Boy ve kilo indeksi

Ya korkuyorum 15'den 18'e kadar 1.70'den uzamammı 10 CM uzasam 180 olsam bari: /

Neyine korkuyorsun? Dünyada başarılı olmuş birçok insanın boyu senden bile daha kısa. Gayet normal ideal boydasın. Takılmana gerek yok. Eğitimine, hedeflerine, yeteneklerine göre ileri de nasıl bir hayatın olacağına dair endişe duyman ve buna göre hayatını yönetmen gerektiği yerde boyuna takıyorsan çok yanlış yapıyorsun.

Çünkü bunu değiştirmen mümkün değil. Belki küçük yaşlarda olsaydın bazı hormon tedavileri veya başka şekillerde biraz daha uzaman sağlanır mıydı pek emin değilim.

Bazıları basketbol oynamak bozu uzatır diyor bu tamamen bir yanılgıdan ibaret. Basket oynayanlar daha çok uzun boylu olduğundan sanılıyor ki oynayınca herkes öyle uzun olacak :) Yok öyle bir şey.

Ama iyi beslen, düzgün güzel sporunu yap o zaman limitlerinin sınırlarına yaklaşırsın en azından buna faydası olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neyine korkuyorsun? Dünyada başarılı olmuş birçok insanın boyu senden bile daha kısa. Gayet normal ideal boydasın. Takılmana gerek yok. Eğitimine, hedeflerine, yeteneklerine göre ileri de nasıl bir hayatın olacağına dair endişe duyman ve buna göre hayatını yönetmen gerektiği yerde boyuna takıyorsan çok yanlış yapıyorsun.

Çünkü bunu değiştirmen mümkün değil. Belki küçük yaşlarda olsaydın bazı hormon tedavileri veya başka şekillerde biraz daha uzaman sağlanır mıydı pek emin değilim.

Bazıları basketbol oynamak bozu uzatır diyor bu tamamen bir yanılgıdan ibaret. Basket oynayanlar daha çok uzun boylu olduğundan sanılıyor ki oynayınca herkes öyle uzun olacak :) yok öyle bir şey.

Ama iyi beslen, düzgün güzel sporunu yap o zaman limitlerinin sınırlarına yaklaşırsın en azından buna faydası olur.
Babam 1.82 annem 1.65 dayılarım 1.85 1.80 genetik uzun ben boyle kalmam herhalde.

Babam 1.82 annem 1.65 dayılarım 1.85 1.80 genetik uzun ben boyle kalmam herhalde.

Doğuştan gelen özelliklerin veya genetiğin seni başarılı birisi yapmaz, doğuştan gelen şeylerin değil hayatta ne yaptığının neler başardığının önemi vardır.

Tahminim biraz daha uzayabilirsin. Ama olsa da ya da az olsa da hayal kırıklığına uğrama.

hekimim yanımda > Asistan sayfamızda

Dosya Ekleri

• vki hesapla kare.png
    vki hesapla kare.png
    294,4 KB · Görüntüleme: 9

Yeni konular

Geri
Yukarı