Bunlara kaldıysa Türkiye vay haline bu ülkenin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
"Batılılar geldiklerinde ellerinde incil vardı, bizim elimizde topraklarimiz vardı. bize gözlerimizi kapayarak dua etmesini öğrettiler. gözümüzü açtığımızda bizim elimizde incil, onların elinde topraklarımız vardı''

Bu söz her şeyi açıklıyor gibi.

Bu sözü daha 3 ay önce falan bir kitabın içerisinde görmüştüm ama adını unuttum. Kitabın adını hatırlıyor musunuz?

Orada dört tane dindar şekilde yetiştirilmiş çocuk var. Hemen bütün ülkeyi katlettiniz. Bu ülke size kalsa sonuç çok da farklı olmaz herhalde.

Dindar, cübbeyi giyene, namazını eksik etmeyene denmez. Eğer zahmet edip, kutsal kitabımızı okursanız orada görürsünüz zaten. Dindarlığa sadece bu açıdan bakmayın. Aynı zamanda okumak, bilmek, öğrenmek, öğrenmeye çalışmak, bilim yapmak, bilim öğrenmek, eğitim görmek de çok büyük sevaptır. Yani ibadettir. Çünkü bunu yapabilen, dünyadaki tüm insanlara da iyilik yapmaya çalışmış olacaktır. Her şeyden öte, kendini geliştirmek ve yine kendine yatırım yapmaktır. Dolaysıyla dindar olmak da kolay değildir. Bu yüzden "Kur'an'ı okuyayım, dindar olmuş olurum. Bir de üzerine sakal bırakayım, yahut cübbe giyeyim, tam cennetliğim. Aha 2 hafta içerisinde her şeyi garantiye aldım." diyerek olmuyor bu işler.

Bu sözü daha 3 ay önce falan bir kitabın içerisinde görmüştüm ama adını unuttum. Kitabın adını hatırlıyor musunuz?

Dindar, cübbeyi giyene, namazını eksik etmeyene denmez. Eğer zahmet edip, kutsal kitabımızı okursanız orada görürsünüz zaten. Dindarlığa sadece bu açıdan bakmayın. Aynı zamanda okumak, bilmek, öğrenmek, öğrenmeye çalışmak, bilim yapmak, bilim öğrenmek, eğitim görmek de çok büyük sevaptır. Yani ibadettir. Çünkü bunu yapabilen, dünyadaki tüm insanlara da iyilik yapmaya çalışmış olacaktır. Dolaysıyla dindar olmak da kolay değildir. Bu yüzden "Kur'an'ı okuyayım, dindar olmuş olurum. Bir de üzerine sakal bırakayım, yahut cübbe giyeyim, tam cennetliğim. Aha 2 hafta içerisinde her şeyi garantiye aldım." diyerek olmuyor bu işler.
"mız"

O kanali bizim ulkede ciddiye alan yoktur zaten. Kaldi ki izleyci kitlesi de belli. Dolayisi ile yonetilen olacaklar yoneten degil. :D

Alakası yok. Dinden uzaklaşmamız, kötülüğümüze değil, iyiliğimize olur bence. Artık siyasiler bizi sömüremez, bilime yöneliriz ve Atatürk Cumhuriyeti dönemine döneriz. O zaman din yok muydu? Ama böyle değildi. Bir süre için dinin bize "ban" atması lazım.
Dinimiz bilime önem veriyor zaten. Ama yobazlar bunu anlamıyor. Bilimsel bir şeyler yapıyorsun onu yapacağına Kur'an oku diyorlar daha çok sevaba girersin diyorlar. Dinden uzaklaşmamız lazım değil yobazlardan uzaklaşmamız lazım.

Alakası yok. Dinden uzaklaşmamız, kötülüğümüze değil, iyiliğimize olur bence. Artık siyasiler bizi sömüremez, bilime yöneliriz ve Atatürk Cumhuriyeti dönemine döneriz. O zaman din yok muydu? Ama böyle değildi. Bir süre için dinin bize "ban" atması lazım.

İnsanlar, dine yakınlaşamıyor ki, uzaklaşsın. Ayrıca Atatürk'ün dönemine giderlerse, dinden uzaklaşmak yerine, dine gerçekten yakınlaşmış, hatta dibine kadar girmiş olurlar. :) Çünkü o zamanın eğitim anlayışı/müfredatı, günümüz dünyasındaki eğitim anlayışından/müfredatından katbekat iyiydi. Ki ayriyeten bir de o dönemler "Dine bilimsel açıdan bakış." vardı. Bu bakış açısı da gelişime son derece açık olacak, muazzam bir etkendi. Tabi, "Dinden uzaklaşalım, Atatürk Cumhuriyeti dönemine döneriz." derken, belki de benim dediğimi kastediyor olabilirsiniz. Eğer yanlış anlamadıysam. :redface:

Kandırılma ya da aldatılma konusu için yapacak pek fazla bir şey yok. Maalesef demokrasinin eksilerinden birisi. Platon bu konu üzerinden diyeceğini demiş. Ben de, "Kurunun yanında yaş da yanar." diyorum. :)

Tek yorumum var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu çocuklara 2+2 kaç diye sorsan 5 derler:dikkatli:

Güzel emoji:dikkatli:
Şimdi bu çocuklar bir de enes batur izlese güzel bir karışım olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Her zaman söylüyorum egitim sart :)
Ileride bu cocuklar yönetecekler ülkeyi, gelin izleyelim. Tam "Mevlam görelim neyler, neylerse güzel eyler" diyecegim ama, yine tam o an bana bir gülme geliyor. :)

Edit: Embed edilemiyormus Youtube sayfama yükledim videoyu.

Yeni nesil alttan gümbür gümbür geliyor.

Anne ve babalar da da iş yok ki. Bu ülkenin işi zor.

Bence sizde Türkiye ye falan kalıcı olarak gelmeyin. Gidin nerede bolluk varsa orada kalın:ıslık:

Artık ezbere konuşmaktan, insanları aşağılamaktan vazgeçmeniz gerekiyor.

Bu tür videolardan yola çıkarak ülkenin gidişatını dine veya islama bağlayamazsınız.

İslam, bilim düşmanı ve karşıtı bir din değildir. Aynı şekilde bilimin gelişmesine de engel koymaz. Bunu iddia eden islam'ın altın çağını araştırsın. Bakın bakalım o dönem neler icat edilmiş.

"Ülke bu yüzde geride abi" diyenler; Eğitim durumunuz nedir? Bilime ve teknoloji'ye ne tür katkılarda bulundunuz? Bilgisayar başında eleştirmek kolay ne de olsa değil mi?

İnsanların arasına nifak sokmayı bırakın. Eğer şahsi olarak bilime ve teknoloji'ye zerre kadar katkıda bulunmadıysanız eleştirmeye hakkınız yok demektir.

Artık ezbere konuşmaktan, insanları aşağılamaktan vazgeçmeniz gerekiyor.
Burada kimse kimseyi asagilamadi ki, bu ne siddet bu celal? Burada basit sorulari dahi cevaplayaman 4 dane cocugu konusuyoruz.
Bu tür videolardan yola çıkarak ülkenin gidişatını dine veya islama bağlayamazsınız.
Dine ve islama baglayan da yok zaten ama din egitimi agirlikli okullardan cikan insanlarin egitim seviyesindeki aci gercegi söylemeyelim mi? Neden gercekleri görünce gereksiz bir öne cikma potansiyeliniz var?
İslam, bilim düşmanı ve karşıtı bir din değildir. Aynı şekilde bilimin gelişmesine de engel koymaz. Bunu iddia eden islam'ın altın çağını araştırsın. Bakın bakalım o dönem neler icat edilmiş.
Hicbir din bilim ve egitim düsmani degildir zaten. Bunu söyleyen de sizsiniz, buradaki iletileri okudum kimse böyle bir sey söylememis. Hz Ali ne demis "Bana bir harf ögretenin 40 yil kölesi olurum." ve dahi her dinde oldugu gibi Islamin'da elbette yükselis dönemleri olmustur, ama neden mesela Imam hatip liselerinden cikanlarin (-ki artik resmen siyasi liseler oldular) bir cacik olmadigi gercegini kendinize anlatamiyorsunuz.
"Ülke bu yüzde geride abi" diyenler; Eğitim durumunuz nedir? Bilime ve teknoloji'ye ne tür katkılarda bulundunuz? Bilgisayar başında eleştirmek kolay ne de olsa değil mi?
Diger arkadaslarin egitim seviyesini bilmiyorum ben Yüksek meslek okulu mezunuyum Türkcesi sanirim bu oluyor. Lise'nin bir üstü gibi bir sey :)
Bilime pek bir katkim yok hatta hic yok, ama üretime katkim olduguna inaniyorum.
İnsanların arasına nifak sokmayı bırakın. Eğer şahsi olarak bilime ve teknoloji'ye zerre kadar katkıda bulunmadıysanız eleştirmeye hakkınız yok demektir.
Nifak yok bu kadar alingan olmayin. Sahsi olarak bilime katkimizin olmamasi kötü gidisata sessiz kalacagimiz ve boyun egecegimiz anlamina gelmiyor. Sizin de bilime katkiniz yok mesela ama bos beles seyleri savunabiliyorsunuz ve hakkinizdir. Savunma mekanizmanizi gercek sorunlarda da kullanmanizi öneririm :)

Ayrica @LeViAcKeRMaN Abdestim bozuldu videosundaki cocuga sesli güldüm cok tatli :)

Sevgiler :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı