Deizm ve Ateizm'e kayma sebebiniz nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Açmaz olaydım başlığı. Değerli fikirleriniz(!) için sağolun. Böyle başlıklar açılmıyor burada aslında. Evrim ağacına gidiyorum ben.Bye.

Çok fazla nedeni var, ilk başta Deizm'e sonradan Agnostizm'e geçtim.
Bu dünyada bir şeyler çok yanlış, hem de çok. Büyük ihtimal hiç kimsenin şu ana kadar sorgulamadığı bir şeyi söyleyeyim.
Bu ülkede neden her yeni Doğan bebeğin dini "İslam" diye geçiyor? Sizce yeni Doğan bebeğin kimliğine dini "İslam" yazmak etik bir şey mi? Agu bugu diyerek mi "elhamdülillah müslümanım" dedi bu bebek size?
Türkiye'de müslüman oranının verilere dayanarak çok yüksek çıkmasının sebebi de budur.
Sorgulayın arkadaşlar. Ancak sorgulayarak kendi yolunuzu çizebilirsiniz. Başkalarının istediği kişi olmayın, olmak istediğiniz kişi olun, inanmak istediğiniz dine inanın/inanmayın.

İslam inancina gore her Doğan bebek ergenlik donemine kadar muslumandır. Ve hiçbir şeyden sorumlu değildir. Bu zaman diliminde ölse cennete gider. Ergenlikten sonra istedigi yolu tercih etmekte ve yaptiklarindan mesul tutulur bu evrede olmesi durumunda mahser aleminde hesaba cekilir ve sevaplarinin agir basması neticesinde musluman olarak olduyse cennete gider.
Iste bu sebepten oturu her Doğan bebeğin kimliğinde müslüman yazar. Ve bunda yadirganacak bir şey yok sonucta daha agu bugu diyen cocugun ismini de kendisine danisilmadan bir yakini koyuyor. Ve çocuk reşit olunca adini değiştiriyorsa. Kimliginde musluman yazan birisi ergenlikten sonra inancini kendi tayin edip reşit olunca da bu bilgiyi değiştirir.

Not: Hristiyanlıkta ise daha agu bugu diyen enrendeki hiçbir canlıya daha zararı dokunmamış ve zarar vermekten aciz olan bir bebek günahkar olarak doğar ve vaftiz edilip günahlarından arınması gerekir. Güya adem aleyhiselamın işledigi gunahtan sorumlu tutulur bu dunya denen alemi yeni keşfetmiş olan canlı. İslam'da ise herkes kendi işlediği günahtan sorumludur kimse kimsenin günahı yüzünden bir bedel ödemez.

Böyle konuların artık onay almaması taraftarıyım. Banane milletin hangi düşünce ile başka bir dine ya da görüşe mensup olmasından? Ben kendi dinimi yaşarım ve diğerleri beni ilgilendirmez. Eğer çok araştırma meraklısıysanız ve mantıklı cevaplar arıyorsanız, danışacağınız yer burası değil. Bu tarz konular insanları birbirine düşürmekten ve halkımızın cehaletini ortaya dökmekten başka bir işe yaramıyor.
Felsefe grubundayız. Banane denilecek bir durum yok ortada. Sanane ise gelip yazmazsınız. Bu tarz konular insanları birbirine düşürmez. İnsanlar birbirine düşmek istedikleri için birbirine düşüyorlar. Konu başlığı gayet açık ve net. Kimseye laf atılmasa kimseden tepki gelmez. Konuyu açan kişi bu sorunun yanıtını arıyor. Cehalet ise o da ortaya dökülsün ki belki bir şeyler öğrenilir :)

Şu büyüklükte evreni yaratmış bir tanrının böyle kitaplar gelmesi bana mantıklı gelmiyor.

Mucizelere inanmıyorum. Her şeyin bilim ile açıklanabileceğini düşünüyorum. Açıklanamayan durumlara ise bilgimizin ve ölçüm ekipmanlarımızın şu anlık yetersiz olduğu için açıklayamadığımızı savunuyorum. Bunun gibi:
images (3).jpg

Mucizelere inanmıyorum. Her şeyin bilim ile açıklanabileceğini düşünüyorum. Açıklanamayan durumlara ise bilgimizin ve ölçüm ekipmanlarımızın şu anlık yetersiz olduğu için açıklayamadığımızı savunuyorum. Bunun gibi:Eki Görüntüle 717727
Peki bilgimiz ve ölçüm ekipmanlarımız Tanrıyı açıklayabildiği zaman ne yapacaksınız?

Peki bilgimiz ve ölçüm ekipmanlarımız Tanrıyı açıklayabildiği zaman ne yapacaksınız?
O'nu zaten açıklayabiliyoruz. "Cahil insanlardan para aklama aracı" veya "İnsan beyninin uydurması" olarak iki farklı basit açıklaması var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı