Cyberpunk 2077'yi Çok Beklememe Rağmen Beğenemedim

Sen oyunu oynamamış birisin. Ben bizzat şahit oldum. Oynadıgım bölümü 3 farklı şekilde bittigini. Oyun 6 farklı şekilde bitiyor.
Dediğim gibi yaklaşık 10-15 saatlik deneyimim bu. Birazı ana hikayeden birazı yan görevlerden falan. Oyunu bitirdikten sonra detaylı bir inceleme yapacağım zaten.

Şunu söylemeliyim ki optimizasyon tam anlamıyla çöp. 1650 Super ve i3 9100F gibi bir sistemle çoğu oyunu yüksek -bazılarını orta- ayarlarda oynamama rağmen bu oyunda açık dünyada 20 FPS alıyorum. 20! Önceden bekleyin, sabredin falan derdim ama şu an farkına vardım ki bu oyun 7 yıldır geliştiriliyor. Az değil 7 sene. Buglar falan umrumda değil benim bana gereken şey optimizasyon düzenlemesi.

Ben hiç beğenmedim. Gaza verilecek kadar güzel değil. Oyun dünyasında devrim yapacak özelikleri yok. Şehir yaşıyormuş gibi gözükse de RDR2 de ki gibi bir his vermiyor. Yapay zeka berbat, Diyaloglarda hikaye içinde farklı diyalogları seçsende konuşma sonuna doğru verdiği diyaloğu zorunlu kılıyor.

Bana bu buglar nedense artık oyun konuşulsun diye bırakıldı gibi geldi. Sürekli her yerde reklamı oluyor. Çünkü çok saçma düzeltilebilecek buglar oluyor izlediğim videolarda. Optimizasyon bence ilk çıkmasına göre çok da kötü değil Vega 11'de 30 FPS oynanma videoları izledim.
Oyunun diğer unsurlarını beğenip beğenmeme kısmı ise bence biraz kişisel kimi beğenir kimi beğenmez herkese saygı duymak lazım.

İlk görevlerde hatırlıyorum ara sahnede adam kafasından çip çıkarmak yerine silah çıkartıp bizim kafamıza takıyor :). Bazen güldüren hatalarda olsa bu kadar fazlasını beklemezdim.
Ben hiç beğenmedim. Gaza verilecek kadar güzel değil. Oyun dünyasında devrim yapacak özelikleri yok. Şehir yaşıyormuş gibi gözükse de RDR2 de ki gibi bir his vermiyor. Yapay zeka berbat, Diyaloglarda hikaye içinde farklı diyalogları seçsende konuşma sonuna doğru verdiği diyaloğu zorunlu kılıyor.
Evet anlatmak istediğimi siz biraz daha düzgün anlatmışsınız.
Şunu söylemeliyim ki optimizasyon tam anlamıyla çöp. 1650 Super ve i3 9100F gibi bir sistemle çoğu oyunu yüksek -bazılarını orta- ayarlarda oynamama rağmen bu oyunda açık dünyada 20 FPS alıyorum. 20! Önceden bekleyin, sabredin falan derdim ama şu an farkına vardım ki bu oyun 7 yıldır geliştiriliyor. Az değil 7 sene. Buglar falan umrumda değil benim bana gereken şey optimizasyon düzenlemesi.
Kötü olan kısım da şu ki oyun Nisan ayında konsoldaki performans sorunları nedeniyle ertelemişlerdi. Ve bilgisayar için oyunun hazır olduğunu söylemişlerdi. Ama 9 ayda ne performans sorunlarını düzeltebilmişler ne de bilgisayar için hazır hale getirebilmişler. Yine de kıyamıyorum CDPR'ye kalbimde yeri büyüktür.

2- Araba sürüş mekaniğini hiç beğenmedim. Sanki elime gamepad vermişlerde onunla oynuyormuşum gibi hissetiriyor. Frene bastığınızda araba hemen durmuyor mesela GTA 4'deki gibi ama biraz daha uzun sürüyor arabanın durması.
Araba 1 saniyede duracağını mı bekliyordun. Gerçekte hiç 1 saniyede duran araba gördün mü?

Araba 1 saniyede duracağını mı bekliyordun. Gerçekte hiç 1 saniyede duran araba gördün mü?
Oyunu gerçek hayatla kıyaslasaydım daha çok şey eklerdim oraya en basitinden neden o zaman düşmanlar 1 HS'de ölmüyor? Arabanın 1 saniyede durmasını beklemiyorum ama fren mesafesi gerekenden fazla olmuş. Zaten buna çok takmadım genel olarak araba sürüş mekaniğini beğenmedim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zamanında Cyber'ı özetlemişler 🤣
Gerçekten videonun ilk dakikası direkt olarak beni özetlemiş :D.

bence oyunun atmosferi çok iyi ben beğendim evreni geniş o yüzden oyunda birden çok son var
1.rgp kısmı biraz sönük olmuş diyaloglar fazla tatmin edemedi
2.vuruş hissi yakın dövüş silahlı dövüş
Silah tatmin edici ama yakın dövüş berbat
3.oyunda daha fazla etkileşim beklerdim
Örneğin rdr 2deki gibi herkesle basit bir npc'yle bile konuşmak isterdim (oyunda var ama sadece o konuşuyor siz ona soru yada başka bir deyemiyorsunuz)

Oyunu bitirmiş biri olarak hikayeyi ve grafikleri çok beğendim ama buglar ve glitchler olsun, oyunu çok iyiden vasata doğru itiyor maalesef.

Geri
Yukarı