Cyberpunk 2077 neden bu kadar kötülendi?

Oyun RPG olamamış. Sürüş dinamikleri berbat. R5 2600X RTX 2070 32 GB RAM ile 1080p ultra kalitede 30-40 arası oynayarak bitirdim. (Çıktıktan 2 hafta sonra)
Yan görevlere gösterilen özen ana hikayeye gösterilmemiş. Vaadedildiği kalitede yayınlanmadı. PS4 portu şakaydı adeta.
Ben severek bitirdim o ayrı. Katana dizilimi ile aşırı keyif aldım. Fakat kötülenmesini gayet anlayabiliyorum.

Son düzenleme:
2 sebep var:

1. Biraz CDPR’ın “aklınıza gelecek her şeyi yapabileceğiniz bir dünya olacak” gibi abartı reklamları, biraz da oyuncuların abartı hype’ı yüzünden çok farklı beklentiyle oyuna başlayanların beklediğini bulamaması. Gelmiş geçmiş en ayrıntılı RPG olacak diye bekliyordu bazıları, ama aynı Witcher 3 gibi yetersiz/prtalama RPG tadında aksiyon oyunu çıktı.

2. Özellikle PS4’te oyun rezildi. Oynanamaz haldeydi. Kaplama kaliteleri vs kabul edilemez durumdaydı.

Yine de hakkında hiçbir şey bilmeyen birisi sıfırdan oynasa son derece keyifli bir oyun. Ben şahsen Wtcher 3 tadında mekanikler olacağından emindim, reklamlara ve hype’a hiç takılmadım, çıktığı hafta büyük keyif alarak oynadım, beklentimi karşıladı.

Geçen hafta 2. kez sıfırdan başladım, hala bug dolu.

Oyun çıkmadan önce çok şişirildi, beklenti yüksek oldu. Ana hikayeyi bitirdim, nasıl ne zaman bitti anlayamadım. Yan görevler yerine ana hikayeye biraz daha ağırlık verilebilirdi. Ne yalan söyleyeyim, buq konusunda aman aman oynatmayacak bir sorun yaşamadım. Bu konuda çok serzenişte bulunuluyor ancak Cyberpunk 2077 kötü bir oyun değil dostlar.

Epic'den 125₺'ye alıp GeForce Now ile 27 saat oynamıştım. Beklentim çok yüksek değildi çünkü oyun çıktıktan epey sonra aldım. Ana ve yan hikayeleri sevdim. Bazı buglar ile karşılaştım fakat rahatsız edici değildi, gülüp geçtim. Araç mekanikleri özellikle yüksek hızda berbat.

Oyuna karşı acayip büyük hype vardı. Oyuncuları pek suçlayamazsınız üstelik; John Wick abimizi oyuna eklemişler, 7 yıl boyunca Witcher 3 yapımcısı olan CDPR tarafından geliştirilmiş ve sürekli havalı fragmanlar paylaşılmış.

Sonuç olarak hayranların ve hissedarların baskıları sonucunda oyun patates bir çıkış yapmış.

Oyunu bende begendim. Ana hikaye cok kisaydi. Bazi ana göreve girebilecek görevleri yan görev koymuslardi. Örnegin Jackie nin annesine taziye gitme görevi, bende bu görev yan görevlerde en alta düstügü icin, ana hikayeyi bitirdikten sonra görüp yaptim. 20 saat oynamadan sonra Jackinin cenazesine gitmek cok garip geldi veya Johnny Silverhand görevlerinin bazilari ana göreve katilabilirdi.
Bide yan görevlerin düzgün bir sirasi olmadigi icin bazen rahatsiz edebiliyor, örn. yeni gelmis bir yan görevin sonunda Johnny bize artik saygili davranmaya, arkadasiz diyor, Sonra eskiden kalmis bir yan göreve gidiyorum, tabi ben bunu bilmiyorum. Bir görev bitirince bir den fazla görev geldigi icin arada kayniyor. Iste göreve gidiyorum, Johnny beliriyor, bize sanki düsmaniymis gibi küfrederek konusuyor. Yarim saat önce saygili olacagini söyleyen kisi, bir anda degismis gibi görünüyor. Ama sadece yan görevlerin sirasindan kaynaklaniyor. Ilk önce bu görevi ondan sonra johnny nin bize saygili oldugu görevi yapmaliymisim. Ee bn bunu bilemedigim icin garip gelmeye basliyor.

Geri
Yukarı