Büyük soru; Tanrı var mı? Yok mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Alt mesajı okumadan lütfen cevap yazmayın. Soru; iradenin hakimiyeti kimdedir?

Yani açıkcası düşünme aşamasındayım, düşüncelerim birazcık olmadığı yönde ilerliyor. :)

Bunca savaş ve can kaybını ya Tanrı yapıyor ya da doğanın ve evrimin bize kodladığı şeyler bu. Hem can kaybı olmasın da 50 milyar olup birbirimizi mi yiyelim?

Tanrı onu ne şekilde hayal ettiğine bağlı. Belki İbrahimî dinler yoktur ama daha üstün bir varlık tarafından yaratılmışsındır. İster simülasyon teorisi de istersen uzaylılar. Bir yaratıcı var mı yok mu bilemezsin. Şahsen ateizmin kuru kuru "yauv kendiliğinden oldu işte o kadar kurcalama" demesi bana çok sığ geliyor. Agnostizim daha mantığa yatkın.

Tanrı onda kendini gördüğün kadardır dostum.

Öncelikle ben var olduğuna inanıyorum. Eğer bence olmasaydı bunca din kitaplarında adı geçmezdi. Tanrı yada İslam dinine göre olan ismi Allah bu kitapları insanların kendi iradesine göre seçebileceği için Allah'a inanıp inanmamak sizin elinizde.

Şuradaki bir kaç kişiyi tenzih ederek ifade etmem gerekir ki insan görmek istediğini görür. Bu da bize çok şey öğretmektedir. Demek istediğimi açıkça ifade edersem. Sormak dediğin; burada, bu dünyada suya sabuna dokunmuyorsa, doğru soru o değildir. Lakin ne yazık ki reklamlar daha fazla ilgi çekiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı