Zaman Yolculuğu Mümkün mü?

Her anımızın yüksek FPS değerleriyle ve ışık hızıyla uzaya yansıdığını düşünürsek: Işık hızını yakaladığımızda zaman durur, hızı geçtiğimizde ise geçmişteki anlarımızın karelerini yakalarız ve geçmişe yolculuk gerçekleşmiş olur.

Hızı tam olarak bilmediğim için yanlış bir bilgi vermek istemedim. Bununla ilgili bir belgesel var, müsait bir zamanda bulabilirsem konuya ekleyeceğim.
Celal şengör'ün özeti vardı; her şeyin sonuçta bir görüntüsü var ve ışıklarla yayılıyor, eğer ışık hızından daha hızlı gitmeyi başarabilirse atıyorum 10 dakika önceki görüntütün iz düşümünü yakalayıp onu izleyebilme imkanın olur demişti tabi teorik olarak.

En sevdiğim paradoks ekleyeyim dedim :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anlamayan arkadaşları için şöyle anlatmaya çalışayım.A gezeni var bu gezegen dünyayla eşit kütle,hacim ve kütle çekim kuvvetine sahip yani yerçekimine.Bir de B gezegeni var bu gezegenin kütle çekim kuvveti A gezegenin milyonlarca kat üstünde A gezegenin ve B gezegeninde aynı anda doğan 2 insandan biri 10 (A gezegenindeki) diğeri 50 yaşında olabilir.Yani zamanda yolculuk falan yapmıyorsunuz olay yerçekimiyle alakalı yerçekimi uzayı büküp zamanı oluşturur.(En bilindik çarşaf örneği gibi uzayı çarşaf olarak düşünün içine bilye tarzı bişi atılır ve çarşaf bükülür.)Aklınıza gelen ilk soru büyük patlama (Big Bang) den önce zaman yok muydu o zaman derseniz evet yoktu.Tabi bunlar kesin %100 değil.Gayet mantık çerçevesinde herhangi bir yasaya karşı gelmeyen doğruluk payı yüksek olduğu düşünülen teorilerdir ve bencede böyledir.Eğer ki illa zaman yolculuğu diyorsanız geçmişe gitmek ve bunun teorileri çok karışık veya mantıksız gelebilir ama geleceğe gitmek şu şekilde olabilir.En basit örneği bir karadeliğin etrafında 5 dk durdunuz yani ufuk noktasına yakın bir yerlerde 2 tur attınız sizle aynı yaşıt biri 25 yaşında olsun siz o turu attıktan sonra sizin için sadece 5 dk geçmiş olur ama dünyadaki arkadaşınız 50 yaşında olur.Bunun sebebi tamamiyle yerçekimi kaynaklıdır yani şöyle daha net anlatayım dünyadaki arkadaşınız sizi izleseydi atıyorum bir teleskopla sizi orada haraketsiz görürdü yıllarca, yani 5dkda yaptığınız hareketlerin tamımının ona gitmesi 25 yıl sürerdi.Not: Verilen sayılar tamamiyle alakasız uydurulmuştur.

Son düzenleme:
Valla taş devrinde yaşayan insanlara günümüz teknolojilerini anlatsak onlar da imkansız gözüyle bakardı. Şuan bizlere imkansız görünen çoğu şey gelecekte mümkün olacak bence.

Kim bilir ne keşifler yapılacak ileride?

Valla taş devrinde yaşayan insanlara günümüz teknolojilerini anlatsak onlar da imkansız gözüyle bakardı. Şuan bizlere imkansız görünen çoğu şey gelecekte mümkün olacak bence.

Kim bilir ne keşifler yapılacak ileride?
İşte sorunumuz bu zaten. 90'lı yıllarda saatinden konuşan veya tabletten televizyonun açıldığı filmleri izlediğimizde "yok artık saçmalamışlar" falan derdik. Şu an gündelik bir olay bu artık:) Daha neler neler göreceğiz, yani bugün aklımıza gelmeyen şeyler gündelik işlere dönüşecekler.

Geçmişe gitmek bana biraz imkansız geliyor ama bilim işte nelere kadir 1000 yıl önce azap olarak görülen Doğal Afetlerin bir sebebi var ve biz bu sebebi gayet iyi biliyoruz öğrenmeye devamda ediyoruz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı