Boy uzatma egzersizini defalarca yapmak boy uzatır mı?

Sana şöyle anlatayım boy meselesi genetiktir ama tamamen genetik de sayılmaz. Yani boyunu etkileyen tek gen anne veya babanın boyu değildir. Mesela kendimden örnek vereyim annem 166 babam 172 ama dayılarım 195 . Benimde haliyle boyum 180 geçti.
Beyler babam 1.75 ben şu an 1.68 geçer miyim sizce? Yaş 17
Annen kaç ?

Sana şöyle anlatayım boy meselesi genetiktir ama tamamen genetik de sayılmaz. Yani boyunu etkileyen tek gen anne veya babanın boyu değildir. Mesela kendimden örnek vereyim annem 166 babam 172 ama dayılarım 195 . Benimde haliyle boyum 180 geçti.

Annen kaç ?
1.45

Yaşım 17'dir. 1.66 boyundaydım geçen yıl 1.63'tü. Spor sayesinde 1.71 oldu ve sporu yapmaya devam ediyorum.

21 yaşına kadar uzayabilirsin vücudun normali olarak. Egzersiz yapman tetikledi sadece, yapmasan da uzayacaktı zaten. Hadi en fazla 2 cm katkısı olmuştur. Yine dediğim gibi sen uzama döneminde uzadın sana egzersiz gibi geldi.

Normal o zaman babanı geçemeyebilirsin. Annen baya kısaymış çünkü. 21 yaşına kadar vaktin var iyi değerlendir.
21 yaşına kadar uzayabilirsin vücudun normali olarak. Egzersiz yapman tetikledi sadece, yapmasan da uzayacaktı zaten. Hadi en fazla 2 cm katkısı olmuştur. Yine dediğim gibi sen uzama döneminde uzadın sana egzersiz gibi geldi.
Eğer boyun genetik olduğunu düşünüyorsan haklısındır. Ama genetik boyu +13 /2 diye hesaplıyorsan yanılıyorsundur.

Hiçbir egzersiz boy uzatmıyor direk genetiğine bağlı. Ama uyku ve beslenme bir o kadar da önemli oda genetik boyunuza ulaşmak için.

Annen kaç ?
Genetik sadece anne baba değil onu anlıyoruz. Belki dayılarının tarafından almışsındır.

Dostum kendi boyun kısa diye neden insanlara negatif yapıyorsun. Senin genetiğin cidden bayağı bayağı kötü olduğu için uzamamışsın.

Dostum sana veya insanlara yalan atacak halim yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum sana veya insanlara yalan atacak halim yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu bende görmüştüm. Olayı böyle yorumlayan tek kişi o . Ben genetik değildir demiyorum ama burada sadece genetik denmiş.

Ama ben ciddiyim egzersiz sayesinde uzayabildim.

Geri
Yukarı