Az kalori alınmasına rağmen kilo verme hızı çok yavaş

bloodx

Zeptopat
Merhaba arkadaşlar 22 Ocakta 163 kiloydum şu an 150 kiloyum. Yaklaşik 1 aydır 1200-1400 kalori arası besleniyorum ama son 2 haftada 2 kilo verebildim. Günlük yeme rutinim sabah 2 tane haşlanmış yumurta, 3 ceviz, menemen vs. akşam ise kereviz salatası, kırmızı veya beyaz et ortalama 200gr, çorba ve fırında sebze boyum 186, yaş 21, spor yapmıyprum yazın salona gideceğim ( yemeklerin kalorilerini yazıodan bakıyorum )

Son düzenleme:
Kilo vermek bir yerden sonra zorlaşır bir de sporsuz diyet yapmaya çalışarak kendine eziyet etme, herkesin metabolizması bir değil. Birisi spor yapmadan verir ama sen metabolizmandan dolayı veremeyebilirsin bol çalışmalar reiss

Kilo vermek bir yerden sonra zorlaşır bir de sporsuz diyet yapmaya çalışarak kendine eziyet etme, herkesin metabolizması bir değil. Birisi spor yapmadan verir ama sen metabolizmandan dolayı veremeyebilirsin bol çalışmalar reiss
Cevap için teşekkürler hocam

hocam zaten amacım yaza kadar 130 ları görmek sonra yazın full spor salonunda bascam maalesef suan gidemiyorum ama bu 2 aylık süreçte evde dumbell , mekik , yürüyüşle diyeti desteklesem acaba hızlandırabilirmiyim hocam birde son 1 aydır iftar - sahur arası uyumuyorum acaba o etkilemiş olabilir mi

Son düzenleme:
Cevap için teşekkürler hocam.

Hocam zaten amacım yaza kadar 130ları görmek sonra yazın Full spor salonunda bascam maalesef şu an gidemiyorum ama bu 2 aylık süreçte evde dumbell, mekik, yürüyüşle diyeti desteklesem acaba hızlandırabilir miyim?

Emin ol hızlanacaktır ama devamlılık çok önemli, düzenli yaparsan hedefine ulaşırsın kilo verdikçe hareketleri de arttır.

Cevap için teşekkürler hocam

hocam zaten amacım yaza kadar 130 ları görmek sonra yazın full spor salonunda bascam maalesef suan gidemiyorum ama bu 2 aylık süreçte evde dumbell , mekik , yürüyüşle diyeti desteklesem acaba hızlandırabilirmiyim hocam birde son 1 aydır iftar - sahur arası uyumuyorum acaba o etkilemiş olabilir mi
Stres falan var mı? Stres varsa kilo verme hızın yavaşlayabilir şahsen bende öyle oluyor. Stresliyken metabolizmam acayip yavaşlıyor

Her zaman aynı seviyede kilo veremezsin. Vücut alıştığı zaman o rutine azalması normal ama aynı şekilde devam ettiğin takdirde 1-2 hafta içinde tekrar hızlanmaya başlayacaktır. Eğer imkanın varsa da yürümeye çalış günde 1 saat dahi olsa. Lakin kilon ve yağın çok olduğu için ortalama kilodaki insana göre çok daha hızlı kilo verirsin. Bende 102 kilodan 68 kiloya düşmüş, şuan 82 kilo olan biri olarak söylüyorum.

Her zaman aynı seviyede kilo veremezsin. Vücut alıştığı zaman o rutine azalması normal ama aynı şekilde devam ettiğin takdirde 1-2 hafta içinde tekrar hızlanmaya başlayacaktır. Eğer imkanın varsa da yürümeye çalış günde 1 saat dahi olsa. Lakin kilon ve yağın çok olduğu için ortalama kilodaki insana göre çok daha hızlı kilo verirsin. Bende 102 kilodan 68 kiloya düşmüş, şuan 82 kilo olan biri olarak söylüyorum.
Yürüme ve evde spora başlıcam hocam birde bazı forumlarda aldığım kalori miktarı düşük vs diyor sizce nasıl ben kalori değilde sağlıklı tok tutucu yiyecekler olarak bakıp porsiyon kontorlü ile yiyorum sizin ekle veya değiştir diyeceğiniz bir öneri var mı teşşekür ederim

O zaman pek etki etmez. Bendeki stres saç döktüren cinsten. Bol su iç su metabolizmayı hızlandırır.
Öncellikle geçmiş olsun hocam kafaya takmamaya çalışın umarım stresiniz geçer

Yeni konular

Geri
Yukarı