Deist, ateist veya teist olma sebebiniz nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Erkek, namusu lekeleyecek bir davranışta bulunmayan karısını dövemez kul hakkıdır sadece sözlü tartışma yapabilir ve ancak ona karşı öfkesini ortaya koyabilir. Ama iffetsizlik yaparsa ve yakalarsa kızarıklık olmayacak şekilde vurabilir.

Ne kızarıklık olmayacak kadar vurması evli kocasını aldatan kadının cezası taşlanarak ölümdür.

Dostum çünkü birisi orijinal metin, birisi ise hatalar ile dolu olan Türkçe meal.
Yanlış bence. Tanrı'nın sözlerinin evrensel olması lazım. Yani tercümana ihtiyaç duymadan direkt insanla tanrı arasındaki bağlantı olması gerekli bence.

Dediğinizin kaynağını falan bilmiyorum ama yeniden burada bir eşitsizlik söz konusu. Allah dediğiniz kavram eğer kusursuzsa herkese verilen cezalar da aynı olmalıdır.
Kadın içinde geçerli kadın da zina yaparsa cezası recm yani taşlayanarak ölümdür.

Kadın içinde geçerli kadın da zina yaparsa cezası recm yani taşlayanarak ölümdür.
Peki bana şunu açıklayın. İslamiyete göre; bir müslüman erkek, dilerse bir hristiyan kadınla evlenebilir fakat bir müslüman kadın hristiyan bir erkekle evlenemez. Bunun mantığı neye uyuyor?

Benim mesajlarıma hala mantıklı bir cevap veremediniz. Şu an başkalarının soru veya cevaplarına karşı da mantıklı cevaplar veremiyorsunuz. Amacınız dininizi savunmak fakat bizi daha fazla haklı çıkarıp daha fazla uzaklaştırıyorsunuz. Aldatan kadın'ın cezası bazı sitelerde 100 değnek olarak geçer. 100 değnek'te taşlayarak öldürmekte insanlık dışı bir harekettir. İslam genel olarak kadınlara karşı insan dışı hareketler sergilemektedir.

Ailemden her zaman şu lafları duyuyorum: Arabistan’da gerçek İslam yaşanmıyor çünkü bizim dinimizde birden fazla eş olmaz, kadınlar serbestçe dışarıda dolaşabilirler. Bilmiyorlar ki gerçek İslam orada yaşanıyor fakat en azından biz Atatürk ilkelerini ve inkılaplarını az da olsa benimsediğimiz için burada bunlara şahit olmuyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı