Sürprizbozan Cyberpunk 2077 2.0'da şimdiye kadar gördüğüm hatalar

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Tuşlar değişmiştir belki hocam kontrol ettiniz mi?

Bakın buradan seçebiliyorsunuz şemayı.
Eki Görüntüle 1954406

1695483002773.png

1695483065970.png

Baktım ona, Gamepad'de tuş atamaları zaten sınırlı 2 tanesini denedim ikisi de olmadı. Görüntülerdeki gibi klavye aktif olduğunda "çömel" komutunun yanında C görünüyor ve çalışıyor ancak gamepad aktif olduğunda "çömel" komutunun yanı boş ve çalışmıyor.

1.63 sürümünde bu hata düzeltilmişti aslında ancak 2.0 güncellemesiyle tekrar bozmuşlar sanırım :D Teknik konular açısından CDPR kadar başarısız çok az firma gördüm.
Olur mu ya öyle şey ekran kartı bozuktur.

Olur mu ya öyle şey ekran kartı bozuktur.

Seninki bozuk muhtemelen. Senden başka o grafik hatasını alan tek bir kişi yok ki 10 saat oynadım güncellemeyle birlikte, kendim de o tarz bir hata görmedim. Sorun bir tek sende, muhtemelen ekran kartı video belleğinde arıza var. Genelde senin yaşadığın sorun bundan kaynaklanır.

Hala epey sorun var oyunda, bırakın büyük sorunları en basit şeyler bile hala sıkıntılı çalışıyor. Mesela oyunun başında "oyuna başlamak için space basın" tarzı bir prompt var ya, o çalışmıyor bazen bende. Ne kadar basarsam basayım geçmiyor ve bana o Intro'yu zorla izletiyor. Bazen telefon çalıyor cevaplaya basıyorum ama bir türlü cevaplamıyor veya cevaplıyor ancak çok geç geliyor konuşma vs.
açıkçası ben geliştiricilerin yine aceleye getirildiğini düşünüyorum, doğru düzgün bir test aşamasından geçmemiş veya çok dikkatli bir şekilde yazılmamış güncelleme, bunu düşünmemin sebebi aslında tek bir sorun ve aslında epey ufak bir sorun:

image.png

Bu hatayla birçok eşya açıklamasında karşılaştım, bu aslında basit bir HTML Syntax'i ancak koskoca CD PROJEKT RED'de çalışabilecek kadar kendini ispatlamış bir geliştiricinin bu kadar basit bir hatayı üzerinde baskı olmadan yapabileceğine ben pek olanak vermiyorum. Sadece bir eşyada olsa tamam diyeceğim gözden kaçmıştır ancak benim girdiğim siber kasaptaki eşyaların hatırı sayılır birçoğunluğunda vardı bu sorun.

:D

Son düzenleyen: Moderatör:
Hala epey sorun var oyunda, bırakın büyük sorunları en basit şeyler bile hala sıkıntılı çalışıyor. Mesela oyunun başında "oyuna başlamak için space basın" tarzı bir prompt var ya, o çalışmıyor bazen bende. Ne kadar basarsam basayım geçmiyor ve bana o intro'yu zorla izletiyor. Bazen telefon çalıyor cevaplaya basıyorum ama bir türlü cevaplamıyor veya cevaplıyor ancak çok geç geliyor konuşma vs.

Açıkçası ben geliştiricilerin yine aceleye getirildiğini düşünüyorum, doğru düzgün bir test aşamasından geçmemiş veya çok dikkatli bir şekilde yazılmamış güncelleme, bunu düşünmemin sebebi aslında tek bir sorun ve aslında epey ufak bir sorun:

Eki Görüntüle 1956338

Bu hatayla birçok eşya açıklamasında karşılaştım, bu aslında basit bir HTML syntax'i ancak koskoca CD Projekt Red'de çalışabilecek kadar kendini ispatlamış bir geliştiricinin bu kadar basit bir hatayı üzerinde baskı olmadan yapabileceğine ben pek olanak vermiyorum. Sadece bir eşyada olsa tamam diyeceğim gözden kaçmıştır ancak benim girdiğim siber kasaptaki eşyaların hatırı sayılır bir çoğunluğunda vardı bu sorun.

Tebrik ederim hocam, bu forum çerçevesi içerisinde yapabileceğin en iyi şeyi yapmışsın. Emin ol tartışmayı biraz daha uzatsaydın sana hakaret etmeye, hakaret etmezse bile dalga geçecek yer aramaya başlardı. Nerden bildiğimi sorma :D
Hocam o hata çeviriden de olabilir belki ama space'i bilmiyorum. Ayrıca teşekkür ederim. Hazır gelmişken bir hata daha atayım. Şuan Takemurayla konuşuyoruz ve yüzümüze bakın. Yüzümde implant yok ve bildiğim kadarıyla takılmıyor da. İlginç ya. Hayalete döndük bildiğiniz. DLC felaket olmaz umarım.
1695634978208.png

Adamın yüzüne bakın ya. Sanki ameliyat olmuş da ten rengini değiştirmiş gibi.
1695635126892.png

Oyunu kaydedip yeniden yükledim ve çözüldü bu arada. Benim 1 aylık ekran kartım da bozuk olabilir gerçi bilmiyorum.

Hocam o hata çeviriden de olabilir belki ama Space'i bilmiyorum. Ayrıca teşekkür ederim. Hazır gelmişken bir hata daha atayım. Şu an Takemura'yla konuşuyoruz ve yüzümüze bakın. Yüzümde implant yok ve bildiğim kadarıyla takılmıyor da. İlginç ya. Hayalete döndük bildiğiniz. DLC felaket olmaz umarım.
Eki Görüntüle 1956436

Adamın yüzüne bakın ya. Sanki ameliyat olmuş daten rengini değiştirmiş gibi.
Eki Görüntüle 1956438

Oyunu kaydedip yeniden yükledim ve çözüldü bu arada. Benim 1 aylık ekran kartım da bozuk olabilir gerçi bilmiyorum.

Bu yüzdeki hatayı güncelleme gelmeden önce Panam'le savaş aletinin içinde olaylar yaşarkende Panam'in suratı böyleydi. Galiba genel bug gibi bir şey.

Oyun nerdeyse %100 olarak bitti dostlarım. DLC'ye henüz geçmedim. Özetlemek gerekirse hataları şuan grafikle alakalı videodakiler harici sadece yağmurda gördüm. River'la konuşurken gözüm yağmur damlalarına çarptı. Yerdekiler bildiğiniz 12 FPS gibi. Piksel piksel olması da cabası. Haricinde yapay zeka hatasına denk geldim ve sadece bende değil Enis abide de olduğunu gördüm. 4 kez aynı yerden başlattım ve River daire çizip duruyordu sürekli. Kendim gittim bende. Ama deneyimimi etkilemediğini söyleyebilirim. Oyunu bitirince bir inceleme yapmakta istiyorum.

DLSS Kalite ve RT Açık ama aydınlatmanın kapalı olduğunu belirteyim.

Geri
Yukarı