Van'da başıboş köpek tarafından ısırılan 10 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetti

• Konuyu başlatan Zeu5
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 36
  • Görüntüleme 2B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu köpeklere bir çözüm getirilmeli evet, ama Konya barınak olayı gibi bir şey kastetmiyorum, doğru dürüst bir şey. Köpeklerin ormanlarda yaşayabileceklerini çok zannetmiyorum ama.

Burada da geceleğin 13 civarı(tam sayamadım aslında hareket halinde oldukları için, ama daha fazla olabilirler 15 civarı, ama dediğim gibi emin değilim.) Köpekler kavga ediyordu, aslında sürü halindeler diyebilirim burada, geceleğin yemek için çıkıyorlar anladığım kadarıyla, sanırım 2 sürü kavga ediyordu o arada. Ama gördüğüm ve deneyimlediğim kadarıyla buradakiler insanlardan kaçıyor, tabii kaçmadıklarını söyleyenleride duydum, bu köpeklere bir çözüm getirilmeli evet, ama Konya barınak olayı gibi bir şey kastetmiyorum, doğru dürüst bir şey. Köpeklerin ormanlarda yaşayabileceklerini çok zannetmiyorum ama.

Başı boş kısırlaştırılımış köpekler ölsede ekolojik olarak bir şey değişmez nesil devam ettirilme konusunda barınaktaki çoğu köpek kısır onları helak edip yerine sokaktaki tehdit unsuru köpeklerin konması en mantıklı olan.

Başı boş kısırlaştırılımış köpekler ölsede ekolojik olarak bir şey değişmez nesil devam ettirilme konusunda barınaktaki çoğu köpek kısır onları helak edip yerine sokaktaki tehdit unsuru köpeklerin konması en mantıklı olan.

İşte bu düşünceyi desteklemediğim için son kısmı yazmıştım.

Barınaklar çözüm değil tek çözüm itflaf etmek.

İşte bu düşünceyi desteklemediğim için son kısmı yazmıştım.

Hocam canlılar neslini üreyerek devam ettirir biliyorsun ve barınaktaki tüm köpekler kısır yani üremediği için ekolojiye katkısı yok ve çoğu yaşlı hayvan bazı barınaklarda yer olmuyor o hayvanları helak edip yerine sokaktdaki diğer köpekler konulmalı en mantıklısı bu.

Barınaklar çözüm değil tek çözüm itflaf etmek.

Bunada katılıyorum bu da yerine göre doğru.

Hocam canlılar neslini üreyerek devam ettirir biliyorsun ve barınaktaki tüm köpekler kısır yani üremediği için ekolojiye katkısı yok ve çoğu yaşlı hayvan bazı barınaklarda yer olmuyor o hayvanları helak edip yerine sokaktdaki diğer köpekler konulmalı en mantıklısı bu.

Anlıyorum, fakat ben daha duygusal açıdan düşünüyorum mu diyeyim? Anlamışsınızdır belki.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı