Boyum ve kilom çok az

Kilo almak kadar kolay bir şey yok. Tek yapmanız gereken şey, yaktığınızdan fazlasını yemek. Ama önemli olan "temiz" kilo almak. O yüzden fitness ve Clean Bulk'ı önerdim. Düzgün beslenme ve uyku düzeni ile yapabileceklerinizi siz bile tahmin edemezsiniz.

Bende yıllarca aşırı zayıflık ile mücadele ettim. Cılız spor falan yaparak, dengeli bol beslenmek hiçbir zaman işe yaramadı. Afedersin ne kadar yersem o kadar wc. Olduğu gibi çıkıyor, yani metabolizma çok hızlı olduğu için o hıza bir türlü yetişemiyordum. Birkaç ilaç tedavisi de yanıt vermedi. Sonra "ağır" spor cidden işe yaradı. Çünkü spor sonrası ihtiyacım olan 10 ise iştahım öyle bir açılıyordu ki ben 15 yiyordum. İki ayrı arkadaşım da bu yol ile kilo aldı. Evet, başka türlü "kolay kilo almak" zor.

Bende yıllarca aşırı zayıflık ile mücadele ettim. Cılız spor falan yaparak, dengeli bol beslenmek hiçbir zaman işe yaramadı. Afedersin ne kadar yersem o kadar wc. Olduğu gibi çıkıyor, yani metabolizma çok hızlı olduğu için o hıza bir türlü yetişemiyordum. Birkaç ilaç tedavisi de yanıt vermedi. Sonra "ağır" spor cidden işe yaradı. Çünkü spor sonrası ihtiyacım olan 10 ise iştahım öyle bir açılıyordu ki ben 15 yiyordum. İki ayrı arkadaşım da bu yol ile kilo aldı. Evet, başka türlü "kolay kilo almak" zor.
Ağır spordan kastınız nedir acaba? 170cm boyunda 70 kiloyum 2 senede "Leg Press"de 250'ye kadar çıktım. Bunu kastediyorsanız eğer tamam, beslenme ve uyku düzgün olunca ben de ağır antrenmanlar yaparak etikisini gördüm ama ilaca falan ihtiyaç yok. Fazla yiyerek kilo alamıyorsanız, yeteri kadar yemiyorsunuz demektir. Kilo veremiyorsanız, fazla yiyorsunuz demektir, bu kadar basit.

Bu bir sabır işidir 1 ayda etkisi görülecek şeyler değildir. 1-2 senedir görüşmediğim neredeyse herkes bana kilo almışsın diyor. Çünkü işi layığına göre yapıyorum.

Ağır spordan kastınız nedir acaba?
Herkesin "ben bittim" dediği nokta farklıdır. Kilo almak isteyen şahıs, o noktaya geldiği halde ucundan ucundan kendini daha da yoracak. Atıyorum en fazla 5 km koşabiliyordur ve 5. km'nin sonunda ben bittim dediği noktayı her seferinde zorlamalı. Ağırdan kasıt, ağır bir şeyler kaldırıp indirmek gibi değil. O da olur tabii ki, aslında her şey olabilir.

Şu "ben bittim" noktasının ötesine geçmenin nasıl hissettirdiğini sadece "cidden" sadece askere giden bilir. O eşiği aştıktan sonra her ne oluyorsa artık bilemiyorum, sanki tüm enerjin yerine gelmiş gibi daha da güçleniyorsun. Askerde "emir" geldiği için seve seve yapıyorsun, bırakmak gibi bir şansın yok. Bunu sivil hayatta yapmak aşırı zor bir şey.

Askere gitmeden önce bana bu öneriyi yapan doktor olmuştu, ancak ben bunu başaramıyordum. Askerde deneyim kazanınca ve tabii acemi birliğinde 2-3 kilo aldığımı görünce; izinde tekrar aynı doktora gittim ve bana özel diyet hazırladı.

Askerden 1 yıl sonra 16 kilo aldım, aşa yukarı 2 yılda 16 kilo bence mükemmel. Şu an 70 kiloyum, sporu bıraktım ve keyfim yerinde. Ayrıca hiçbir şeye dikkat etmediğim halde, 3 yıldır zayıflama veya kilo alma gibi bir durumum yok.
Fazla yiyerek kilo alamıyorsanız, yeteri kadar yemiyorsunuz demektir.
Sihir de burada zaten, bedeni "çok" yormayınca, istesen de daha fazlası boğazından geçmiyor.
Ayrıca imazama bakmıyorsun sanırım, ezbere konuşmuyorum.
Profil fotoğrafınızdan belli oluyor, tıp öğrencisi olduğunuz.

Son düzenleme:
Herkesin "ben bittim" dediği nokta farklıdır. Kilo almak isteyen şahıs, o noktaya geldiği halde ucundan ucundan kendini daha da yoracak. Atıyorum en fazla 5 km koşabiliyordur ve 5. km'nin sonunda ben bittim dediği noktayı her seferinde zorlamalı. Ağırdan kasıt, ağır bir şeyler kaldırıp indirmek gibi değil. O da olur tabii ki, aslında her şey olabilir.

Şu "ben bittim" noktasının ötesine geçmenin nasıl hissettirdiğini sadece "cidden" sadece askere giden bilir. O eşiği aştıktan sonra her ne oluyorsa artık bilemiyorum, sanki tüm enerjin yerine gelmiş gibi daha da güçleniyorsun. Askerde "emir" geldiği için seve seve yapıyorsun, bırakmak gibi bir şansın yok. Bunu sivil hayatta yapmak aşırı zor bir şey.

Askere gitmeden önce bana bu öneriyi yapan doktor olmuştu ancak ben bunu başaramıyordum. Askerde deneyim kazanınca ve tabii acemi birliğinde 2-3 kilo aldığımı görünce; izinde tekrar aynı doktora gittim ve bana özel diyet hazırladı.

Askerden 1 yıl sonra 16 kilo aldım, aşa yukarı 2 yılda 16 kilo bence mükemmel Şu an 70 kiloyum, sporu bıraktım ve keyfim yerinde. Ayrıca hiçbir şeye dikkat etmediğim halde, 3 yıldır zayıflama veya kilo alma gibi bir durumum yok.

Sihir de burada zaten, bedeni "çok" yormayınca, istesen de daha fazlası boğazından geçmiyor.
Tabii haklısınız amacım tartışmak değil. Zorlama konusu da doğru bittim dediğiniz yerde aslında beyniniz bitmiştir, sadece insan kendini zorlamayı bilmeli, bu her konuda da geçerli, fitness bana bunu öğretti. Cılız bir insanın kilo alamama durumu yoktur aslında, sadece ne yapması gerektiğini bilmelidir. Mesela bir kişinin matematiği kötüdür ama bu onun "gerizekalı" olduğu anlamına gelmiyor. Üniversiteye kadar benim de matematiğim kötüydü mesela, üniversiteye başlayınca gelişmeye başladı matematik zekam.

bittim dediğiniz yerde aslında beyniniz bitmiştir
Benim için bu çok çok büyük bir sorundu. Askerden önce; sanki o noktanın ötesi diye bir şey yoktu. Askerde emir demiri keser, orada çok şaşırmıştım. Yahu halbuki ötesi de varmış, keşif gibiydi resmen. Askerden önce ötesinin var olmadığını düşündüğüm(his gibi) için geçemiyordum. Oradaki deneyim geçmeyi öğretti, sonrası...

Belki bu askeri deneyimi yaşamadan ötesine eriştiğini "sanan" insanlar olabilir. Ben inanmam, emirsiz o iş olmaz. :D

Abi git 2.5 L ice tea 2 paket cips ve metro gibi karamelli çikolata hergün ye ve benim gibi 12 yaşında 55 kilo ol. Ama hiç sağlıklı değil.

Bak şimdi dostum ne yapıyorsun biliyormusun 33 tl ye güzel bir proteyin dozu alıyorsun muz felan işte karıştırıyorsun sonra salona geçiyorsun tam 11 kere şınav çekiyorsun bak burası çok önemli sonra 7şer kez dambıl kaldırcaksın 3.5 kilo olucak bunları yapcan artık tek yumrukla duvarları kırabilirsin

valla ben 13 yaşındayım boyum 1.72 ben şikayetçiyim adamlar da ne problem varmış :D
17 yaşındayım. Yaşıtlarım en az 170 cm iken ben 162 cm'yim. Kilom ise 47. Boy ve kilomun artması için tavsiyeleriniz nedir?
bir uzmana görünün boyunuz çokta kısa değil 1.50 felan değil joe pesci ye bakın adamın boyu 1.57 karizma 10 uzmana görünün fazla takıntı yapmayın belki birden boyunuz atcak süt yumurta protein tüketin

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı