Bisikletiyle köpekten kaçan çocuk hayatını kaybetti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bisikletiyle köpekten kaçan çocuk, hayatını kaybetti. Söylenenlere göre, kaza 21 ağustos günü, 2000 evler Mahallesi Öğretmenler Bulvarında meydana geldi.
Bisikletli çocuk Arda Doruk Derin kaldırımda bisiklet sürerken köpeklerin peşinden gelmesiyle birlikte aniden yola fırladı. Yola fırlayan bisikletli çocuğa araba çarptı.
Kazada ağır yaralanan A. Doruk Derin olaydan bir gün sonra hayatını kaybetti.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
4074595.jpg

Hayvanlar hakkında en küçük bilgin yok değil mi :D 1. sadece saldırgan köpekler barınağa koyulmalı, Bursa'ya gittim köpeği sevdim o da bana sevgisini göstermek için üstüme atlayıp yol boyunca takip etmişti.

Discord var mı bu arada?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
al bak pitbulla.

O köpekler neden agresif onu düşündün mü hiç?

Al işte. Attığı videoya bak. Eğitimli köpekler zaten farklı oluyor.

Bence kedi, köpek gibi canlıların sokakta kalması doğru değil. Hastalıktan, açlıktan, susuzluktan hatta araba altında kalıp ölen çok fazla sokak hayvanı var. Yetkililer sokak hayvanlarına yönelik çözümler üretmeli ve bir şekilde üremelerini engelleyerek sokak hayvanlarının yaşadığı olumsuz durumlara engel olmalıdır.

Al işte. Attığı videoya bak. Eğitimli köpekler zaten farklı oluyor.
Neden diğer pitbulllar agresif, saldırgan? İnsanlar nasıl eğitirse öyle olur, bu Türkiye'de bazıları köpek dövüşüne hazırlayıp köpekleri agresifleştiriyor veya köpeklere şiddet uyguluyorlar. Köpekler gidince gelişmiş ülke olacakmışız bir de, ilk önce insanlara terbiye, saygı, sevgi vermek gerekiyor sokak köpeklerine saldırılarsa onlar tabi ki agresif olur.

İkide birde şu Pitbull’u atıp durma şuraya. Dünyada köpek kaynaklı ölümlerin yüzde 60’dan fazlasından pitbull sorumlu iken şu hayvanı neden böyle sevgi pıtırcığı göstermeye çalışırsınız anlamıyorum. Irk mı kalmadı dünyada da bunu besliyorsunuz? Doğal bir ırk bile değil labaratuarda üretilmiş cani bir ırk.

Neden diğer pitbulllar agresif, saldırgan? İnsanlar nasıl eğitirse öyle olur, bu Türkiye'de bazıları köpek dövüşüne hazırlayıp köpekleri agresifleştiriyor veya köpeklere şiddet uyguluyorlar. Köpekler gidince gelişmiş ülke olacakmışız bir de, ilk önce insanlara terbiye, saygı, sevgi vermek gerekiyor sokak köpeklerine saldırılarsa onlar tabii ki agresif olur.

Cevabı kendin vermişsin zaten. Ülkedeki insanların nasıl olduğunu biliyorsun. Herkes köpeğini eğitmiyor.

Bence kedi, köpek gibi canlıların sokakta kalması doğru değil. Hastalıktan, açlıktan, susuzluktan hatta araba altında kalıp ölen çok fazla sokak hayvanı var. Yetkililer sokak hayvanlarına yönelik çözümler üretmeli ve bir şekilde üremelerini engelleyerek sokak hayvanlarının yaşadığı olumsuz durumlara engel olmalıdır.
Var mı doğru düzgün barınak? Bi YediKule var.
Cevabı kendin vermişsin zaten. Ülkedeki insanların nasıl olduğunu biliyorsun. Herkes köpeğini eğitmiyor.
Eğitmemekle alakalı değil, zarar veriyorlar. Ülkenin insanları değişmeli.

Ha bide şey saçmalığı var işte neymiş sahipleri yüzünden pitbulllar agresif oluyormuş🤣
Şansa bak ki bütün kötü insanlara hep pitbulllar denk geliyor demek ki. Bu kötülere bir labrador veya ne bileyim golden falan denk gelmiyor demekki.

Ha bide şey saçmalığı var işte neymiş sahipleri yüzünden pitbulllar agresif oluyormuş🤣
Şansa bak ki bütün kötü insanlara hep pitbulllar denk geliyor demek ki. Bu kötülere bir labrador veya ne bileyim golden falan denk gelmiyor demekki.
Sen Labrador veya Golden köpeği dövüş köpeği olarak eğitir misin? Golden veya Labrador köpeğine zarar veren birini hiç gördün mü acaba? Diyelim ki 2 katil bir çocuk doğurdu o çocuk bir şey yapar mı düzgün ve sakin, şiddetsiz bir ortamda yetiştirilirse.

Peki insanlar yüzünden kaç tane sokak köpeği, hayvanı ölüyor bunu hiç düşündünüz mü? Bu hayvanlar böyle doğmuyor bizim şiddetimiz onları bu hale getiriyor. Belediyeler gerekli sorumluluğu alıp sokak hayvanlarını kısırlaştırsa bunlar azalır.
Kedilerin kendi kendilerine böyle olduğunu duymuştum.

O köpekler neden agresif onu düşündün mü hiç?
Eee? Beni köpekler kovalamak zorunda mı? Başka insanlar kötü davranıyorsa o insanlar ceza alacak, o köpeklerde İYİ ŞARTLAR olan barınaklara götürülecek, sokaktaki çocuk ölmeyecek, o barınakları kötü yapanlar cezalandırılacak. Olması gereken bu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı