CS:GO vs Valorant

Bir yıldır Valorant oynuyorum. Genel olarak gözcü karakterlerle takımı destekler, savunmada alan kapatırım. Özellikle iyi şekilde killjoy oynarım. Açıkçası öyle iyi sayılacak bir aim yeteneğim yok bu nedenle CS benim için hep zor bir oyun olarak kalmıştır. Ancak valorantta sadece aim yeteneği değil ajan yeteneği kullanımı bile takıma destek olmanız için yeterli olabiliyor. Her oyun bir alanı kapatıp girişi engellemek için farklı noktalara çeşitli yetenekler koymak, takımınızın sonuncusu bile olsanız maçı almak için takımınıza destek olmanız güzel hissettiriyor. Ayrıca taktiği takımca olduğu kadar bireysel de yapıp yeteneklerinizi doğru yer ve zamanda kullanıp idareli kullanmaya özen göstermek de oldukça özel bir deneyim oluyor. Ben kendi yeteneksizliğimi başka bir alanda ödünleyebildiğim için bu oyunu seviyorum ve tercih ediyorum.

Eski CS rankım MG2'ydi eskiden çok CS oynardım Valorant çıkınca Valorant oynamaya başladım her karakterin kendine has skillerinin olması vs çok güzel geliyor bana ve CS'de çok hile oluyor diye oynamıyorum son zamanlar.

Selamlar. Valorant'a başlamadan önce büyük CS:GO fanıydım. 2 3 ay önce Valorant'a başladım ve hiç CS:GO oynamadım. Bugün bir gireyim dedim ama oyun çok kötü geldi. Kafalar büyük gözüksün diye çözünürlüğü kısıyoruz grafikler çok kötü oluyor. Vuruş hissiyatı nedense çok yavan geldi. Ve koşarak vurmak M4A1-S silahıyla çok kolay. Bir de Ruslar... Sizin düşünceleriniz neler?
Forumda milyarlarca kez açıldı bu konu yeter artık, sıkıldık. İkisi de güzel oyun oyna geç. Birini seviyorsun diye diğeri kötü olmuyor. CS'de, Ruslar kanser. Valorant'ta, 3 yaşındaki veletler kanser. CS seni çözünürlüğü düşürmeye zorlamıyor, o tamamen şahsi tercihin. Ben 1920x1080 çözünürlükte güzelce oynuyorum. Valorant'ta da hareket ederek adam vurulabiliyor, CS'de de hareket ederek adam vurulabiliyor. Şu iki oyunu birbiri ile kıyaslamayı acilen bırakın artık.

Geri
Yukarı