Zaman Yolculuğu Mümkün mü?

Senin de dediğin gibi zaman kavramı insanın yarattığı bir kavramdır. Yani evrendeki zaman kavramı ile bizim zaman kavramımız bir olamaz. Bu yüzden olamaz diyemeyiz. Genel teori belirli bir hızın üzerine çıkılması durumunda, obje aynı anda kendini ve geçmişteki kendini görebilir diye. Bu kritik eşiği aşarsak ancak mümkün olabilir. Ama günümüz teknolojisi ile bu mümkün değil.

Belirli bir hıza ulaştıktan sonra olması gereken zamana göre oldukça hızlı olduğunuzdan, zaman sizin için yavaşlar.

Hızı tam olarak bilmediğim için yanlış bir bilgi vermek istemedim. Bununla ilgili bir belgesel var, müsait bir zamanda bulabilirsem konuya ekleyeceğim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ban yemiştim yazamadım kusura bakmayın. Işık hızı ile mümkün demişsiniz ama o mantığı hala anlamadım. Işık hızını geçince ışıktan önce oraya ulaştığın için oranın geleceğine mi gitmiş olursun yani gözlemleme açısından? Anlayamadım. @GCN eve gidince videolara göz atıcam teşekkürler.

Işık hızını
Işık hızı şu an bir kavram sadece. Çünkü şu an kabul edilen en yüksek hız o. Yani o aşılınca zaman-mekan algısının kaybolması ve zaman kırılmasının mümkün olabileceği belirtiliyor.

Kara Deliğin ardından geçebilecek duruma gelirsek bu sorunun da cevabını bulabiliriz bana kalırsa.

Mumkun,

Zamani hizlica ileri saramayiz.
Ama ileride gerceklesecek olaylari hologramik olarak gorebiliriz.
Gecmiste gerceklesmis olaylari da hologramik olarak gorebiliriz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı