Deizm ve Ateizm'e kayma sebebiniz nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizi buna iten bir olay mı yoksa düşünce yoluyla bir karara varma mı?

Ben müslüman bir aileden geliyorum. Çocukken aklım daha erişmezken de müslümandım. 14-15 yaşlarında değistliğe kaymıştım. 1 sene falan değisttim ama araştırma değil de sadece düşünmeyle. Şu an bir 7 yıl oldu gibi agnostiğim. Araştırmalar sonucu kesin bir yargıya varılamayacağına kanaat getirip agnostik oldum.

Çook fazla nedeni var, ilk başta deizm'e sonradan agnostizm'e geçtim.
Bu dünyada bir şeyler çok yanlış, hemde çok. Büyük ihtimal hiç kimsenin şu ana kadar sorgulamadığı bir şeyi söyleyeyim.
Bu ülkede neden her yeni doğan bebeğin dini "İslam" diye geçiyor? Sizce yeni doğan bebeğin kimliğine dini "İslam" yazmak etik bir şey mi? Agu bugu diyerek mi "Elhamdülillah Müslümanım" dedi bu bebek size?
Türkiye'de Müslüman oranının verilere dayanarak çok yüksek çıkmasının sebebi de budur.
Sorgulayın arkadaşlar. Ancak sorgulayarak kendi yolunuzu çizebilirsiniz. Başkalarının istediği kişi olmayın, olmak istediğiniz kişi olun, inanmak istediğiniz dine inanın/inanmayın.

Benim müslüman kalma sebebim: Eğer bir tanrı veya din yoksa kaybedeceğim bir şey olmaz ama bir tanrı veya bir din varsa kaybedeceğim çok şey olur. Bu yüzden hayatımı İslam'ın şartlarına göre yaşayacağım. Belki et ürünlerine daha ucuz şekilde ulaşamayacağım, alkol alıp eğlenemeyeceğim, evlilik dışında ilişki yaşamayacağım ama hiçbir şekilde kesinliği olmayan ve sonucu belli olmayan bir olasılık olduğu için böyle bir riske girmemenin çok saçma olacağını düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı