Ateistler ne amaçla ateist oluyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ah ah! Üzücü. Diyelim dövmek değil. Ki öyle olduğu bariz belli. Ban yememek için atmayacağım bir şey. Fakat, neden son zamanlarda "dövün" kelimesinin başına "yavaşça" eklediler? Tüm mealler, bakın tüm mealler dövün.
Yavaşça dövmenin ne anlamda kullanıldığını da bilmiyorsunuz. Kendine gel demek öldüresiye vurmak değil olay yavaşça evliliğin kurtarılması için omuzuna, sırtına yavaşça vurmak. Bu olay.

Yani hocam:

Bir adamın eşi adamın dediği en ufak şeye bile kızma, problem çıkarma olayları yaşanırsa:

1. Öğüt ver. Öğütlere rağmen devam mı ediyor ?

2. Yataklarını ayır. Halen mi devam ediyor ?

3. Yavaşça omuzuna ''Kendine gel'' anlamında sert olmadan vurma.

Kimseyi düşman bellemedim çünkü umurumda değil, asıl siz beni bir tarafa yakın gördüğünüz için gülünç durumdasınız 🙂.

Tamam.

Sizi bir tarafa koymamın sebebi ateizmi savunan her yoruma bir şey yazmanız ama yazdiklarinizdan bir anlam bile çıkmıyor maalesef.

Gençlerin çoğu 'atazit oalyım da hawli olayım' kafasında. Ha araştırana bişey diyemeyiz.
Ben de böyle düşünüyordum başlarda. Halbuki tam tersiymiş. Bir kere ateist birisi çok daha fazla araştırmak zorunda.
Örneğin geçenlerde gözün evrimiyle alakalı makaleler okudum. Ama basite kaçmak istesem "Ol dedi oldu." da diyebilirdim🙂

Yavaşça dövmenin ne anlamda kullanıldığını da bilmiyorsunuz. Kendine gel demek öldüresiye vurmak değil olay yavaşça evliliğin kurtarılması için omuzuna, sırtına yavaşça vurmak. Bu olay.

Yani hocam:

Bir adamın eşi adamın dediği en ufak şeye bile kızma, problem çıkarma olayları yaşanırsa:

1. Öğüt ver. Öğütlere rağmen devam mı ediyor ?

2. Yataklarını ayır. Halen mi devam ediyor ?

3. Yavaşça omuzuna ''Kendine gel'' anlamında sert olmadan vurma.
Kur'an'da böyle yazmıyor, sapıklık yapanı dövün yazıyor. Ben yanlış görüyorum herhalde :D.
İslam'da da kadını dövüp bir şey demeden Allah katında cezasız kalabilirsin.
Kız çocuklarını gömenlerden ne bekliyordun ki?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı