Cyberpunk 2077'yi kimler sevdi?

Cute Devil Aku

Decipat
Katılım
26 Haziran 2019
Mesajlar
1.545
Makaleler
2
Çözümler
1
Yer
Whiterun
Genel olarak oyunu severek oynayan sadece biz Bethesda fanları oldu.
Hatta çok sevdiğim ve kendilerini TES evreni için içerik üretmeye adamış olan iki büyük Youtube kanalı Skyrim'e ürettikleri içeriklerin aynısını Cyberpunk 2077'ye de ürettiler.

Biri Fudgemuppet diğeri ise ESO. Özellikle Fudgemuppet'ın Cyberpunk 2077'nin nasıl daha iyi bir deneyim sunabileceğine dair CDPR'a tavsiye verdiği çok kaliteli bir video bile var. ESO ise toplamda 62 tane Cyberpunk 2077 videosu çıkardı.

Kısacası oyunun değerini Bethesda fanları direkt olarak anladı. En büyük sebebi bu oyunun Bethesda'nın yapmadığı ilk Bethesda tarzı RPG oyunu olmasıydı.
Exp sisteminde Skyrim'in sistemine geçilmiş olması bizi çok mutlu etti.
(Keşke her RPG bu sistemi kullansa)

Build anlamında hâlâ bir TES ve Fallout çeşitliliği yok ama oldukça çeşitli.
Özellikle Witcher 3'deki bir noktadan sonra sürekli kaç vura dönen kombattan sonra Cyberpunk 2077'nin build çeşitliliği başyapıt gibi duruyor.

Buglara gelelim, arkadaşlar sizi bilmem ama bu buglar bizi zerre şaşırtmadı zaten Todd sayesinde alışığız ama CDPR bug konusunda Bethesdayı bile geçti tebrik etmek gerek. :D
20210511_234253.jpg


Bu oyun ileride toparlandığında Cyberpunk temalı Skyrim olarak anılacak.
Tabi ki Skyrim kadar kaliteli bir RPG olamayacak hiçbir RPG o seviyeye çıkamaz oyun 10 yıl önce çıktı hâlâ milyonlar oynuyor. Ama yinede o seviyeye yaklaşabilecek.

Bu nasıl olacakmış? CDPR oyunu düzelteceğine dair söz verdi güveniyoruz.
Ayrıca en önemlisi mod topluluğu, Cyberpunk 2077'nin Nexusmods topluluğu TES ve Falloutlardan sonraki en sağlam topluluk. Bomba gibi geliyorlar çok kısa sürede kütüphanesi 2K mod sayısına ulaştı.
Skyrim modcuları da bunda büyük bir etken çoğu Cyberpunk'a da mod yapıyor.
Tek eksiği hâlâ bir Script Extender'a sahip olmaması, bir arkadaşımız oturup kodladığında çok daha gelişmiş modlar göreceğiz.

Bir şey daha ekleyeceğim oyunun buglarına laf atmaktan asıl içeriğin kalitesini görmeyen kişiler Dunkey'nin incelemesini izlesin. Şu oyunu objektif bir şekilde eleştirebilen tek kişi Dunkey oldu. Eleştirilerinin hepsine katılıyorum özellikle her şeye rağmen ben bu oyunda eğlendim cümlesine.

Türkçe içerik olarak ise CS'yi öneririm en objektif yaklaşan kişi o.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

reddline

Centipat
Katılım
7 Temmuz 2020
Mesajlar
3.416
Makaleler
9
Çözümler
3
Ben çok beğendim ilk aylar etkisindeydim şuan kurtuldum. Şuan da Detroit'in etkisindeyim. :D Night City güzeldi atmosferi.
 

EmirhanYaman

Femtopat
Katılım
9 Mart 2021
Mesajlar
85
Ben severek oynadım Cyberpunk'ı fakat söylediklerinin yarısını belki yapmışlardır belki yapmamışlardır o yüzden hayal kırıklığı olmasını anlayabiliyorum he bir de sistem gereksinimleri ile aslında oyunu düzgün oynamak için istediği sistemin alakası yok.
 

DİONYSOS64

Centipat
Katılım
1 Ekim 2020
Mesajlar
1.695
Çözümler
2
Genel olarak oyunu severek oynayan sadece biz bethesda fanları oldu.
Hatta çok sevdiğim ve kendilerini tes evreni için içerik üretmeye adamış olan iki büyük YouTube kanalı Skyrim'e ürettikleri içeriklerin aynısını Cyberpunk 2077'ye de ürettiler.

Biri fudgemuppet diğeri ise eso. Özellikle fudgemuppet'ın Cyberpunk 2077'nin nasıl daha iyi bir deneyim sunabileceğine dair CDPR'a tavsiye verdiği çok kaliteli bir video bile var. Eso ise toplamda 62 tane Cyberpunk 2077 videosu çıkardı.

Kısacası oyunun değerini bethesda fanları direkt olarak anladı. En büyük sebebi bu oyunun Bethesda'nın yapmadığı ilk bethesda tarzı RPG oyunu olmasıydı.
Exp sisteminde Skyrim'in sistemine geçilmiş olması bizi çok mutlu etti.
(Keşke her RPG bu sistemi kullansa)

Build anlamında hâlâ bir tes ve Fallout çeşitliliği yok ama oldukça çeşitli.
Özellikle Witcher 3'deki bir noktadan sonra sürekli kaç vura dönen kombattan sonra Cyberpunk 2077'nin Build çeşitliliği başyapıt gibi duruyor.

Buglara gelelim, arkadaşlar sizi bilmem ama bu buglar bizi zerre şaşırtmadı zaten todd sayesinde alışığız ama CDPR bug konusunda bethesdayı bile geçti tebrik etmek gerek. :D
Eki Görüntüle 1019165

Bu oyun ileride toparlandığında Cyberpunk temalı Skyrim olarak anılacak.
Tabi ki Skyrim kadar kaliteli bir RPG olamayacak hiçbir RPG o seviyeye çıkamaz oyun 10 yıl önce çıktı hâlâ milyonlar oynuyor. Ama yine de o seviyeye yaklaşabilecek.

Bu nasıl olacakmış? CDPR oyunu düzelteceğine dair söz verdi güveniyoruz.
Ayrıca en önemlisi mod topluluğu, Cyberpunk 2077'nin Nexus Mods topluluğu tes ve Fallout'lardan sonraki en sağlam topluluk. Bomba gibi geliyorlar çok kısa sürede kütüphanesi 2K mod sayısına ulaştı.
Skyrim modcuları da bunda büyük bir etken çoğu Cyberpunk'a da mod yapıyor.
Tek eksiği hâlâ bir script Extender'a sahip olmaması, bir arkadaşımız oturup kodladığında çok daha gelişmiş modlar göreceğiz.

Bir şey daha ekleyeceğim oyunun buglarına laf atmaktan asıl içeriğin kalitesini görmeyen kişiler Dunkey'nin incelemesini izlesin. Şu oyunu objektif bir şekilde eleştirebilen tek kişi dunkey oldu. Eleştirilerinin hepsine katılıyorum özellikle her şeye rağmen ben bu oyunda eğlendim cümlesine.

Türkçe içerik olarak ise CS'yi öneririm en objektif yaklaşan kişi o.

Beklentiyi karşılamadı.
 

quarexzs

Centipat
Cezalı
Katılım
13 Haziran 2020
Mesajlar
889
Makaleler
1
Çözümler
1
Oyunu oynamaya çalıştım bilmiyorum banamı oldu çok bug var.Benim için çöp o fiyatıda hak etmiyor.
 

Yeni konular

Yukarı