Çalışan Afgan, zengin Arap neden kötüleniyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben onu düşünmedim mi sanıyorsun yazık vallahi. Asgari ücreti devlet belirlemese Afgan çalışıyor 1200'e. 1200 TL'ye yaşamasa çalışmaz herhalde. Örneğin asgari ücretin olmadığı ortamda halk baktı enflasyon uçtu. Dedi ben 1200'e çalışmam. Piyasa ne yaptı, kendiliğinden asgari ücreti düzenledi 1500'e çıkarttı. Bunu devletin belirlemesi kadar saçma bir şey yok zaten. Afgan 1200'e çalışıyorsa Türk de çalışır. Ha az mı geliyor. O zaman okusun şey yapsın. İyi bir yere gelsin. Devlet baba bana baksın ben yan gelip yatayım diye bir mevzu olamaz. Afgan 1200'e çalışıyorsa Türk de çalışır.
Evet arkadaşlar açlık sınırının 3 bin yoksulluk sınırının 9 bin TL olduğu ülkede 1200 TL'ye çalış ulan Türko! diyor bu arkadaş. Neyse, sinirlerime hakim olup susuyorum artık. Pes, vallahi pes.

1627475836122.png

Gençlerin iş imkanını gasp eden bir milleti neden savunuyorsunuz?

Hatta, güzel ekleme yapayım bazı kekler duysun.

Araplar sizi arkadan vurdu.
Suriyeliler geri dönülemez dil ve çeşitli suç sorunları oluşturdu.
Afganlar deseniz ucuza çalışıyor patron kesimlik milletler sigortalı iş isteyene kim bakar kaçak afgan varken.

Ne güzel ülke değil mi?
Kendi gençleri işsiz ama mülteci aylık yardım dahi alıyor.
bazılarına jeton geç düşecektir ama hak iddia etmeye başladıkları zaman göreceksiniz.

Gülenler bir daha gülsün. Hümanizim ne kadar saçma bir şey.

Ben onu düşünmedim mi sanıyorsun yazık vallahi. Asgari ücreti devlet belirlemese Afgan çalışıyor 1200'e. 1200 TL'ye yaşamasa çalışmaz herhalde. Örneğin asgari ücretin olmadığı ortamda halk baktı enflasyon uçtu. Dedi ben 1200'e çalışmam. Piyasa ne yaptı, kendiliğinden asgari ücreti düzenledi 1500'e çıkarttı. Bunu devletin belirlemesi kadar saçma bir şey yok zaten. Afgan 1200'e çalışıyorsa Türk de çalışır. Ha az mı geliyor. O zaman okusun şey yapsın. İyi bir yere gelsin. Devlet baba bana baksın ben yan gelip yatayım diye bir mevzu olamaz. Afgan 1200'e çalışıyorsa Türk de çalışır.
Dostum umarım o zaman tüm ailene 1200 verirler ve sigorta da yapmazlar. O zaman aklın başına gelir. Avrupa Birliğinin Suriyeliler İçin Türkiye’ye Ödediği Para – Mülteciler ve Sığınmacılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Dediklerin çok saçma neyse bir şey demeyeceğim git çalış 1200TL'ye o zaman geçin anca kiranı zor ödersin sen ilk kendi ülkendeki bireylere bak sonra diğer insanların maaşlarına bak bence bende buradan bakınca Amerika'daki adam neden 4000 dolar alıyor 500 dolarada taş gibi buzdolabı alıyor 100 TL'ye en iyi buzdolabı olsun bizde çalışalım 1200TL'ye ama yok.

Sen ne zannediyorsun anlamıyorum bu yatma işini. İşsiz olanlar bile iş bulana kadar işsizlik maaşı alamıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı