Cyberpunk 2077'yi 103.5 saatte komple bitirdim

Hocam oyun çıkalı daha 2 hafta olmadı. Ne bu acele. :) Ben henüz 53. saatteyim. İlk seferinde hiç yan görevlere dokunmadan hikayeyi bitirdim. Ardından yan görevlere sararak baştan başladım. Açıkçası biraz daha uzun sürmesini beklerdim. Optimizasyon konusu ise neresinden tutsan elinde kalır. RTX 3070 İle 2K ultrada yeri geliyor 30 FPS, yeri geliyor 40-50 FPS oynadım. 60 Üstü hiç olmadı. Garip olansa, ayar düşürsem de FPS değişmiyor. Bugları geçtim, optimizasyon konusu yüzünden şu sıralar oynamayı bıraktım. Sinirlerimi bozuyor.

Ben çok şanssızdım açıkçası. Ya da fazla takıyorum bu tür şeylere bilemedim.

Bazı buglar vardır tebessüm ettirir oyunu kırmaz ama bazı buglar vardır sizi sövdüre sövdüre başa attırır. Bu oyunda gırla var ne hikmetse bana denk gelmedi öyle bir bug. Müthiş oyun olacakken ortalama üstü olmuş. Yazık olmuş Witcher 4'e kısmet artık.

Bazı buglar vardır tebessüm ettirir oyunu kırmaz ama bazı buglar vardır sizi sövdüre sövdüre başa attırır. Bu oyunda gırla var ne hikmetse bana denk gelmedi öyle bir bug. Müthiş oyun olacakken ortalama üstü olmuş. Yazık olmuş Witcher 4'e kısmet artık.
Potansiyeli çok yüksek, acemiliğe gitmiş. Oyunu en büyük kıran bug oyunun çökmesi, 3 kere çöküt yahu.

Hocam oyun çıkalı daha 2 hafta olmadı. Ne bu acele. :) Ben henüz 53. saatteyim. İlk seferinde hiç yan görevlere dokunmadan hikayeyi bitirdim. Ardından yan görevlere sararak baştan başladım. Açıkçası biraz daha uzun sürmesini beklerdim. Optimizasyon konusu ise neresinden tutsan elinde kalır. RTX 3070 İle 2K ultrada yeri geliyor 30 FPS, yeri geliyor 50 FPS oynadım. 60 Üstü hiç olmadı. Garip olansa, ayar düşürsem de FPS değişmiyor. Bugları geçtim, optimizasyon konusu yüzünden şu sıralar oynamayı bıraktım. Sinirlerimi bozuyor.
Hocam tekrar başlarsanız tavsiyem ilk önce ana hikayeyi bitirin son görev harici, hikayeyi unutmamak için. Daha sonra yan görevleri tamamlayıp, hikayeyi değişik sonlar ile bitirin. Optimizasyon malesef gelen patchlere rağmen hala çok kötü.

Potansiyeli çok yüksek, acemiliğe gitmiş. Oyunu en büyük kıran bug oyunun çökmesi, 3 kere çöküt yahu.

Oyun dünyasının en kusursuza yakın mükemmel olabilecek bir oyundu bana göre bu tartışmaya kapalı fakat maalesef kocaman potansiyeli fazlasıyla harcamışlar. Hâlbuki oyuna eklenebilecek o kadar fazla o kadar güzel içerikler ve eklentiler olabilirmiş ki yani inanılmaz gerçekten. Dünyası da buna çok müsaitti. Ahlar vahlar fayda etmiyor ama bir an önce düzeltseler de daha güzel oynasak bunlara rağmen güzel oyun bence bu kadar potansiyeli harcayıp yine de güzel oyun yapmayı da bir CD projekt başarabilir herhalde vallahi garip şirket ya.

İşlemciye çok yük vuruyor oyun. 5500 XT ile 1080P ultra ayarlarda %99 kullanımla 35 FPS civarı oynama şansım varken (ama akıcı değil ve 30'a düştüğünde rahatsız ediyor) ayarları kıstıkça 1500X'e abandıkça abanıyor oyun. Kendimce optimize ayarlar yaparak takılma olmadan 50 FPS, %97 ekran kartı kullanımına geçtim. AMD optimizasyonunu yapmama rağmen ilk kez bir oyunda işlemcimin zorlandığını hissediyorum.

Ben 50 saatte bitirdim ve gerçekten çok güzel bir oyundu özellikle en güzel yan görevlere sahip oyun diyebilirim bana göre. Birkaç kere can sıkıcı bug ile karşılaştım geri kalanı önemsiz dikkat bile etmediğim şeylerdi. Optimizasyona gelirsek ben akıcı oynayabildim oyunu yüksek ayarlarda (35-55 FPS arası) ve beni tatmin etti. Oyun yaptığı hype'ı karşılayamadığı için insanların oyunun çok üstüne gittiğini düşünüyorum. Ben çok büyük beklentiye girmemiştim o yüzden çok hoşuma gitti.

Not: Panam aşkımm <3

Geri
Yukarı