Deist, ateist veya teist olma sebebiniz nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Peki bana şunu açıklayın. İslamiyete göre; bir müslüman erkek, dilerse bir hristiyan kadınla evlenebilir fakat bir müslüman kadın hristiyan bir erkekle evlenemez. Bunun mantığı neye uyuyor?
Hristiyan kadınla evlenmek tahrimen mekruhtur harama yakındır.

Benim mesajlarıma hala mantıklı bir cevap veremediniz. Şu an başkalarının soru veya cevaplarına karşı da mantıklı cevaplar veremiyorsunuz. Amacınız dininizi savunmak fakat bizi daha fazla haklı çıkarıp daha fazla uzaklaştırıyorsunuz. Aldatan kadın'ın cezası bazı sitelerde 100 değnek olarak geçer. 100 değnek'te taşlayarak öldürmekte insanlık dışı bir harekettir. İslam genel olarak kadınlara karşı insan dışı hareketler sergilemektedir.
Ayrım şöyledir dostum, eğer kadın veya erkek evli ise zina yapmışsa cezası recmdir öldürülür ancak kadın veya erkek evli değilse zina yapmışsa cezası 100 sopadır.

Tamam onu anladım yukardaki arkadaşa da söylediğim gibi ben ibadetimi neden kendi dilimde yapamıyorum? Neden okuduğum sureyi bile bile okumuyorum da illa birinin bana açıklamasına ihtiyaç duyuyorum?
Namaz kılarken aslından az da olsa anlamsal açıdan bozulmuş bir şey söylemek pek iyi olmaz. Kur'an mealini okursanız anlarsınız ki Kur'an'ın çoğu anlaşılır. Bazı ayetlerde ise evet anlaşılması zor. Onun bir sebebi çevirinin tam olarak orijinalindekiyle aynı anlamını vermemesidir. Bir başka sebebi ise Kur'an'ın ortaya çıktığı dönemde Araplar arasında edebi eserler çok meşhurdu. Kur'an ise o dönemde Arapları en çok bu yönüyle etkilemiştir. Derin anlamlı eserlerin anlaşılması genelde o kadar da kolay değildir. Bunun için de tefsirler ortaya çıkmıştır.

E onu da allah yaratmadı mı ama? O da allahın bir kulu değil mi? Niye günah olsun:)
Allah yarattı ancak hristiyan Allahın düşmanıdır, Allah düşmanınıda sevemezsin. Müslümanlar islama küfreden kişilere buğz eder öfkelidirler.
Burada ben savunuyorsam, fantezi olsun diye değil, delillerini size anlattım.

Ya kardeşlerim size şunu sormak istiyorum. Bir hristiyanın neden müslümanlığı kötülediğini ya da bir müslümanın hristiyanlığı neden kötülediğini biliyor musunuz? Bir müslümana göre hristiyanlık değiştirilmiş kutsal bir dindir. Hristiyanlara göre ise İncil'de yazdığına göre hristiyanlıktan sonra sahte peygamber ve sahte din gelecekti. İslamiyeti tamamen böyle görüyorlar. Tanrı sizin açınızdan mükemmel bir varlık değil miydi? Neden kendisinin göndermiş olduğu dinler yüzünden kaos meydana geldi?

Allah yarattı ancak hristiyan Allahın düşmanıdır, Allah düşmanınıda sevemezsin. Müslümanlar islama küfreden kişilere buğz eder öfkelidirler.
Dostum senin bu dediğini bırak hristiyanları bence müslümanlar bile duymasın:) Çok çok yanlış düşünüyorsun.

Sana bir sır vereyim mi? Hristiyanlar ve müslümanlar aynı tanrıya tapıyor bu arada🤣
Öldükten sonra evrensel dili göreceğiz.
Hadi inşallah valla:) Ama öldükten sonra bambaşka bir şey çıkarsa veya hiçbir şey çıkmazsa işte o zaman ortalık karışır:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı