CS:GO Neden İşlemcilerin Tamamını Kullanmıyor?

Siz farkında olmadan 500 FPS alırsanız ne olacak? Ayrıca CS:GO'da ne kadar fazla FPS alırsanız oyun o kadar rahat geliyor.
Sebebi ekran kartının elde ettiği kare sayısı 1000 iken işlemcinin saniyede işleyebildiği ve düzenleyip monitöre gönderilmesini sağlayabildiği kare sayısının 250 olması. Yani darboğaz dediğimiz olaydır.

Sebebi ekran kartının elde ettiği kare sayısı 1000 iken işlemcinin saniyede işleyebildiği ve düzenleyip monitöre gönderilmesini sağlayabildiği kare sayısının 250 olması. Yani darboğaz dediğimiz olaydır.

İşlemcinin kullanımı %100 değil. Bu durum benim söylediğim olayla alakalı bir durum. GTX 1060 ve R5 1600 ile Portalda 300 FPS üstüne zorlamıyor sistem. Sanırsam monitörün Hertz değerinin maksimum 5 katına kadar çıkıyor.

300 FPS / 5 = 60 Hz
720 FPS / 5 = 144 Hz

Off, kanser oldum. Darboğazla alakası yok durumun. CS:GO işlemci tabanlı bir oyun ayrıca. Neyse salın ya. Kilitlenebilir konu.

İşlemcinin kullanımı %100 değil. Bu durum benim söylediğim olayla alakalı bir durum. GTX 1060 ve R5 1600 ile Portalda 300 FPS üstüne zorlamıyor sistem. Sanırsam monitörün Hertz değerinin maksimum 5 katına kadar çıkıyor.

300 FPS / 5 = 60 Hz
720 FPS / 5 = 144 Hz
Bir kod yazdığınızda engel kalkıyor diye duymuştum bir yerde ama bir bilgim yok. Belki ekran kartınız kendini korumaya falan alıyordur. Ancak kesin olan bir şey var ki:
250FPS ve sonrası olayın "Suyunu" çıkarmak diye geçiyor literatürde.

Off, kanser oldum. Darboğazla alakası yok durumun. CS:GO işlemci tabanlı bir oyun ayrıca. Neyse salın ya. Kilitlenebilir konu.
Siz daha bu konuyu açarken hata yaptınız. Çok takmayın. Sorun olmadığı sürece oynayın. Sorun olursa açın konuyu.

Hayır, her bir FPS'nin değeri var. FPS arttınca mouse hareketi yumuşuyor ve daha iyi nişan vb alabiliyorsun.

Donanımsal bir engel var. Monitörün hertz değerine kadar yumuşak geçişler elde edebilirsiniz ama fazlasını zaten yansıtması mümkün değildir. Eski ekran kartına göre çizim süresi hızlandığı için yeni ekran kartına geçince fark görülebilir ama fazlası olamaz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı