Ergenlikte cinsellik kötü bir şey mi?

Cinsellik ergenlikte kötü birşey mi

• Bu doğal bir şey ülkemiz fazla cahil

Oy: 111 81,0%
  • Evet, Bu durum yanlış bir şey

Oy: 26 19,0%

• Oy verenlerin toplamı
    137
Mastürbasyonun sağlıklı olduğu hatta ömür uzattığıyla ilgili bir haber okumuştum ama doğruluğu tartışılır.
Doğrudur. Dozunu kaçırmadan mastrübasyon elbette sağlıklıdır ve insan vücudunun bir gerekliliğidir ama aşırıya kaçarak yapılan mastrübasyonun psikolojik ve fiziksel olarak kötü yan etkileri var. Demek istediğim aşırıya kaçılmasıydı.

Ergenlik derken hangi yaş aralığı olduğu çok önemli. 12 yaşında çocukların cinsel aktivitelerini normal karşılayamayız. 18 yaşını geçmiş insanlardaki cinselliğe tabii ki de karışamayız ancak reşit olmayanların hangi yaşta oldukları ve doğru düşünüp düşünemedikleri çok önemli. Özellikle cinsellik eğitimi verilmeyen toplumlarda tehlikeli boyutları var. 15-16 yaşında çocuklarda hamilelik bile gerçekleşebilir. Bu açıdan yanlış geliyor bana. Ailelerin bu konuda sessiz kalmasının doğru olduğunu düşünmüyorum.

Halkımız cahil olduğu için fazla hor görülüyor. Gayet normal bir şey ama nerede eylemde bulunduğunda önemli. Toplum içinde de +18 bir şey izlemek çok da normal değil tabii.

Geçen parkta 20 yaşlarında bir çift öpüşüyordu parkta da çok fazla insan yoktu ama bir teyze balkondan çıkıp bağırdı :D

Geri
Yukarı