek, millete göre değil, bir insan ateşi kullanıp sizi yakıyorsa o ateşin kötülüğünden değil onun kullanın kötülüğündendir, ateşi iyide kullanırsın kötüyede kullanırsın ama kullanırsın.
Bilim geliştikçe mesela İslam dininin yalan olduğu ortaya çıkıyor diyen arkadaşlar, küçük kıyamet alemetleri bunlar bunlar olacak deniyor resmen hepsi oldu bir tek büyükleri kaldı, o zamandan bu zamana olacakları demişler, hayır! Bilim geliştikçe kuranda yazanların doğruluğu ortaya çıkmıştır 600'lü yıllarda biz evreni her zaman genişletmekteyiz yazıyor bilim geliştikce 1930'lu yıllarda evrenin her zaman genişlediği görülmüştür, ya da 600'lü yıllarda biz demiri gökten indirdik denmiştir ve daha yeni demirin dünyada oluşmaya ısısının yetmedi göktaşı yardımı ile geldiği düşünülüyor bunun gibi o zamanlarda bilinmesi imkansız şeylerden biraz daha vardı ve yazıyor.
Ben kuranı okudum (haşa) mantıksız olduğunu anladım diyen arkadaşlar wwateist sitesinden okuyorlar galiba anlamak istedikleri için anlıyorlar tamamen okdukları da yok, ber şeyi ters anlıyorlar, ulan içinde birbirine ters düşen ayetler arıyorlar bulamıyorlar, ve ayetleri öyle yorumlamaya başlıyorlar, ortada kalan arkadaşlar dünden razı dinden çıkmaya zaten,

600'lü yıllarla bu zamanları karşılaştırıyorlar, yazık!

Bilim değişkendir, dinler kalıcıdır, düne kadar fizik vardı mesela artık, kuantum fiziği vardır, bilime göre hiçbir şey kesin değildir, bugün a olan yarın b olur, olanda size olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı