BioNTech öldürür mü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Asiya karsi da, asiyi organize eden hukumete karsi da gayet supheciyim. Bu asi olmamali insanlar dedigim anlamina gelmiyor. Asidan suphe etmek == baskasina bulastirmak sacma sapan bir cikarim. Yazdigimi anlamadan cevap verme lutfen.

Devletin herhangi bir kurumundan gercekleri duyabileceginize inanacak kadar saf olmayi nasil basariyorsunuz?

TUIK'e bakarsan da enflasyon %10.
Herhangi bir resmi kurumu dikkate almadan nasıl araştırma yapmamızı bekliyorsunuz? TUIK'e inanmıyoruz çünkü elimizde başka kaynaklardan oluşan veriler var ama aşının soğuk zincirini denetleyen başka resmi ve güvenilir kurum var mı?

Herhangi bir resmi kurumu dikkate almadan nasıl araştırma yapmamızı bekliyorsunuz? TUIK'e inanmıyoruz çünkü elimizde başka kaynaklardan oluşan veriler var ama aşının soğuk zincirini denetleyen başka resmi ve güvenilir kurum var mı?

Olmamasi guvenebilecegimiz anlamina mi geliyor? Varmaya calistigin nokta nedir?
Saglik Bakanligindan baska resmi merci yok bu konuda aciklama yapan, o halde ona guvenmek zorundayiz?

Olmamasi guvenebilecegimiz anlamina mi geliyor? Varmaya calistigin nokta nedir?
Güvenebileceğimiz kaynaklarla, Sağlık Bakanlığı ile sınırlı. Zaten Ats gibi bir sistem var, ayrıca Sağlık Bakanlığının hata yaptığına dair bir kanıt yok. Bence bu yeterli şekilde bir güvenilir kaynak olarak kendini tescilliyor.

Güvenebileceğimiz kaynaklarla, Sağlık Bakanlığı ile sınırlı. Zaten Ats gibi bir sistem var, ayrıca Sağlık Bakanlığının hata yaptığına dair bir kanıt yok. Bence bu yeterli şekilde bir güvenilir kaynak olarak kendini tescilliyor.

Kanitin yoklugu, yoklugun kanitidir diyorsun.
Bu mantikla daha fazla tartismam, hayatta basarilar : )

Ya inanmayın yok çip takacaklar yok hasta edecek diyenlere. Aşınızı olun oturun yerinize. Bu adamların sizi öldürmek isteseydi zaten daha önceden öldürürdü. Şu an pek yaşıyoruz'da sayılmaz.

Ben COVID de geçirdim aşı da oldum. COVID geçirdikten bir süre sonra psikolojik birkaç problem ve nefes alma problemleri yaşadım fakat kendiliğinden geçti ilginç bir şekilde. Ayrıca Covidi'de ortalama bir şekilde geçirdim. Kusma ve ateşli bir şekilde fakat 2 günde geçmişti. Aşıyı olduktan sonra bir şey olmadı ama ertesi gün 6 gibi uyandım. Ateş ve kusma yaşadım. 1 günde 3 tane 8 saat aralıkla parol aldım. Ertesi gün %70 düzeldim. Sonraki gün hiçbir şeyim yoktu fakat yine nefes alma problemi ve birkaç psikolojik değişiklik fark ettim kendimde. Bir süre sonra onlarda geçti. Aşı kesinlikle hafif geçiriyor en fazla 2-3 gün sıkıntılı geçer sonra rahatlıyorsunuz.

Ülkemize güvenmediniz anlarım.
Aşı soğuk zincirde tutulmaz ise etkisiz olur yada ne kadar tutulmadığına göre etkisi azalır sadece. Büyük bir toksik etkisi olmaz.
Bu durumda ilaç firmalarına güveneceksiniz. Şimdi diyorsun ki bizi zehirlerler para kazanırlar umurlarında olmaz. O iş öyle değil. Beklenmeyen bir durumda o firmalara neler yapıyorlar bilemezsiniz. Tüm dünyada uygulanan ve sıkı takip edilen bir aşı. Tarihten örnek vereyim THALIDOMİDE vakasını araştırın. İlacın yan etkilerinden dolayı firma hala tazminat ödüyor. Senden kazanacağı 3 kuruş için hem zarara girecek hem itibarını bozacak. Dışarıda milyonlarca insan bana zararı olsa da mahkemeye verip köşeyi dönsem diyor.
Bu sadece ülkemizde uygulanan b.ktan bir aşı değil. Hadi biz eşşeğiz, kötü ve kalitesiz ilaç uyguluyoruz. Tüm ülkeler de mi böyle?
Zararı olsa dahi olduğuma mutluyum. Ama olmadam bu ülkeye haktır. Ben 1 seneden fazladır çocuğumu ve ailemi sosyal hayattan ve temiz havadan maruz bırakıyorum ama iki tane zekası yerlerde umursamaz onur yoksunu insan kurallara uymuyor diye bu eziyete devam ediyorum.
Olmayın aşı, virüs bitmesin vaka azalmasın ülkede. Bazı mantıktaki insanlar zaten hayatına drvam ediyor 3-5 tanesi ölse de umursamıyorlar zaten. Ama bir kötüleşin o zaman ağlarsınız bizle ilgilenmiyorlar yok kardeşimi kaybettim yok amcam 20 gündür yoğun bakımda diye. Bence aşı bir karar değil zorunluluk olmalı. Senin keyfinin yada kararının cezasını ben mi çekeceğim arkadaş.

Ben bugün 2. doz BioNTech aşımı vuruldum. 1. dozda herhangi bir sıkıntım olmadı, 2. dozda şuanlık kolumda hafif bir ağrı var.

Bünyen zayıf ise aşı olduktan 12 - 24 saat sonra yüksek ateş ve baş ağrısından muzdarip olabilirsin.

İkinci dozda yan etki biraz daha artabilir.

Merak etme öldürmez. Biraz Parol aldıktan sonra geçecektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı