Cyberpunk 2077 oynayış tecrübem ve yorumum

CD project Red bugün açıklama yaptı oyun ilk büyük güncellemesini 7 gün sonra alacak ve bu saydığımız bugların çoğu hatta hepsi giderilecek büyük ihtimalle daha sonra da ocak ayında ve şubat ayında 2 büyük güncelleme daha alacakmış.

CD project Red bugün açıklama yaptı oyun ilk büyük güncellemesini 7 gün sonra alacak ve bu saydığımız bugların çoğu hatta hepsi giderilecek büyük ihtimalle daha sonra da ocak ayında ve şubat ayında 2 büyük güncelleme daha alacakmış.
İlk büyük güncelleme ocak ayında. 7 gün sonra 1.0.5 patch'i geliyor. Şubat ayında büyük bir güncelleme daha var. Tabi bu büyük güncellemeler anladığım kadarıyla PS4 ve XBOX için.

Merhaba forum, Cyberpunk 2077 oyununa dair oynayış ile ilgili birkaç konuya değineceğim. Beğendiğim ve beğenmediğim diye ikiye ayırarak gidelim.

Beğendiğim Yanları:
1. Yan karakterler çok iyi.
2. Atmosfer benim sevdiğim bilim kurgu tarzı filmleri andırıyor.
3. Oyun sonuna kadar özgürlük sunuyor. Görevi birkaç farklı yöntem ya da yol ile oynamak mümkün.
4. İlginç yan görevler var.
5. İleri de ne olacak acaba diye insanı meraklandıyor.
6. Oyunu farklı hikayeleri olan karakterler ile oynamak mümkün fakat ana hikayeye bir etkisi var mı emin değilim. Muhtemelen yoktur.

Beğenmediğim Yanları:
1. Oyunu oynarken düşmanların yanından gizlice geçtikten sonra oyun sürekli kendini tekrar ediyor. Sürekli volta atan tipleri takip ettiriyor ve zamanınızı yiyor(gizli mod oynayanlar için).
2. Açık dünyası beklentileri karşılamadı. Gezip dolaşmaya değer bir dünyası yoktur. Bu konuda GTA 5 bile daha iyi diyebilirim. GTA 5 fanı değilim.
3. Konsollarda sıkıntılar biterse iyi olur.
4. Araba sürüş hissiyatı ve silahların ateş hissiyatı gerçekten çok kötü. Yani herhalde bu ikisi beni gerçekten çok hayal kırıklığına uğrattı.
5. Bu oyun Dying Light, Wolfenstein ve Watch Dog oyununun birleşimi gibi bir hissiyat veriyor.
6. Bu önemli. Yan karakter saçma sapan hareketler yapabiliyor ve düşman bunu fark etmiyor! Yapay zeka çöp!
7. Bir sürü loot var etrafta ne işe yarıyor bunlar?
İyi bulduklarına bende katılıyorum ama bence araba sürüş hissiyatı ve silah hissiyatı da bana gayet güzel geldi. Lootlar derken silahları mı kastediyorsun?Veya zırhları vb.

Yapay zeka konusunda ne düşünüyorsunuz?
Kafanı çevirince ışınlanan polisler, bir olay oldu mu eğilip bir daha kalkmayan NPC ler. Aracını çaldıınız NPC nin anında yok olması.

Komik durumlar...
Oyunu PS4 Pro'da da biraz oynadım ve gözlerim çok kötü oldu.

Çözünürlük çok kötü, grafikler puslu/kumlu gibi.
Ps4 de oyun 900p 30FPS çalışıyor diye biliyorum.

Geri
Yukarı