Ergenlikte cinsellik kötü bir şey mi?

Cinsellik ergenlikte kötü birşey mi

• Bu doğal bir şey ülkemiz fazla cahil

Oy: 110 80,9%
  • Evet, Bu durum yanlış bir şey

Oy: 26 19,1%

• Oy verenlerin toplamı
    136
Cinsellik hakkında eğitim verilmeli.
Sadece cinsellik hakkında değil, bulaşıcı olan hastalıkları konusunda da eğitim verilip aşılanmalar erken yaşta yapılmalı. Şu anda toplumun belli bir yaşın üzerindekilerin tamamını alıp HPV testine soksan en az 1/3 oranda HPV çıkar, üstelik HPV'nin 2 tipinin özellikle kadınlarda kansere neden olduğu da kesin olarak bilinen bir şey.

İnsanlar bir şeyin ne kadar tabu olarak baskılanırsa sonucunun o kadar kötü olduğunu anlayamıyorlar bir türlü. Cinselliğin tabu olduğu ülkeler aynı zamanda taciz/tecavüz suçlarında önlerde olan ülkeler. Gelişmiş ülkelerdeki vakaları araştırın, çok büyük kısmının arkasında aile tarafından gelen farklı dinlerdeki baskılama nedeniyle cinselliğin günah olarak görüldüğü mezhepler var.

Son düzenleme:
Bana göre cinsellik her zaman kötü bir şey, vakit israfı. İki organ var ikisini aynı anda kullanamıyorum, biriyle yola devam etmeyi düşünüyorum.

Ergenlerin çocuk olduğu gerçeği var ve özgürlük de bir yere kadar. Dini bir kenara bırakın, 15 yaşında bir çocuğun hemcinsleriyle rahatça temasta bulunması çok mu normal? Aklın bir karış havada olduğu, olgunluktan uzak olunan, hataların çok yapıldığı bu dönem... Bir kız çocuğun olsaydı ve kızını diğer erkeklerle öyle görseydin ne tepki verirdin?

Onun dışında 31, +18 izlemek ayrı bir konudur.

Biz bunlara karışamayız. Bu, benim kendi düşüncemdir.
Umarım daha kötü bir devir gelmez.

Geri
Yukarı