Az kalori alınmasına rağmen kilo verme hızı çok yavaş

Başlangıçta diyette kilo vermiyorsun, bağırsaklarında birikmiş atık besinler sinidirilmeyen veya yavaş sindirilenlerden gidiyor. Diyetin ilk 2 haftası 160 kilonun belki 5-8 kilo civarında atık besinlerden kurtuluyorsun. Sonrasında gerçek kilo verme işlemi başlıyor ve bu süreç çok uzun. Ve spor yapmadan çok daha uzun.

Çok az kalori alırsan metabolizman yavaşlar kilo verme hızında düşer. Uzman birinden yardım alarak ilerlemen daha doğru olabilir. Uzun vadede sana hem motivasyon sağlar hem de dönemsel sorunlarını giderir.

Başlangıçta diyete girince kilo vermiyorsun, bağırsaklarında birikmiş atık besinler sinidirilmeyen veya yavaş sindirilenlerden gidiyor. Diyetin ilk 2 haftası 160 kilonun belki 5-8 kilo civarında atık besinlerden kurtuluyorsun. Sonrasında gerçek kilo verme işlemi başlıyor ve bu süreç çok uzun. Ve spor yapmadan çok daha uzun.

Çok az kalori alırsan metabolizman yavaşlar kilo verme hızında düşer. Uzman birinden yardım alarak ilerlemen daha doğru olabilir. Uzun vadede sana hem motivasyon sağlar hem de dönemsel sorunlarını giderir.
Hocam az kalori alıyorum ama her gün et yumurta yoğurt ceviz mercimek sebzs meyve falan doya doya yiyorum zaten spora yazın asılcam sadece yaza kadar rahat spor yapmak için 130 lara düsmek istiyorum

Hocam az kalori alıyorum ama her gün et yumurta yoğurt ceviz mercimek sebzs meyve falan doya doya yiyorum zaten spora yazın asılcam sadece yaza kadar rahat spor yapmak için 130'lara düsmek istiyorum

Durumun var ise, evde ailen garip karşılamaz ise;
  • Dans oyunları var. ( Just dance ) O tarz şeyler faydalı olabilir.
  • Bazen markete geliyor, kardiyo bisikletleri ucuza bulabilirsin. Paran varsa koşu bandı eve alabilirsin. Bu cihazlar biraz bütçeyi aşar ama hayatının her noktasında zayıf olsan bile kullanabilirsin.

Bu kilo ile salona gitsen sana ağır bir şey yaptırmazlar zaten. 110-120'ye kadar yürüyüş kardiyo ve spor hareketleri. Bu konuda uzman değilim yanlışım olabilir. Ben 120 kilo ile 3 ay gittim hiç ilgilenmediler Çekingende birisiyim kilolu olunca terliyorsun falan arkadaşımda yoktu özetle faydasını göremedim.

Spor olmadan kalori açığı verirseniz nötrlemiş gibi bir şey olur. Yani tabii nötrlenmiyor ama kilo veriş hızı bi' hayli yavaş olacaktır. Bu beslenmenin, kalori açığının üstüne bir de kardiyo, ağırlık antrenmanı eklerseniz kilo veriş hızınız buna göre çok artar. Spor salonuna bu dönem gidemiyor bile olsanız günde 1 saat tempolu yürüyüş işinizi görür.

Spor olmadan kalori açığı verirseniz nötrlemiş gibi bir şey olur. Yani tabii nötrlenmiyor ama kilo veriş hızı bi' hayli yavaş olacaktır. Bu beslenmenin, kalori açığının üstüne bir de kardiyo, ağırlık antrenmanı eklerseniz kilo veriş hızınız buna göre çok artar. Spor salonuna bu dönem gidemiyor bile olsanız günde 1 saat tempolu yürüyüş işinizi görür.
maalesef hocam bu dönem gidemiyorum ama evde mekik , dumbell, yürüyüş tarzı şeyler çalışsam faydasını görürmuýum sizce

Durumun var ise, evde ailen garip karşılamaz ise;
  • Dans oyunları var. ( Just dance ) O tarz şeyler faydalı olabilir.
  • Bazen markete geliyor, kardiyo bisikletleri ucuza bulabilirsin. Paran varsa koşu bandı eve alabilirsin. Bu cihazlar biraz bütçeyi aşar ama hayatının her noktasında zayıf olsan bile kullanabilirsin.

Bu kilo ile salona gitsen sana ağır bir şey yaptırmazlar zaten. 110-120'ye kadar yürüyüş kardiyo ve spor hareketleri. Bu konuda uzman değilim yanlışım olabilir. Ben 120 kilo ile 3 ay gittim hiç ilgilenmediler Çekingende birisiyim kilolu olunca terliyorsun falan arkadaşımda yoktu özetle faydasını göremedim.
Hocam aletleri alabilirim de apartman olduğu için diğer katlara çok ses gidiyor 6 ay önce yaşandı ://

Bisiklet hiç aklıma gelmedi doğru söylüyorsun çok faydasını görür müyüm acaba hocam

Garanti görürsün. Yürüyüş ve bisiklet sürmek ilk tavsiye edilen şeylerdir.

Hem evde dizi vs bir şey izlerken günde 1-2 saat çalışmak kolay olur. Çalışırken tempo tut, terlemeye çalış. Aç karnına sabah kahvaltı öncesi falan çalışırsan daha faydalı olabilir.

Zaten spor salonuna gittiğinde,
  • Koşu bandı,
  • Bisiklet
  • Eliptik koşu aleti,
  • Mekik aleti
Falan olacak. Kas yapma kısmını saymazsak. kardiyo bu tarz oluyor. Bisiklet mekik ve şınav vb egzersizleri evde düzenli şekilde kendin yapabilirsin. 100-110 civarına düşüncede spor salonuna gidip kas yapmak için vücudunun şekil alması için yardım alabilirsin.

Beslenme programın içinde bir diyetisyenle konuşman bence iyi olur. Ama çok basit taktikler uygulayabilirsin,
  • Abur cubur paketli market gıdalarını kes,
  • Sebze meyve gibi lif kaynağı olan besinler tüket,
  • Ekmeği, tam buğdaya çevir. Makarnayı tam buğday makarnasına çevir, Pilavı bulgura çevir,
  • Günde 2 öğün ye.
  • Bol su iç, yeşil çay iç, kahve iç.

Zaten bütün olay porsiyon büyüklüğünde bitecek. 1 dilim ekmek yemekle, 3 dilim ekmek yemek aynı olmayacak.

Son düzenleme:
Garanti görürsün. Yürüyüş ve bisiklet sürmek ilk tavsiye edilen şeylerdir.

Hem evde dizi vs bir şey izlerken günde 1-2 saat çalışmak kolay olur. Çalışırken tempo tut, terlemeye çalış. Aç karnına sabah kahvaltı öncesi falan çalışırsan daha faydalı olabilir.

Zaten spor salonuna gittiğinde,
  • Koşu bandı,
  • Bisiklet
  • Eliptik koşu aleti,
  • Mekik aleti
Falan olacak. Kas yapma kısmını saymazsak. kardiyo bu tarz oluyor. Bisiklet mekik ve şınav vb egzersizleri evde düzenli şekilde kendin yapabilirsin. 100-110 civarına düşüncede spor salonuna gidip kas yapmak için vücudunun şekil alması için yardım alabilirsin.

Beslenme programın içinde bir diyetisyenle konuşman bence iyi olur. Ama çok basit taktikler uygulayabilirsin,
  • Abur cubur paketli market gıdalarını kes,
  • Sebze meyve gibi lif kaynağı olan besinler tüket,
  • Ekmeği, tam buğdaya çevir. Makarnayı tam buğday makarnasına çevir, Pilavı bulgura çevir,
  • Günde 2 öğün ye.
  • Bol su iç, yeşil çay iç, kahve iç.

Zaten bütün olay porsiyon büyüklüğünde bitecek. 1 dilim ekmek yemekle, 3 dilim ekmek yemek aynı olmayacak.
Teşşekür ederim hocam dediklerinizi uyguluyacağım birde bisiklet öneriniz varmı

Merhaba arkadaşlar 22 Ocakta 163 kiloydum şu an 150 kiloyum. Yaklaşik 1 aydır 1200-1400 kalori arası besleniyorum ama son 2 haftada 2 kilo verebildim. Günlük yeme rutinim sabah 2 tane haşlanmış yumurta, 3 ceviz, menemen vs. akşam ise kereviz salatası, kırmızı veya beyaz et ortalama 200gr, çorba ve fırında sebze boyum 186, yaş 21, spor yapmıyprum yazın salona gideceğim ( yemeklerin kalorilerini yazıyordan bakıyorum )

Vücut kendini kilitlemiş diyete devam edin ama sporsuz diyet yapılmamalı bence skinny fat olacaksınız.

Geri
Yukarı